Usuwanie Zapachu Marihuany z Materaca

Opublikowane przez Katarzyna Kowalewska w dniu

Wskazówki dotyczące usuwania zapachu dymu marihuany z materaca.

Zapachy dymu papierosowego i ziołowego zwykle się utrzymują, zwłaszcza na tkaninach i porowatych powierzchniach, takich jak materac. Nikt nie chce spać na łóżku, które nie pachnie świeżością, ale materaca nie można wrzucić do pralki. Ponadto energiczne szorowanie może uszkodzić materac, zwłaszcza jeśli jest wykonany z pianki.

Na szczęście istnieje kilka prostych rozwiązań tego powszechnego problemu. Dowiedz się, jak usunąć zapach dymu z materaca i sprawić, że Twoje łóżko będzie wolne od nieprzyjemnych zapachów.

Odśwież materac sodą oczyszczoną

Twój materac jest w istocie wielką gąbką. Silne zapachy, takie jak marihuana i dym papierosowy, utrzymują się, ponieważ przedostają się przez powierzchnię materaca i zostają uwięzione w jego wnętrzu. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli regularnie palisz. Dogłębne czyszczenie dobrze sprawdza się w usuwaniu niepożądanych zapachów, ale czasami potrzebujesz szybkiego środka, który okaże się skuteczny, bez poświęcania dużej ilości czasu i wysiłku. Wspaniałą wiadomością jest to, że masz w swojej kuchni niedrogie produkty, których możesz użyć do wyeliminowania nieprzyjemnych zapachów.

Spróbuj zaradzić lżejszemu zapachowi dymu za pomocą sody oczyszczonej. Ten powszechny przedmiot gospodarstwa domowego jest skutecznym dezodoryzatorem. Być może masz już w lodówce lub szafkach pudełko, które zapobiega nieprzyjemnym zapachom jedzenia. Być może nie wiedziałeś, że soda oczyszczona działa równie dobrze, aby wyeliminować zapachy z tkanin.

Po prostu usuń całą pościel i posyp sodą oczyszczoną całą powierzchnię gołego materaca. Dokładnie wetrzyj, aby proszek wniknął w zagłębienia i szczeliny, a następnie pozostaw sodę oczyszczoną, aby zadziała się magia – na co najmniej godzinę. Im dłużej, tym lepiej, szczególnie w przypadku mocniejszych zapachów. Następnie wystarczy odkurzyć suchy proszek za pomocą końcówki do tapicerki.

Jeśli nadal wyczuwasz utrzymujący się zapach dymu, spróbuj powtórzyć proces. Uzyskanie pożądanych rezultatów może zająć kilka cykli. Przed nałożeniem można również dodać kilka kropli olejku eterycznego do suchego proszku. Kolejną dobrą sugestią jest wyniesienie materaca na zewnątrz w celu wywietrzenia podczas czyszczenia.

Wypróbuj wódkę w sprayu

Ponieważ wódka ma wysoką zawartość alkoholu, jest to kolejna opcja dezodoryzacji i odkażania materaca. Wszystko czego potrzebujesz to butelka czystej wódki i butelka ze sprayem. Spryskaj wódką całą powierzchnię materaca i pozostaw do wyschnięcia. Jeśli chcesz, wynieś materac na zewnątrz, aby przyspieszyć proces suszenia. Jeśli materac jest zbyt ciężki i nieporęczny, aby go przenosić, otwórz okna, aby wpuścić do środka świeże powietrze i szybciej wysuszyć materac.

Po wyschnięciu materaca zapach alkoholu znika, pozostawiając materac czysty i świeży. Ta metoda jest prosta, ale może kosztować nieco więcej w zależności od marki używanej wódki.

Przygotuj roztwór z octu

Kiedy uczysz się, jak usunąć zapach dymu papierosowego z materaca, możesz być zaskoczony, ile z tych produktów masz tak naprawdę w domu! Ocet to kolejny świetny neutralizator nieprzyjemnych zapachów, stanowiący wspaniałą alternatywę dla każdego, kto nie ma pod ręką alkoholu. Jest również niedrogi. Weź butelkę destylowanego białego octu i wymieszaj roztwór równych części białego octu i wody. Wlej mieszankę do butelki ze sprayem. Aby uzyskać dodatkową moc czyszczenia i przyjemny zapach, dodaj do butelki trochę skórki z cytryny.

Rozpyl roztwór na materac. Upewnij się, że pokryłeś całą powierzchnię, nie dopuszczając do zamoczenia materaca. Następnie wystarczy poczekać, aż wyschnie. Zapach octu znika po wyschnięciu materaca. Możesz także posypać materac odrobiną sody oczyszczonej po jego wyschnięciu w dotyku, aby usunąć wszelkie ślady nieprzyjemnych zapachów i zapewnić, że wilgoć zostanie wchłonięta. Pozostaw sodę oczyszczoną na około godzinę, a następnie odkurz ją.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl