Wskazówki Na Czystość w Ogrodzie

Opublikowane przez Katarzyna Kowalewska w dniu

Wskazówki na utrzymanie czystości w ogrodzie marihuany.

Uprawa własnych nasion marihuany może stać się bardzo nieprzyjemna, jeśli nie zastosujesz się do kilku podstawowych procedur. A może pomyślałeś, że wystarczy rzucić trochę nasion w ziemię, poczekać kilka miesięcy i ta-dá? Przykro nam, że musimy ci to przekazać, ale marihuana uprawiana w domu to znacznie więcej. W rzeczywistości uprawa marihuany może być rozległą dziedziną, w którą możesz się zagłębić, jeśli jesteś pasjonatem. A im więcej wiedzy zdobędziesz na ten temat, tym prawdopodobnie lepsze będą Twoje końcowe wyniki.

Czyste miejsce pracy może mieć ogromny wpływ na końcową jakość produktu. Na szczęście jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci, przekazując kilka wskazówek, jak utrzymać czysty ogród. Utrzymanie ogrodu w czystości może nie wydawać się ważne – w końcu czy te rosnące przestrzenie nie są już wypełnione brudem, drobnoustrojami i owadami? Jasne, ale te rzeczy są w rzeczywistości zdrowe i korzystne dla roślin, biorąc pod uwagę odpowiednie gatunki! Utrzymując ogród w czystości i porządku, pomożesz zoptymalizować zdrowie swoich roślin i wielkość plonów, zmniejszając presję szkodników i pomagając ograniczyć rozprzestrzenianie się patogenów. Mało tego, o wiele przyjemniej jest uprawiać marihuanę oraz pracować w czystym i estetycznym wizualnie ogrodzie, niż w ogrodzie pełnym śmieci, o które się ciągle potykasz. Możesz to zrobić, wykonując codzienną rutynę składającą się z 5 kroków:

1. Dbaj o czystość.
2. Utrzymuj zorganizowaną przestrzeń do pracy.
3. Wiedz, jak rozmieścić swoje rośliny.
4. Sprawdź, czy nie ma w przestrzeni szkodników i pleśni.
5. Przycinaj rośliny regularnie.

• Weź prysznic!

Dbanie o czystość ma sens, jeśli chcesz zachować czystość wokół siebie, ogrodu. Będąc schludnym, masz pewność, że nie zakażasz swoich roślin niechcianymi bakteriami, które możesz przynieść z ulicy i innych miejsc. Jeśli podchodzisz do tej kwestii śmiertelnie poważnie, dobrym pomysłem byłoby zaopatrzenie się w strój specjalnie przeznaczony do poruszania się po ogrodzie. Pamiętaj także o zakryciu lub związaniu włosów.

Nie zapomnij zwrócić uwagi na buty, ponieważ to najbrudniejsza część garderoby w naszej szafie. Pamiętaj, aby je wyczyścić lub nawet zostawić w ogrodzie kilka zapasowych butów, których będziesz używać tylko w tym miejscu. Posiadanie osobnej pary butów i zestawu ubrań do prac ogrodniczych na świeżym powietrzu pomoże również w przełamaniu potencjalnych wektorów szkodników i chorób.

• Organizacja sprzętu.

Kolejnym kluczowym aspektem utrzymania ogrodu w czystości jest sposób przechowywania materiałów eksploatacyjnych i sprzętu. W tym celu zalecamy ustawienie kilku półek lub szafek dla Twojej wygody. Kolejnym świetnym pomysłem na przechowywanie narzędzi pod ręką, bezpiecznym i uporządkowanym jest montaż ich na ścianie. Dobrym sposobem na to jest przymocowanie kilku haczyków do ściany lub przyklejenie magnesów do najczęściej używanego sprzętu.

Nie zapomnij także o wyczyszczeniu każdego narzędzia po jego użyciu. Aby łatwo usunąć kurz, możesz użyć suchej szmatki, a jeśli zajdzie taka potrzeba, użyj mokrej szmatki, uważaj na sprzęt elektryczny.

• Odpowiednie rozmieszczenie roślin.

Sposób rozmieszczenia roślin odgrywa jedną z najważniejszych części ogólnej czystości ogrodu. Zasadą numer jeden jest przestrzeń. Pozostawianie zbyt dużej przestrzeni między roślinami może wydawać się przesadą, ale lepiej mieć za dużo przestrzeni, niż aby roślinom było zbyt ciasno!

Ten punkt jest szczególnie ważny w przypadku uprawy na zewnątrz. Kiedy przesadzasz swoje małe rośliny marihuany do ziemi, pamiętaj, że mogą one urosnąć do 3 metrów w powietrzu, dlatego powinieneś pozostawić znaczną przestrzeń pomiędzy każdą rośliną.

Przy wyborze miejsca umieszczenia każdej rośliny niezwykle istotne jest również wzięcie pod uwagę światła. Twoje rośliny powinny być odpowiednio posadzone, aby gdy podrosną, wszystkie otrzymywały równomiernie światło, nie zacieniając sąsiadów. Uważaj też na cyrkulację powietrza, nie chcemy, aby między roślinami gromadziła się wilgoć!

• Codzienne kontrole.

Aby uniknąć przykrych niespodzianek, należy codziennie sprawdzać stan swoich roślin. A kiedy mówimy „sprawdzać”, nie mamy na myśli po prostu ich podlewania, szybkiego sprawdzania i wychodzenia. Powinieneś poświęcić wystarczająco dużo czasu, aby przyjrzeć się bliżej każdemu ze swoich dzieci i wystrzegać się wszelkich anomalii, które możesz tam znaleźć. W ten sposób będziesz mógł wcześnie zareagować i zaradzić wszelkim niedogodnościom, jakie możesz napotkać, takim jak atak owadów na liście lub pojawienie się pleśni, które, jeśli nie zajmiesz się nimi na czas, mogą zainfekować pozostałe rośliny i całkowicie je zniszczyć.

• Regularne przycinanie.

Ostatnią wskazówką, jak zachować zielony ogród w czystości, jest regularne przycinanie nadmiaru liści. Rośliny konopi indyjskich rosną z dużą prędkością, szczególnie w fazie wegetatywnej. Chociaż roślinność jest ważna dla naszych roślin, należy chronić je przed nadmiernym rozkrzewieniem. Dlatego przycinanie roślin jest kluczem do utrzymania kontroli nad całym procesem wzrostu.

Pamiętaj o odrywaniu martwych/zamierających liści, pozbądź się także tych zjedzonych przez owady, a koniecznie odrywaj liście, gdy tylko zauważysz jakiekolwiek oznaki rozwoju pleśni! Wypielęgnowane rośliny sprawią, że Twój ogród będzie wyglądał schludnie i czysto. Poza tym martwe liście zachęcają do pojawienia się innych owadów, więc regularnie czyszcząc, będziesz mieć pewność, że będą się trzymać z daleka od twojej uprawy. Kiedy już zbierzesz nadmiar liści, chorych i martwych oraz inne śmieci z ogrodu, wynieś je! Pozostawienie ich w pobliżu ogrodu jest takie samo, jakbyś w ogóle nie wykonał tej pracy.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl