Feminizowane Nasiona Marihuany

Opublikowane przez Katarzyna Kowalewska w dniu

Nasiona feminizowane: czym są i jakie są najlepsze metody ich produkcji.

Nasiona feminizowane wytwarzają wyłącznie rośliny żeńskie, a kiedy wykiełkują, będzie wśród nich niewielu mężczyzn, jeśli zostaną wyprodukowane prawidłowo. Ryzyko przypadkowego zapylenia upraw w wyniku błędnej identyfikacji samca jest zminimalizowane. Uprawa wolna od mężczyzn to tylko jeden z powodów, dla których warto stosować nasiona wyłącznie żeńskie: innym może być zachowanie określonej cechy lub rodzaju rośliny.

Dominującym sposobem zachowania dokładnej genetyki rośliny jest klonowanie. Jednakże roślina skrzyżowana ze sobą wytwarza nasiona, które zachowują korzystne cechy swojego rodzica. Innym powodem stosowania tej techniki jest stworzenie hybrydy dwóch roślin żeńskich. Jeśli gałąź jednej samicy stanie się „męska”, pojawi się pyłek, który zapłodni drugą roślinę i wytworzy nasiona, gdy w pobliżu nie ma samca. Nasiona feminizowane powstają poprzez nakłonienie normalnej samicy, a nie hermafrodyty, do wyhodowania męskich kwiatów z żywotnym pyłkiem.

Pyłek zawiera tylko chromosomy żeńskie, czyli X, ponieważ roślina nie ma chromosomów Y, czyli męskich. Potomstwo odziedziczy X z pyłku kwiatu męskiego i X z kwiatu żeńskiego dawczyni jaja. Powstałe nasiona mogą odziedziczyć tylko dwa chromosomy X, co oznacza, że prawie wszystkie powstałe nasiona będą dziewczynkami!

Nasiona feminizowane nie są tak tajemnicze i dziwne, jak mogłoby się wydawać

U dojrzałych kobiet przyjmowanie męskich hormonów powoduje maskulinizujące zmiany, takie jak kurczenie się piersi, powiększanie mięśni i obniżenie tonu głosu. Pierwotne narządy płciowe już się uformowały, ale kurczą się.

Podobnie dzieje się, gdy rośliny żeńskie są traktowane maskulinizującymi substancjami chemicznymi. Różnica polega na tym, że chociaż dojrzały człowiek ma już uformowane narządy płciowe, za każdym razem, gdy roślina wytwarza nowy kwiat, rozwija się nowy narząd płciowy. Rośliny pod wpływem środków chemicznych wytwarzają żywotne kwiaty męskie, chociaż roślina jest nadal rośliną żeńską z dwoma chromosomami X, pyłek ma tylko żeńskie chromosomy.

Istnieje kilka metod produkcji nasion feminizowanych

Zdecydowanie najłatwiejszą metodę opracował znany hodowca Soma. Zauważył, że gdy cola wielu odmian osiągnęła późną dojrzałość, pojawia się kilka żywotnych kwiatów męskich. Jest to również znak, że pąki są dojrzałe. Zbierz pyłek za pomocą świeżego pędzla akwarelowego i posmaruj go bezpośrednio na kwiatach lub przechowuj w małym szklanym lub metalowym pojemniku. Nie wszystkie odmiany wytwarzają kwiaty męskie pod koniec dojrzałości, ale wiele z nich tak robi i robi to niezawodnie. Metodą tą powstają bardzo małe ilości pyłku, ale niewielka ilość pyłku zastosowana prawidłowo ma ogromne znaczenie.

Niektóre odmiany kwitną zwykle na zewnątrz, ale warunki uprawy w pomieszczeniach są stresujące i wytwarzają kwiaty hermafrodytyczne. Pyłek tych kwiatów męskich można wykorzystać do hodowli, pod warunkiem, że powstałe rośliny będą uprawiane na zewnątrz, gdzie nie będą wykazywać niepożądanego hermafrodytyzmu. Stresy roślin, takie jak nieregularne cykle świetlne i ciepło, czasami powodują hermafrodytyzm. Jednak techniki stresu nie są niezawodne. Wydaje się, że działają tylko wtedy, gdy tego nie chcesz, i nie znalazłem schematu stresu, który zapewniłby maskulinizację. Jeśli zdarzy się to przypadkowo w ogrodzie z cenną odmianą, bądź oportunistą i zbierz pyłek, nawet jeśli nie planujesz go używać.

Laboratoria i komercyjni producenci nasion używają trzech substancji chemicznych do wywołania męskich kwiatów u roślin żeńskich: kwasu giberelinowego, azotanu srebra i tiosiarczanu srebra.

Każdy z nich hamuje produkcję etylenu przez roślinę, hormonu promującego kwitnienie żeńskie. Bez etylenu produkcja kwiatów żeńskich jest zmniejszona lub zatrzymana. Działanie tych substancji chemicznych jest zlokalizowane. Jeśli oprysk zostanie dokonany tylko na jednej gałęzi rośliny, będzie to jedyna dotknięta gałąź. Na pozostałej części rośliny będą nadal rosły kwiaty żeńskie, a nie męskie.

Gibereliny to hormony produkowane przez rośliny w celu regulacji wielu faz ich wzrostu. Kilka giberelin, takich jak GA3, 4, 5 i 7, powoduje pojawienie się kwiatów męskich po opryskaniu roślin żeńskich przed rozpoczęciem kwitnienia. Najskuteczniejsza jest GA3, czyli giberelina najczęściej dostępna na rynku. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj roztworu 0,01% (0,1 grama GA3 w litrze wody destylowanej). Giberelinę należy stosować ostrożnie. Niższe dawki powodują mniejszą liczbę kwiatów męskich. Większe ilości mają działanie hamujące. Lekko spryskaj wierzchołki rośliny przez pięć kolejnych dni, a następnie zmuś rośliny do kwitnienia, wydłużając nieprzerwany okres ciemności do 12 godzin dziennie. Opryskany obszar nieco się rozciągnie, ale w ciągu dwóch tygodni pojawią się pierwsze oznaki męskich kwiatów. Będą dojrzałe i gotowe do wypuszczenia pyłku w ciągu kolejnych dwóch tygodni.

Tiosiarczan srebra jest skuteczniejszy niż azotan srebra; to znaczy wytwarza więcej kwiatów męskich. Czasami te dwie substancje chemiczne są używane razem. Spryskaj roślinę, aż płyn zacznie ściekać z liści. Następnie natychmiast zmień schemat oświetlenia z wegetatywnego na kwitnący. Liście opadną i przestaną rosnąć na kilka dni, trochę żółkną, a następnie odzyskują jędrność. Rozwój męskich kwiatów stanie się widoczny po kilku tygodniach. Kwiaty dojrzeją kilka tygodni później.

Tiosiarczan srebra wytwarza się przez połączenie dwóch roztworów wodnych, jednego zawierającego azotan srebra, a drugiego tiosiarczan sodu. Do wywołania męskich kwiatów można również zastosować sam azotan srebra. Spryskaj roślinę roztworem 0,02-0,03%, a następnie włącz oświetlenie na 12-godzinny cykl kwitnienia. Liście opadną na około jeden dzień, a następnie wznowią jędrność. Wzrost męskich kwiatów będzie widoczny po kilku tygodniach i dojrzewa kilka tygodni później. Aby otrzymać roztwór 0,02% należy dodać 0,1 grama azotanu srebra do 0,5 litra wody destylowanej.

Ze względu na zapotrzebowanie rynku prawie wszystkie firmy nasienne oferują większość swoich popularnych odmian jako nasiona feminizowane. Są najlepszym wyborem dla większości ogrodników. Wyjątkiem są ogrodnicy zainteresowani hodowlą.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl