Zastosowanie Pinenu

Opublikowane przez Katarzyna Kowalewska w dniu

Co to jest pinen i jakie są jego właściwości?

Pinen to najczęściej występujący terpen w przyrodzie! Czy jego nazwa coś ci mówi? Czytaj dalej, aby sprawdzić, czy pinen jest właściwym terpenem dla Ciebie!

Co to jest Pinen?

Pinen (Pn) to piękny, aromatyczny związek organiczny występujący głównie w igłach sosny, więc – jak się domyślasz – pachnie jak sosna! Pinen występuje nie tylko w sosnach i innych wiecznie zielonych drzewach, ale można go również znaleźć w ulubionych świeżych ziołach kuchennych, takich jak rozmaryn, bazylia i pietruszka, a także w skórkach pomarańczy. Zapach pinenu brzmi całkiem przyjemnie, prawda? Kiedy pinen zostanie dodany do Twojej ulubionej odmiany marihuany, poczujesz nuty cedru i sosny, które wzmocnią Twoją sesję palenia.

Wykorzystanie pinenu w życiu codziennym

Dlaczego ktoś miałby wybrać odmianę marihuany zawierającą terpeny pinenowe? Pinen jest najczęściej stosowany w leczeniu lęku, bólu i stanów zapalnych. Ale tym, co pinen naprawdę wyróżnia spośród innych terpenów marihuany, est jego możliwy wpływ na układ oddechowy i zdolność do otwierania dróg oddechowych. To jak zaczerpnięcie świeżego oddechu w samym środku lasu pełnego sosen (lub farmy choinek).

Pinen w marihuanie

Jeśli rozbijamy naukę o tym wszystkim, ważne jest, aby dowiedzieć się, jak terpen pinenowy współpracuje z kannabinoidami, aby zapewnić Ci stan relaksu i bezbolesności, którego pragniesz.

Terpeny pinenowe działają ręka w rękę z CBD, stymulując relaksację i blokując receptory stanu zapalnego i bólu. Razem z THC pinen otwiera drogi oddechowe. Jeśli jednak doświadczyłeś negatywnych skutków stosowania THC (większy niepokój i utrata pamięci), pinen również może z nimi walczyć.

Jakie odmiany dominują w pinen?

Chociaż w lokalnej przychodni można znaleźć odmiany zawierające głównie mircen, limonen lub kariofilen, odmiany z przewagą wyłącznie pinenu nie są tak powszechne. Terpeny pinenowe zwykle pojawiają się w konopiach indyjskich jako drugi pod względem liczebności terpen w tej odmianie. Niektóre popularne odmiany marihuany z przewagą pinenu dostępne na rynku to:

• Big Smooth,
• Cannatonic,
• Cotton Candy Kush,
• Critical Mass,
• Grape Ape,
• Green Crack,
• Remedy,
• Snoop’s Dream.

Chociaż wykazano, że spożywanie pinenu w niewielkich ilościach w konopiach indyjskich ma pewne korzyści zdrowotne, należy pamiętać, że olejki eteryczne mają zwykle wyższe stężenie substancji chemicznych i mogą powodować negatywne skutki uboczne. Przed użyciem olejku eterycznego do aromaterapii lub do stosowania miejscowego należy skonsultować się z lekarzem.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl