Najlepszy Poziom pH Do Uprawy Odmian Automatycznych

Opublikowane przez Katarzyna Kowalewska w dniu

Sposób, w jaki rośliny marihuany mogą wykorzystywać dostępne składniki odżywcze, będzie zależny od pH nawozu oraz pH podłoża podczas pracy z syntetycznymi składnikami odżywczymi lub pH wody i gleby podczas pracy z technikami uprawy organicznej. Zrozumienie, co oznacza pH, jak ważne jest oraz jaką rolę odgrywa w wykorzystaniu składników odżywczych, może dać ci przewagę, jeśli chodzi o podlewanie i karmienie twojej uprawy. Podczas uprawy marihuany należy przestrzegać wielu rzeczy, aby zapewnić sobie udane zbiory. Aby Twoje rośliny były zdrowe i optymalnie rosły, musisz pamiętać o właściwym podlewaniu; musisz je odpowiednio nawilżać, nie podlewając ich zbyt dużą ilością i nie narażając się na zgniliznę korzeni.

Oprócz tego musisz także upewnić się, że dostarczasz odpowiedni poziom makroelementów – azotu, fosforu i potasu – oraz szeregu mikroelementów, w tym cynku i miedzi. Wielu współczesnych hodowców dokłada wszelkich starań, aby utrzymać w glebie zdrowy mikrobiom, w tym odpowiednią ilość bakterii i grzybów. Do tej grupy parametrów należy również utrzymanie optymalnego pH. Utrzymuj właściwy zakres pH, a Twoje rośliny będą dobrze prosperować. Jeśli jednak pH będzie zbyt wysokie lub zbyt niskie, rośliny nie będą zadowolone.

1. Znaczenie pH.

Skrót pH oznacza potencjalny wodór, który jest wartością wskazującą, ile wody i tlenu jest obecnych w źródle wody lub roztworze odżywczym. Wskazuje również, jak kwaśna lub zasadowa jest woda, co ostatecznie ma duży wpływ na sposób, w jaki rośliny konopi indyjskich pobierają dostępne składniki odżywcze. W swej istocie pH jest miarą równowagi pomiędzy jonami wodorowymi i jonami wodorotlenkowymi.

Jon to dowolny atom, który zyskał lub stracił elektron. Ma to wpływ na to, czy posiada ładunek dodatni czy ujemny, a ustalenie tego da ci odczyt, który jest tak bardzo ważny przy rozważaniu uprawy marihuany lub jakiejkolwiek innej uprawy.

Skala pH ma wartość logarytmiczną i mieści się w zakresie od 1 do 14, przy czym środkowy punkt 7 jest neutralny. Wartości w zakresie od 1 do 7 są uważane za kwaśne, a wartości od 7 do 14 za zasadowe. Sok pomidorowy, czarna kawa i banany mają wartość pH około 4 do 5, co powoduje, że są kwaśne. Wybielacz, środek do czyszczenia piekarników i woda z mydłem posiadają pH w okolicach 11 co czyni je substancjami alkalicznymi.
Zakres pH w uprawie konopi indyjskich zmienia się nieznacznie w zależności od metody, więc bez zbędnych ceregieli, przejdźmy od razu do rzeczy i sprawdźmy, jakie pH powinieneś osiągnąć podczas uprawy marihuany.

2. Dostępność i pobieranie składników odżywczych w pożywkach organicznych.

Podczas uprawy marihuany w glebie optymalny poziom pH powinien mieścić się w przedziale 6,0 – 7,0. Organiczne podłoża uprawowe umożliwiają buforowanie składników odżywczych przez okres 72 godzin, a po zbuforowaniu będą łatwiej dostępne dla korzeni w optymalnym zakresie. Podstawowe składniki odżywcze (znane również jako makroelementy – azot, fosfor i potas), drugorzędne składniki odżywcze (znane również jako mikroelementy) i pierwiastki śladowe będą najbardziej dostępne przy pH 6,5. Jednakże od hodowcy należy oczekiwać, że poziom pH będzie naturalnie przesuwał się z jednej strony na drugą, aby roślina mogła wykorzystać dokładnie tyle, ile potrzebuje, bez ograniczania się do określonej liczby.

Gdy pH roztworu spadnie poniżej 5,5 lub wzrośnie powyżej 7,2, pobieranie podstawowych składników odżywczych będzie minimalne, co może spowodować wystąpienie łańcucha niedoborów roślin. Za każdym razem, gdy mieszasz jakikolwiek roztwór składników odżywczych lub dodatków, powinieneś sprawdzić poziom pH przed podaniem go swoim uprawom. Zawsze upewnij się, że mieści się w zakresie od 6,0 do 7,0.

Warto zapamiętać:

• Podłoża organiczne zapewnią naturalną strefę buforową przez 72 godziny.
• pH gleby zależy od pH wody lub pożywki i waha się pomiędzy 6,0-7,0.

3. Jak sprawdzić pH?

Istnieje wiele zmiennych, które mogą powodować różnice w pH, dlatego ważne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu do pomiaru. Bardzo podstawową metodą jest użycie zestawu do pomiaru pH, w ten sam sposób sprawdza się jakość wody w basenie po użyciu chloru. Te proste zestawy wymagają dodania 2 kropli roztworu do próbki wody, a następnie po rozcieńczeniu kolor próbki pozwoli w przybliżeniu oszacować wartość pH. Bardziej profesjonalnym podejściem byłoby zainwestowanie w odpowiednie urządzenie. Można je znaleźć w sklepach hodowlanych lub sklepach akwarystycznych i zapewniają dokładny cyfrowy odczyt za każdym razem, gdy wkładasz je do wody lub roztworu odżywczego.

Jeśli uprawiasz rośliny organicznie lub za pomocą hydroponiki, dobrze jest sprawdzić pH wody z kranu lub używanej wody deszczowej. Niektóre źródła wody mogą wymagać traktowania kwasem lub zasadą w celu zwiększenia lub obniżenia poziomu pH, zanim zostanie ona sklasyfikowana jako odpowiednia dla roślin marihuany.

4. Jak skonfigurować pH?

Podczas uprawy marihuany może zaistnieć potrzeba dostosowania pH źródła wody lub pożywki. Można to osiągnąć, stosując kwaśną lub zasadową zasadę, która jest bardziej popularna jako produkty „pH Up” i „pH Down”.

Jeśli zamierzasz zaaplikować którykolwiek z nich, zaleca się, aby zrobić to na samym końcu przygotowywania pożywki. Umożliwi to tylko jednorazową regulację skali pH, jednak wymagane będą bardzo małe ilości, a to zrównoważenie zajmie trochę czasu, szczególnie jeśli uprawiasz rośliny za pomocą hydroponiki. Jeśli jesteś zdecydowanym zwolennikiem ogrodnictwa organicznego, istnieją również bardziej naturalne sposoby zmiany pH. Jednak efekty te wymagają więcej czasu i są zalecane tylko wtedy, gdy nie ma pilnej potrzeby zmiany zakresu pH gleby. Dodatki takie jak siarka skutecznie obniżają pH gleby, podczas gdy wapno ogrodowe lub wapno dolomitowe doskonale zwiększają pH w kierunku zasadowym.

Podsumowanie

Możesz nie zdawać sobie sprawy, jak ważne jest pH podczas uprawy konopi indyjskich i jak zbyt duże przesunięcie w jedną stronę skali pH może wpłynąć na wchłanianie i dostępność składników odżywczych. Upewnienie się, że masz odpowiednie narzędzia do monitorowania poziomu pH, da ci przewagę podczas karmienia automatycznie kwitnących roślin konopi indyjskich i może stanowić różnicę między blokadą składników odżywczych a niedoborami.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl