Leczenie Jaskry Medyczną Marihuaną 

Opublikowane przez Katarzyna Kowalewska w dniu

Jaskra to bolesny stan chorobowy, który wpływa na nerw wzrokowy. Jaskra występuje, gdy ciśnienie wewnątrzgałkowe – zwiększone ciśnienie w oku spowodowane nagromadzeniem się płynu – podrażnia i uszkadza nerw wzrokowy. To nagromadzenie płynu jest zwykle spowodowane zablokowaniem w siatkowym kanale, przez który przepływa naturalnie występujący płyn, znany jako ciecz wodnista.

Jaskra jest bolesnym stanem i czasami może prowadzić do utraty wzroku, a nawet ślepoty. Czy medyczna marihuana może leczyć jaskrę? A jeśli tak, to w jaki sposób?

Okazuje się że pacjenci z jaskrą mogą stosować medyczną marihuanę w celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. To zmniejszenie IOP znacznie zmniejsza bolesne objawy jaskry.

Jeśli zastanawiałeś się „Czy stosowanie medycznej marihuany może pomóc w jaskrze?”, koniecznie czytaj dalej.

Jakie są objawy jaskry?

Objawy jaskry obejmują ból oka, nudności, ból głowy, niewyraźne widzenie, utratę wzroku, zaburzenia widzenia i zaczerwienienie oka. Medyczna marihuana pomaga złagodzić bolesne objawy choroby, jeśli jest prawidłowo stosowana.

Zanim odpowiemy na pytanie „Czy medyczna marihuana może leczyć jaskrę?”, oto lista osób, które najprawdopodobniej cierpią na tę chorobę:

• Osoby powyżej 40
• Osoby z rodzinną historią jaskry
• Ludzie pochodzenia afrykańskiego, irlandzkiego, japońskiego, rosyjskiego, latynoskiego, Inuitów lub skandynawskiego
• Osoby z cukrzycą, chorobami serca lub wysokim ciśnieniem krwi
• Osoby z wysokim ciśnieniem w oku lub po urazie oka.

Zalecenia dotyczące medycznej marihuany mogą pomóc w leczeniu jaskry, ponieważ marihuana obniża ciśnienie śródgałkowe. Receptory kannabinoidowe są niezliczone w tkance oka i odgrywają dużą rolę w redukcji ciśnienia. Ponieważ ciśnienie wewnątrzgałkowe powoduje bolesne objawy, a także długotrwałe uszkodzenie oczu związane z jaskrą, obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego poprzez spożycie medycznej marihuany pomaga pacjentom z jaskrą czuć się bardziej komfortowo i zapobiegać długotrwałej utracie wzroku.

Czy są jakieś ograniczenia?

Marihuana nie może wyleczyć jaskry; może jedynie złagodzić objawy choroby. Niektórzy lekarze niechętnie przepisują marihuanę na jaskrę, ponieważ uważają, że ryzyko zdrowotne związane z paleniem przewyższa korzyści z redukcji objawów u osób cierpiących na jaskrę. Można to złagodzić, spożywając konopie w inny sposób, na przykład poprzez waporyzację lub artykuły spożywcze.

Innym ograniczeniem podczas leczenia jaskry za pomocą medycznej marihuany jest to, że efekt obniżający ciśnienie wewnątrzgałkowe utrzymuje się tylko przez około cztery godziny, więc marihuana musi być spożywana regularnie w ciągu dnia i nocy, aby utrzymać pozytywne działanie obniżające ciśnienie wewnątrzgałkowe.

Jakie odmiany marihuany sprawią się najlepiej?

Pacjenci z jaskrą konsekwentnie oceniają niektóre odmiany konopi jako najskuteczniejsze w leczeniu ich choroby. Te szczepy to:

• Sour Diesel
• Tesla Tower
• Sour Grape
• Bubba Kush
• Girl Scout Cookies
• Blue Dream.

Wszystkie te odmiany mają silne właściwości przeciwbólowe, a także skutecznie zmniejszają ciśnienie wewnątrzgałkowe.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl