Data Ważności Marihuany

Opublikowane przez Katarzyna Kowalewska w dniu

Czy marihuana posiada datę ważności?

Czy kiedykolwiek słyszałeś, jak przyjaciel lub ktoś mówił, że przechowuje marihuanę przez lata? Ale czy wiemy, czy przechowywanie pąków konopi indyjskich przez długi czas jest rzeczywiście możliwe? A może marihuana z czasem się psuje? Chociaż marihuana nie ma daty ważności, jej jakość jest w rzeczywistości powiązana z czasem przechowywania i dojrzewania.

1. Co się dzieje z marihuaną wraz z upływem czasu?

Liczy się wnętrze: w każdym pąku marihuany kryje się piękna osobowość, połączenie wielu związków zwanych kannabinoidami. Najpopularniejsze, o których prawdopodobnie już słyszałeś, to THC, CBD i CBN. Tak czy inaczej, każda odmiana marihuany, a raczej każda roślina jest wyjątkowa, z różną zawartością kannabinoidów. Najczęściej struktury kompozycyjne roślin marihuany będą się znacznie różnić w zależności od procesu wzrostu, genetyki i innych czynników.

Co więcej, ta specyficzna struktura chemiczna każdej rośliny rośnie i zmienia się nawet po zebraniu pąków, przechowywaniu i być może zapomnieniu na nieznany okres czasu. Wynika to z lotnej natury kannabinoidów, które reagują pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak światło, tlen i ciepło.

Na przykład w przypadku THC życie kannabinoidu rozpoczyna się w momencie narodzin związku THCA, czyli kwasu tetrahydrokannabinolowego, prekursora tetrahydrokannabinolu.
Z biegiem czasu, po przejściu procesu dekarboksylacji, ta niepsychoaktywna cząsteczka zamienia się w THC, związek psychoaktywny powodujący odurzenie. THCA zamienia się w THC najpierw po procesie utwardzania, a następnie pod wpływem wysokiej temperatury, usuwając grupę karboksylową.

Kiedy wystawisz THCA lub THC na działanie tlenu z atmosfery lub światła UV przez długi czas, nastąpią dalsze zmiany. Jeśli pozostawione pod tymi pierwiastkami wystarczająco długo, związki te zamienią się odpowiednio w CBNA i CBN. Im dłużej pąki tam pozostaną, tym wyższe będzie stężenie nowych związków. Chociaż CBN nie jest dla nas złe, jest po prostu inne!

2. Co warto wiedzieć o paleniu długo przechowywanych pąków?

Jeśli chcesz się odurzyć i znalazłeś zioło, które nie było dobrze przechowywane, przykro nam, że cię o tym informujemy, ale prawdopodobnie nie doświadczysz tak bardzo wyczekiwanych efektów.
Ten składnik, o którym wspominaliśmy wcześniej, CBN lub kannabinol, sam w sobie nie powoduje haju, więc odrzuć nadzieje na odlot.

Niemniej jednak CBN jest rzeczywiście świetnym związkiem z rodziny marihuany, o silnych właściwościach uspokajających, rozluźniających mięśnie i wspomagających sen. Być może to stare zioło pełne CBN, które właśnie znalazłeś, jest dokładnie tym, czego potrzebujesz, aby dobrze spać.

Jedną rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę w przypadku starych, zapomnianych pąków marihuany jest to, że mają tendencję do nadmiernego wysychania. To z kolei może skutkować niezwykle ostrym uczuciem podczas palenia, które może być nieprzyjemne i niewygodne i zwykle zniechęca ludzi. Aby temu przeciwdziałać, możesz spróbować wapować dojrzałe pąki marihuany, ale pamiętaj, że będą one spalać się z większą prędkością, więc ze starych pąków nie będzie wydobywać się tak dużo pary w porównaniu ze świeżymi.

3. Jak należy przechowywać marihuanę?

Istnieją cztery czynniki zewnętrzne, które mogą zakłócać potencjał mocy, aromat i smak Twojej marihuany:

• światło,
• temperatura,
• wilgotność,
• tlen.

Dlatego też, aby prawidłowo przechowywać pąki marihuany, powinieneś znaleźć szczelny pojemnik oraz idealnie ciemne i chłodne miejsca, z dala od bezpośredniego światła słonecznego i dużej ilości ciepła.

4. Jak długo można przechowywać marihuanę?

Jeśli prawidłowo przechowujesz marihuanę, używając hermetycznego pojemnika, w ciemnym i chłodnym pomieszczeniu, może ona przetrwać całe twoje życie, chociaż ulegnie pewnym zmianom.

Zwykle wysuszona marihuana pozostaje w dobrej kondycji przez 6 miesięcy do 1 roku, nie ulegając żadnym problemom z jakością ani mocą. Jeśli poradzisz sobie wyjątkowo dobrze, możesz przedłużyć żywotność marihuany o 2 lata. Po tym czasie Twoje pąki mogą zacząć tracić aromat, smak i moc. Według badań opublikowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych, marihuana traci około 16 procent THC po roku, a potem ta ilość spada.

Podsumowanie

Marihuana jest wytworem natury i podobnie jak większość darów natury, ma swój cykl życia!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl