Wakacyjne Festiwale Reggae w Polsce

Opublikowane przez Krzysztof Paginiak w dniu

Zaczynamy przegląd wakacyjnych festiwali Reggae w Polsce.

Ostróda Reggae Festiwal (11-14.07.2019)

Za nami już 19 edycja tego cudownego festiwalu Ostróda Reggae Festival.To największa i najbezpieczniejsza polska impreza związana z muzyką i kulturą reggae. Niewątpliwie jest to jeden z najbardziej prestiżowych polskich festiwali reggae. Podczas wydarzenia na scenach występowało wielu najbardziej znaczących artystów gatunku z Jamajki, Polski i całego świata.

Podczas tegorocznej edycji wystąpili:
U Brown & Ras Bass (Jamajka-Polska), Raggattack (Polska-Nigeria), Queen Ifrica (Jamajka), King Jammy (Jamajka), Marcus Gad (Nowa Kaledonia), Radikal Guru & Baptiste (Francja), Oku Onoura (Jamajka), Gentelman’s Dub Club (Wlk. Brytania) i wielu innych.

Nie zabrakło też polskich legend reggae:
Tabu, Sidney Polak, Dubska, Bakshish, Damian Syjonfam, Vavamuffin.

Festiwalowi towarzyszy wiele imprez. W amfiteatrze odbywają się spotkania i projekcje filmowe w ramach Uniwersytetu Reggae, na molo nad Jeziorem Drwęckim warsztaty tańca, prowadzone są zajęcia z gry na afrykańskich bębnach. Na terenie festiwalu działa kreatywna strefa aktywności dla dzieci oraz strefa chillout.Są barwne stoiska z jedzeniem, odzieżą, sztuką i gadgetami.

W tym roku zmieniła się lokalizacja pola namiotowego, to park Collisa przy ul. 3 Maja w Ostródzie – idealne miejsce, pełne zieleni i bezpośrednio przy miejskiej plaży.

Regałowisko Bielawa Reggae Festival (08–10.08.2019)

Pierwsza edycja imprezy odbyła się 28 sierpnia 1999 roku i trwa do dziś.

Festiwal w Bielawie jest jednym z najstarszych, największych i najbardziej lubianym w kraju plenerowych festiwali muzyki reggae. Największa edycja Regałowiska odbyła się w 2006 roku i zgromadziła blisko 15000 osób. Jednocześnie była to pierwsza w historii, dwudniowa edycja Regałowiska.

Tutaj także znajduje się specjalna strefa dla dzieci, gdzie najmłodszymi festiwalowiczami opiekuje się animator.

Na scenie 21 edycji wystąpili:
ISRAEL VIBRATION, JUNIOR KELLY & JAHBAR, BAZZOOKAS, Bitty McLean, Tabu, Sidney Polak, Gutek, Strojnowy, Szaszemenie, CHONABIBE.

Reggae na Piaskach (19-20.07.2019)

Festiwal prezentuje dokonania polskich i zagranicznych artystów. Jest organizowany od 2001 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Promuje nie tylko muzykę,ale i różne atrakcje,między innymi można spróbować oryginalnej, jamajskiej kawy prosto z Gór Błękitnych, wziąć udział w warsztatach poświęconych dredom i warsztatach pod hasłem Reggae Yoga. Dla najmłodszych uczestników festiwalu organizowane są zabawy.

Podczas 19 edycji wystąpili:
ROOTZ UNDERGROUND, VYO, Bakshish, Jafia, Dubska, JOHNY ROCKERS, Big Up, Green Roots, Roots Generation i Roots Soldiers.

Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi (26-27.07.2019)

Największy festiwal reggae w południowej Polsce, organizowany już od szesnastu lat na stadionie miejskim w Wodzisławiu Śląskim, na który przybywają kilkutysięczne rzesze fanów.

Do dyspozycji są dwie sceny:
główna koncertowa oraz plażowa scena chill out przy stoiskach gastronomicznych. Ze względu na bezpieczeństwo wstęp jest płatny.Koszt wstępu to jedyne 2 zł. W ramach tej kwoty uczestnicy imprezy otrzymują opaskę, która upoważnia do przebywania na terenie stadionu podczas imprez. Dzieci do 6 lat mogą wejść na teren imprezy bezpłatnie i bez opaski, ale pod opieką.

W tym roku wystąpili:
Slaveah, DrLove, Cheeba, Tallib, Gang Bawarii, Tabu, CGB, Gooral, Roots Soldiers, Gentelmentels, Bethel, Happysad, Junior Stress, Johny Rockers, Roots Trippin Sound System.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl