Wszystko Co Musisz Wiedzieć o Humulenie

Opublikowane przez Katarzyna Kowalewska w dniu

Co to jest humulen? Odmiany, korzyści, efekty.

Jeśli w przeszłości używałeś marihuany, wiesz, że ma ona dość charakterystyczny zapach. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co powoduje ten wyjątkowy aromat? Cóż, to wszystko za sprawą naturalnych związków zwanych terpenami, a terpen humulenowy jest jednym z nich. Terpen humulenowy występuje w materii roślinnej konopi indyjskich, a także w różnych ziołach i kwiatach. W tym przewodniku przyjrzymy się, czym jest humulen i o jakich efektach humulenu musisz wiedzieć.

Czym jest humulen?

Zaczniemy od prostej definicji i odpowiedzi na pytanie „Co to jest humulen”? Humulen, znany również pod innymi nazwami, takimi jak alfa humulen, beta-kariofilen i α kariofilen, jest jednym z ponad 100 terpenów w roślinach marihuany. Podobnie jak inne terpeny, alfa humulen to naturalny związek, który wydziela określony zapach – w szczególności odpowiada za ziemisty i drzewny aromat kojarzony z konopiami indyjskimi. Występuje także w chmielu, z którego produkuje się piwo.

Jaki zapach posiada humulen?

Otóż humulen często uznawany jest za jeden z kluczowych składników nadających piwu goryczkowy i „chmielowy” smak. Jeśli więc spędziłeś choć trochę czasu w browarze lub masz słabość do piwa rzemieślniczego, być może znasz zapach tego terpenu. Jeśli nie, ogólnie ma to rodzaj gorzkiej i drzewnej sceny, z lekką nutą pikanterii.

Efekty i korzyści humulenu

W przeszłości uważano, że terpeny odpowiadają jedynie za nadawanie roślinom zapachu i smaku. Jednakże, od tego czasu wykazały badania że terpeny mogą mieć mnóstwo korzyści i zastosowań, w tym zastosowań leczniczych, a nawet przemysłowych.

Trwają badania nad działaniem humulenu. Nie działa jak kannabinoid, więc nie może wchodzić w interakcje z receptorami CB i wpływać na układ endokannabinoidowy, ale badania wykazały, że nadal może wywoływać różne skutki w organizmie człowieka, w tym:

• Zdolność do walki, a nawet zabijania komórek nowotworowych.
• Właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, łagodzą bóle i stany zapalne.
• Moc zabijania lub odpychania niektórych rodzajów bakterii.
• Właściwości tłumiące apetyt, dzięki którym ludzie czują się mniej głodni.
• Ponadto uważa się, że terpen może przyczyniać się do efektu otoczenia. Efekt otoczenia to nazwa nadana zjawisku polegającemu na łączeniu się terpenów i kannabinoidów, aby uzyskać silniejsze efekty, gdy są spożywane razem.

Korzyści stosowania humulenu

• Może pomóc w walce z rakiem – właściwości przeciwnowotworowe tego terpenu mogą uczynić go użytecznym narzędziem w walce z różnymi postaciami raka.
• Korzyści terapeutyczne – Ponieważ ten terpen może pomóc
łagodzić ból i stany zapalne
może złagodzić cierpienie osób cierpiących na choroby przewlekłe.
• Utrata masy ciała i zaburzenia odżywiania – ze względu na swoją rolę tłumiącą apetyt, humulen może również pomóc osobom, które chcą schudnąć lub kontrolować swoje zaburzenia odżywiania.

Zastosowanie humulenu

Ponieważ humulen odgrywa tak dużą rolę w nadawaniu piwu niepowtarzalnego zapachu i smaku, jest kluczowym składnikiem dla piwowarów i producentów piwa na całym świecie. Może również występować w niektórych olejkach eterycznych, dodając ich aromatu i być może używany do aromaterapii. Jednak głównym zastosowaniem tego terpenu jest opieka zdrowotna.

Humulen może odgrywać kluczową rolę w różnych formach leczenia i terapii. Może być pomocny w walce z rakiem, zapewniając jednocześnie ulgę w bólu, działanie przeciwzapalne, a nawet tłumienie apetytu, aby pomóc osobom z różnymi schorzeniami lub pomóc w utracie wagi.

Odmiany marihuany o wysokiej zawartości humulenu

Rzućmy okiem na kilka odmian humulenowych, które koneserzy marihuany mogą chcieć wypróbować.

• Girl Scout Cookies (GSC) – Jeden z najsłynniejszych rodzajów konopi indyjskich i jedna z najlepszych odmian humulenowych, GSC znana jest ze swoich właściwości przeciwzapalnych.
• Ice Cream Cake – To jest odmiana marihuany o dużej zawartości Indica znana z działania uspokajającego, które zapewnia zrelaksowany i spokojny stan.
• Death Star ta wyjątkowa odmiana, charakteryzująca się wysokim poziomem THC i humulenu, słynie z dość silnych efektów psychoaktywnych.
• Headband – jest to bardziej relaksująca i kojąca odmiana niż niektóre inne na liście i zawiera dość niskie ilości THC.
• Candyland – Znana z wysokiego stężenia THC, odmiana ta ma klasyczny humulenowy zapach z ziemistymi i pikantnymi nutami.

Co czyni humulen wyjątkowym?

W roślinach konopi indyjskich występuje wiele terpenów, ale humulen jest z pewnością jednym z najciekawszych ze wszystkich. Jest to jeden z głównych terpenów, które nadają marihuanie słynny zapach, a także ma kilka fascynujących korzyści terapeutycznych i medycznych, które można w przyszłości bardzo wykorzystać, aby pomóc wielu ludziom.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl