Wysokość Odmian Kwitnących Automatycznie

Opublikowane przez Katarzyna Kowalewska w dniu

Jeśli dopiero zaczynasz uprawiać rośliny automatycznie kwitnące, możesz być ciekawy ich średniej wysokości. Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju ogrodnictwa, na ostateczną wysokość automatycznie kwitnących odmian może wpływać wiele różnych zmiennych – od wielkości doniczki, harmonogramu składników odżywczych i jakości, rodzaju i odległości oświetlenia oraz tego jak duży stres doświadczają i czy doświadczają szkodników lub innych problemów.

Ogólnie rzecz biorąc, rośliny automatycznie kwitnące osiągają wysokość od 50 do 100 cm, ale niektóre, pomimo swojej genetyki, mogą urosnąć nawet do 150 cm. Można mieć pewien poziom kontroli nad ostateczną wysokością roślin, stosując odpowiedni cykl oświetlenia i rozmiar doniczki. To naturalne, że początkujący hodowca pyta, jak wysoka będzie roślina, biorąc pod uwagę, że musi przygotować przestrzeń do uprawy.

Średnia wielkość odmian kwitnących automatycznie

Hodowca musi znać przestrzeń wymaganą dla swoich roślin automatycznie kwitnących, aby móc stworzyć wygodne miejsce do wzrostu swoich roślin. Podczas gdy typowa odmiana automatycznie kwitnąca zwykle rośnie od 50 do 100 cm, można znaleźć odmiany, które mogą dorastać do 150 cm, takie jak Orange Sherbet Auto lub Original Auto Amnesia Haze. Oczywiście w obu przypadkach mogą rosnąć krótsze lub wyższe, w zależności od warunków uprawy i konkretnego fenotypu. Istnieje wiele czynników, które mogą mieć wpływ na Twoją roślinę.

Faza wegetatywna

Jak przeczytasz dalej, wysokość automatycznie kwitnącej odmiany będzie zależeć od tego, jak genetyka wyraża swoje cechy pod wpływem warunków wzrostu, takich jak rozmiar doniczki, temperatura, wilgotność, widmo światła, składniki odżywcze itp. Z tego powodu nie można dokładnie powiedzieć, jak bardzo roślina urośnie w fazie wegetatywnej, ale można oszacować, że będzie to około 40-60% jej wysokości. Odmiana automatycznie kwitnąca z przewagą Sativy będzie wyższa niż odmiana automatycznie kwitnąca z przewagą Indici, pochodząca z nasion.

Faza kwitnienia

Gdy obie rośliny wejdą w fazę przed kwitnieniem i do drugiego lub trzeciego tygodnia kwitnienia, obie rośliny rozciągną się i będą dalej rosły, ale zachowają różnicę wysokości; Oznacza to, że zarówno Amnesia Haze Auto prawie podwoi swój rozmiar, osiągając około 150 cm pod koniec kwitnienia, podczas gdy Afghan Kush Auto również podwoi swój rozmiar, ale pozostanie na około 90 cm wysokości.

Należy pamiętać, że wszystkie odmiany marihuany są różne i możliwe, że Twoja roślina nie rozciąga się tak bardzo, ale wszystkie odmiany rozciągają się w pierwszych tygodniach kwitnienia. Jako wskazówkę możesz przyjąć, że twoje rośliny urosną około 40-60% swojej wielkości w okresie wegetacyjnym, a pozostałe 60-40% w okresie kwitnienia.

Optymalne warunki uprawy

Podobnie jak w przypadku odmian fotoperiodycznych, optymalnym środowiskiem dla automatycznie kwitnących roślin są temperatury w zakresie 20-25 stopni Celsjusza i wilgotność względna w zakresie 50-70%. Pamiętaj, że każda odmiana oże reagować inaczej, dlatego powinieneś postępować zgodnie z tymi informacjami. Zawsze zwracaj uwagę na reakcję rośliny i odpowiednio dostosowuj warunki uprawy. Utrzymując dobre środowisko, Twoja automatycznie kwitnąca odmiana może rozwinąć swój pełny potencjał.

Łatwe do naprawienia problemy, które mogą wpływać na wzrost roślin

Są to (stosunkowo) łatwe do naprawienia problemy, które mogą mieć wpływ na wzrost Twojej rośliny:

• Klimat,
• Problemy z intruzami,
• Poziom pH,
• Częstotliwość podlewania.

Te drobne czynniki mogą mieć zły wpływ na wzrost, hamując go i wpływając na plony. Jeśli nie są leczone zbyt długo, mogą ostatecznie zabić roślinę. Na szczęście problemy te można rozwiązać, czekając, aż podłoże wyschnie przed podlaniem, dostosowując poziom pH przed podlaniem, codziennie wypatrując owadów oraz regulując wilgotność i/lub cyrkulację powietrza. Reagując na czas, możesz szybko rozwiązać te problemy i są one stosunkowo łatwe do naprawienia.

Główne czynniki, które mogą wpływać na wzrost

Są to główne czynniki, które mogą mieć wpływ na wzrost, zarówno w dobry, jak i zły sposób. Mogą poważnie wpłynąć na twoją roślinę automatycznie kwitnącą i w przeciwieństwie do mniejszych czynników, wpływają na twoją roślinę szybciej, dlatego mogą ją bardzo szybko zabić. Do najważniejszych czynników należą przede wszystkim:

• Rozmiar doniczki,
• Odległość światła i cykl,
• Składniki Odżywcze.

Podsumowanie

Zrozumienie tych czynników ma kluczowe znaczenie dla wszystkich hodowców. Rośliny są bardzo delikatne i nawet odrobina stresu może na nie wpłynąć. Zawsze bądź ostrożny i zwracaj szczególną uwagę na znaki, jakie daje Twoja roślina. Te drobne szczegóły będą miały ogromny wpływ na zbiory. Pielęgnuj swoje rośliny i zawsze traktuj je z miłością, zapewniamy, że zareagują bardzo dobrze. Pamiętaj, że rośliny to żywe istoty.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl