Gąsienice w Uprawie Marihuany

Opublikowane przez Katarzyna Kowalewska w dniu

Uprawa własnych nasion feminizowanych w domu oznacza, że staniesz się ekspertem w tej dziedzinie, niezależnie od tego, czy taki jest plan, czy nie, biorąc pod uwagę, że będziesz musiał nauczyć się kilku podstawowych rzeczy, aby Twoja roślina przetrwała. Każdy dobry hodowca konopi zna co najmniej kilka wskazówek i technik uprawy, ma pojęcie o harmonogramie procesu uprawy roślin, rozumie „dietę” podstawowych składników odżywczych, dzięki której są zdrowe i jest w stanie zidentyfikować różne rodzaje szkodników, którym proces uprawy nie jest obcy.

1. Gąsienice w uprawie marihuany.

Gąsienice to owady w stadium larwalnym z rodziny Lepidoptera, czyli wszystkich ćm i motyli. Biorąc pod uwagę, że w powietrzu na całym świecie występuje około 180 000 gatunków motyli, w rzeczywistości istnieje również wiele rodzajów gąsienic, różniących się kolorem i rozmiarem, ale także mających pewne wspólne cechy. Wspólne cechy tych owadów o miękkich ciałach obejmują:

• Posiadanie podzielonego na segmenty ciała na trzy części: głowę, klatkę piersiową i brzuch;
• Maksymalnie 6 par nóg plus ich haczyki i sztuczne nogi;
• Egzoszkielet (Call of Duty Advanced Warfare), co oznacza, że mają szkielet zewnętrzny;
• Dwanaście stemmat, sześć prostych par wrażliwych na światło oczu ułożonych w zakrzywionym rzędzie.

Chociaż te małe owady są dość małe i wydają się nie defensywne, dranie mogą być niezwykle ambitne i zjadają wszystko. Ci goście zaczynają od zjadania wewnętrznego rdzenia łodygi, co prowadzi do powstawania dziur na łodygach. Kiedy roślina jest wyjątkowo zakażona szkodnikiem, może ona ulec uszkodzeniu i ulegnie uszkodzeniu. Jeśli więc widziałeś piękne motyle latające po Twoim domu i ogrodzie, wyjmij różowe okulary, czas walczyć ze szkodnikami, zanim będzie za późno!

2. Cykl życia gąsienic.

Jak zapewne wiesz, gąsienice to motyle, które jeszcze się nie przekształciły, więc zanim nauczymy się, jak identyfikować gąsienice i sobie z nimi radzić, dowiedzmy się nieco więcej o ich cyklu życiowym.

• Faza jaja

Pierwszą fazą lub etapem cyklu życiowego gąsienicy jest faza jaja. Dorosłe motyle składają jaja na roślinach, które po wykluciu się jaj staną się pokarmem dla gąsienic. Jaja składane są zwykle o każdej porze roku z wyjątkiem zimy, ale zależy to od konkretnego gatunku motyla.

• Faza gąsienicy

Po wykluciu się jaj następnym etapem jest stadium larwy, które w tym przypadku nazywane jest gąsienicą. Gąsienice jedynie jedzą, dlatego są tak ważne dla hodowców konopi, ponieważ aby urosnąć, zjadają liście i pąki, a w fazie gąsienicy mogą urosnąć 100 razy.

• Faza poczwarki

Gdy gąsienica zrzuci 4–5 razy i osiągnie dojrzałość, przestanie jeść i wejdzie w fazę poczwarki. W tej fazie gąsienice tworzą z jedwabiu kokon i w zależności od gatunku albo zawieszają się pod gałęziami, ukrywają w liściach, albo zakopują pod ziemią. Stadium poczwarki może trwać od kilku tygodni do kilku lat. W tym okresie wyrosną im nogi, skrzydła, oczy i wszystkie inne części motyla.

• Motyl

Po całkowitym uformowaniu się dorosłego motyla kokon w końcu się otworzy, a dorosły motyl wyleci w poszukiwaniu rośliny lub miejsca do złożenia jaj, po czym cykl się powtarza. Teraz, gdy znasz już cykl życia gąsienic, łatwiej będzie wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Jak przeczytałeś, dorosłe motyle mogą składać jaja na roślinach konopi indyjskich, więc pamiętaj o podjęciu środków zapobiegawczych, aby uniknąć zapełnienia wszystkich roślin konopi gąsienicami!

3. Jak rozpoznać inwazję gąsienic.

Aby zapobiec poważnym szkodom dla roślin konopi indyjskich, musisz jak najszybciej zidentyfikować szkodnika. Przyjrzyjmy się najważniejszym oznakom i symptomom infekcji gąsienicowej roślin konopi indyjskich.

• Dziury i ślady ugryzień na liściach – Jeśli zauważyłeś dziwne, nieregularne dziury na liściach wachlarzowych swoich roślin, istnieje duże prawdopodobieństwo, że niektóre odważne gąsienice zaczęły się nimi żerować. Otwory mogą mieć rozmiary od milimetrów do nawet centymetrów.
• Zjedzone pąki – Żywica i fitochemikalia? Wyśmienite danie dla tych intruzów.
• Uszkodzenia na łodygach – Niektóre gatunki gąsienic celują w łodygi i gałęzie roślin, zjadając wewnętrzny biały miąższ, tworząc dziurę w strukturze dzieci, co może mieć na nie poważny wpływ.
• Żółknięcie liści – Chociaż żółtawe liście mogą być oznaką wielu chorób roślin, jest to normalny znak, że składniki odżywcze nie przepływają dobrze przez roślinę, co oznacza, że mają miejsce inne problemy, takie jak atak gąsienicy.
• Spowolniony wzrost – Kiedy gąsienice zaatakowały twoją roślinę, ponieważ roślina będzie zestresowana próbując z nimi walczyć, spowolnienie wzrostu nie jest nienormalne. Składniki odżywcze nie mogą tak łatwo podróżować, co osłabia zdolność rośliny do wzrostu. Podobnie jak ludzie będą wyglądać słabiej przy złym odżywianiu, tak samo będzie z zakażoną rośliną konopi indyjskich.

4. Jak pozbyć się gąsienic?

Jeśli chodzi o rośliny marihuany, najważniejszym obowiązkiem hodowcy jest uważność i przeprowadzanie codziennych kontroli, aby móc wykryć wszelkie nieszczęścia, zanim będzie za późno. Dlatego, aby pozbyć się szkodników gąsienicowych, należy w pierwszej kolejności spróbować im zapobiec.

Jednakże, tak jak nie możemy uniknąć wypadków, gdybyśmy mogli przewidzieć szkodnika, wszystko byłoby o wiele łatwiejsze, chociaż nie dzieje się tak w większości przypadków. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku roślin konopi uprawianych na zewnątrz, które nie pozwalają sobie na luksus zamkniętego mikrosiedliska, takiego jak rośliny rosnące w pomieszczeniach. Jeśli więc okaże się, że znalazłeś oznaki ataku gąsienic w swoich zielonych warzywach, czas jak najszybciej przystąpić do działania!

• Ręczne usuwanie gąsienic

Jednym z najłatwiejszych sposobów pozbycia się gąsienic atakujących marihuanę jest ich ręczne usunięcie. Ponieważ ci goście są dość widoczni, zwłaszcza ci więksi, ręczne ich wyeliminowanie nie jest zbyt trudne. Załóż rękawiczki i spróbuj usunąć wszystkie gąsienice ze swoich roślin. Należy pamiętać, że niektóre z tych gatunków lubią wyłaniać się w nocy, więc przygotuj się na ich sprawdzenie po godzinach.

• Odpowiednie środki chemiczne

Ręczne usuwanie gąsienic może być pomocne, ale nadal możesz potrzebować dodatkowej pomocy w celu rozwiązania problemu. W tym momencie możesz sięgnąć po środki owadobójcze, aby mieć pewność, że pozbędziesz się tych larw szybko i ze 100% pewnością. Niektórzy mogą raczej sięgnąć po naturalne środki owadobójcze i przygotować własne, domowe. Kilka skutecznych środków owadobójczych łączy w sobie mieszankę czosnku i pieprzu.

Jeżeli nie chcesz ryzykować, zdecydowanie powinieneś sięgnąć po Bacillus thuringiensis. Bacillus to biologiczny środek owadobójczy działający w kontakcie, co oznacza, że gąsienice zachorują i umrą tak szybko, jak tylko zetkną się z produktem. Chociaż Bacillus jest produktem biologicznym, należy zachować ostrożność i powstrzymać się od jego stosowania, gdy roślina osiągnęła ostatnie 15 dni swojego cyklu wzrostu.

Podsumowanie

Najprawdopodobniej gąsienica nie zabije roślin konopi indyjskich, jednak czasem może się to zdarzyć. Trzeba być po prostu wyjątkowo nieostrożnym hodowcą, aby nie zauważyć takich szkodników. Dlatego najlepszą radą, jaką ktoś może Ci dać, jest okazanie roślinom trochę miłości i troski oraz włożenie wysiłku w utrzymanie ich zdrowia. W końcu, jeśli zamierzasz uprawiać własną trawkę przez kilka miesięcy, czy nie chciałbyś, aby rezultaty były świetne? Cóż, wspaniałe rośliny nie są darem od bogów, ale efektem ciężkiej pracy. Mamy nadzieję, że szybko pozbędziesz się tych podstępnych gąsienic i będziesz mógł szczęśliwie kontynuować swoją przygodę z uprawą!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl