Czy Marihuana Może Powodować Śmierć?

Opublikowane przez Katarzyna Kowalewska w dniu

Przedawkowanie narkotyków oznacza spożycie lub zastosowanie określonej substancji w ilościach większych niż zalecane, co oznacza, że nie musi to być nielegalny narkotyk, aby wyrządzić ci krzywdę. Od substancji trujących, takich jak rtęć, po substancje stosowane na co dzień, takie jak kawa – każda substancja może cię zabić, jeśli spożyjesz ją w zbyt dużych ilościach, dotyczy to również konopi indyjskich. Jeśli spożyjesz wystarczającą ilość konopi, możesz doświadczyć śmiertelnego przedawkowania marihuany, ale musiałbyś spożyć 680kg trawki w 15 minut, aby do tego doszło – co jest dosłownie niemożliwe.

1. Czym jest przedawkowanie?

Przedawkowanie odnosi się do spożycia lub zastosowania jakiejkolwiek substancji w ilościach większych niż zalecane, co powoduje stan toksyczny lub śmierć; Jednak przedawkowanie częściej kojarzy się z nielegalnymi narkotykami lub szkodliwymi substancjami, ale prawda jest taka, że każda substancja może zaszkodzić, jeśli zostanie spożyta w nadmiarze. Oznacza to, że nie tylko substancje trujące, ale także substancje codziennego użytku mogą cię zabić. Oczywiście ilości potrzebne do spowodowania śmierci będą się znacznie różnić w zależności od toksyczności substancji.

Na przykład 1 gram polonu, który służy jako atomowe źródło ciepła do zasilania radioizotopowych generatorów termoelektrycznych, może w wyniku odparowania zabić ponad 50 milionów ludzi, z drugiej strony pozornie nieszkodliwe substancje mogą również spowodować śmierć, na przykład wypicie 80 filiżanek kawa na raz może zabić osobę dorosłą.

Tak naprawdę nie ma znaczenia, jakiej substancji spożywasz w nadmiarze. Jeśli spożywasz znacznie więcej niż jest to zalecane, jest prawie pewne, że ci to zaszkodzi. Ale co właściwie dzieje się, gdy przedawkujesz?

2. Co się dzieje w przypadku przedawkowania?

W zależności od nadużywanej substancji początkowe objawy mogą się różnić, ale jeśli jest to dawka śmiertelna, wszystkie zaczną wpływać na obszar mózgu kontrolujący podstawowe funkcje życiowe, takie jak oddychanie i tętno, które zaczną się wyłączać i mogą powodować śmierć.
Na przykład w umiarkowanych dawkach kofeina może zmniejszyć zmęczenie fizyczne i zapobiec senności, ale jeśli wypijesz równoważną ilość kofeiny na 80 filiżanek kawy, czyli około 7500 mg kofeiny, skutki te mogą stać się nadmierne (tzw. kofeinizm) i prowadzić do na nieprzyjemne objawy, zwane „drgawkami kofeinowymi”. Kiedy tak się dzieje, możesz odczuwać drażliwość, niepokój, bezsenność i bóle głowy, które mogą powodować kołatanie serca lub prowadzić do zatrzymania akcji serca.

Oznacza to, że wysoka dawka kofeiny nie zawsze będzie śmiertelna, ale jeśli tak się stanie, będzie to spowodowane przekroczeniem średniej dawki śmiertelnej kofeiny u ludzi, która zależy od indywidualnej wrażliwości i może różnić się w zależności od osoby. Szacuje się, że średnia dawka śmiertelna kofeiny wynosi około 150–200 mg na kilogram masy ciała, ale może na nią wpływać predyspozycja genetyczna lub zaburzenia genetyczne, takie jak na przykład przewlekła choroba wątroby. Zgłaszano przypadki zgonów, w wyniku których osoba z marskością wątroby przedawkowała kofeinę, co spowodowało poważny krwotok mózgowy i utratę materii mózgowej.
Podobnie jak w przypadku kofeiny, picie wody w nadmiarze może spowodować zatrucie; Jeśli wypijesz około 6 litrów wody, możesz doświadczyć nadmiernego nawodnienia (zatrucia wodą), które powoduje puchnięcie komórek mózgowych, co prowadzi do bólów głowy, drgawek, śpiączki, a nawet śmierci w bardziej ekstremalnych przypadkach. Dzieje się tak, ponieważ nagromadzenie płynu w mózgu (znane również jako obrzęk mózgu) może wpływać na pień mózgu i powodować dysfunkcję ośrodkowego układu nerwowego, a w cięższych przypadkach drgawki, uszkodzenie mózgu, śpiączkę, a nawet śmierć.

Jednak nie zawsze tak się dzieje, gdy spożyjesz zbyt duże ilości danej substancji. Może się to również zdarzyć, jeśli przestaniesz spożywać pewną substancję, której potrzebuje twoje ciało. Na przykład, jeśli przestaniesz pić wodę lub spożyjesz zbyt dużo soli, nastąpi odwodnienie, a kiedy to nastąpi, Twoje komórki mogą zacząć się kurczyć, co prowadzi do hiponatremii. Hiponatremia występuje, gdy we krwi występuje niskie stężenie sodu, a objawy mogą być łagodne lub ciężkie, w zależności od ilości pozostałego sodu. Łagodne objawy obejmują zmniejszoną zdolność myślenia, zaburzenia równowagi, bóle głowy i nudności, podczas gdy ciężkie objawy obejmują drgawki czy śpiączkę Ale jak to się ma do konopi indyjskich? Cóż, konopie indyjskie są stosunkowo nieszkodliwą substancją, która może również spowodować przedawkowanie, jeśli zostanie spożyta w dużych dawkach.

3. Czy można przedawkować marihuanę?

Podobnie jak w przypadku każdej innej substancji, istnieje coś takiego jak za dużo konopi indyjskich, ale w większości przypadków można uzyskać tylko bardzo, bardzo mocny haj, ponieważ niemożliwe jest osiągnięcie dawki śmiertelnej. Aby marihuana była śmiertelna, należy spożyć 10 200 000 mg THC w mniej niż 15 minut.

Ilość ta byłaby równoważna wypaleniu 65 000–68 000 skrętów o wadze 1 grama, ale w tym momencie, ze względu na ilość dymu, sam dym by cię zabił, zanim całe THC dotarło do krwioobiegu lub, gdybyś spożywał produkty spożywcze zawierające konopie indyjskie, potrzeba dwunastu tysięcy produktów spożywczych zawierających 1000 mg THC, aby spowodować śmiertelne przedawkowanie, ale najprawdopodobniej umrzesz z powodu cukru lub soli, a nie THC.

4. Czy można umrzeć z przedawkowania marihuany?

Krótko mówiąc, nie. Oczywiście, doświadczane przez ciebie efekty byłyby bardzo mocne, ale tak naprawdę nie byłbyś w stanie umrzeć z powodu palenia. Nie ma znaczenia, czy palisz, czy spożywasz produkty spożywcze, na długo zanim osiągniesz szalone 10 200 000 mg THC, które wymagałoby twojej śmierci, będziesz zbyt naćpany, aby nawet zapalić jointa lub ugryźć kolejny kęs. Jeśli już wcześniej zażywałeś konopie indyjskie, prawdopodobnie wiesz, jak byś zareagował, gdybyś spróbował tego; Jednym z pierwszych objawów byłoby skrajne unieruchomienie na kanapie i gdybyś się temu oparł, zasnąłbyś na stojąco.

Jeśli jesteś zagorzałym konsumentem o wysokiej tolerancji i potrafisz się temu oprzeć, następną rzeczą, którą możesz odczuć, są zaburzenia ruchu, które powodują, że możesz się potknąć, ciągle zapominasz o różnych rzeczach, a nawet wykonywanie prostych rzeczy, takich jak chodzenie, jest trudne. Ponadto, w miarę przyspieszania bicia serca, zaczniesz odczuwać nieprzyjemne objawy, takie jak paranoja i niepokój. Efekt może utrzymywać się dłużej niż 12 godzin, w zależności od ilości spożytego alkoholu i w większości przypadków kończy się naprawdę długą drzemką. Nie trzeba dodawać, że każdy człowiek jest inny i objawy, których doświadczasz, mogą nie być takie same jak u innej osoby.

5. Czy kiedykolwiek doszło do śmierci z powodu przedawkowania marihuany?

Do dziś nie było żadnych zgonów spowodowanych przez samo THC, ale było kilka zgonów spowodowanych nieodpowiedzialnym spożyciem konopi indyjskich, dzieje się tak, ponieważ konopie indyjskie są substancją odurzającą, która może zmienić Twój nastrój i stan psychiczny i może mieć różny wpływ na ludzi. Oznacza to, że nie, samo spożycie THC cię nie zabije, ale musisz być bardzo ostrożny, ponieważ marihuana jest psychoaktywna, może zakończyć się „obudzeniem” istniejących wcześniej zaburzeń, z którymi nie będziesz musiał sobie radzić.

Podsumowanie

Konopie indyjskie same w sobie są stosunkowo nieszkodliwe, tak, na pewno możesz mieć złe doświadczenia, ale nie zagrozi to Twojemu zdrowiu ani dobremu samopoczuciu, ale musisz być bardzo ostrożny, ponieważ ze względu na jej właściwości psychoaktywne możesz obudzić istniejące wcześniej zaburzania, więc zawsze upewnij się, że przestrzegasz swoich granic i nigdy nie spożywaj więcej niż zalecana dawka, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie spożywałeś marihuany.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl