Spalenie Roślin Składnikami Odżywczymi

Opublikowane przez Katarzyna Kowalewska w dniu

Uprawa marihuany jest fajna, ale wiąże się z własnym zestawem wyzwań. Jednym z najważniejszych czynników w uprawie konopi jest zapewnienie jej odpowiednich składników odżywczych. Dobre składniki odżywcze mogą zmienić świat. Mogą sprawić, że twoje pąki będą gęste, duże i soczyste.

Ale, tak jak wszystko w życiu, zbyt duże ilości czegokolwiek mogą zaszkodzić. Karmienie roślin nadmiarem składników odżywczych może być niebezpieczne dla roślin, bez względu na to, jak bardzo je kochasz.

Kiedy początkujący zrozumieją, że magiczna recepta na wyhodowanie dużych pąków tkwi w składnikach odżywczych, przekarmiają swoje rośliny tak wieloma składnikami odżywczymi, że roślina ma trudności z ich wchłonięciem. W ciągu zaledwie kilku dni rośliny zaczynają wykazywać różne objawy, od spalonych końcówek po żółknięcie liści. Ale jeśli masz szczęście, nadal możesz uratować to, co zostało z rośliny, w zależności od jej fazy wzrostu.

Co to jest spalanie składników odżywczych?

Spalanie składników odżywczych w konopiach lub innych roślinach odnosi się do stresu, jakiego doświadczają rośliny, gdy karmi się je nadmiernymi składnikami odżywczymi. Rośliny konopi potrzebują składników odżywczych w odpowiednich proporcjach dla zdrowego wzrostu; jednak są one narażone na ekstremalny stres, gdy przekroczysz te wskaźniki.

Przekarmianie roślin konopi to problem, z którym boryka się większość początkujących. Ponieważ początkujący wierzą, że ich rośliny będą rosły większe i lepsze dzięki karmieniu ich składnikami odżywczymi, mają tendencję do przekarmiania ich, mając nadzieję na ogromne plony.

Chociaż składniki odżywcze odgrywają kluczową rolę w uprawie roślin i mogą dawać nadzwyczajne plony, należy pamiętać, że rośliny nie funkcjonują jak zwierzęta. Na przykład zwierzęta, a nawet ludzie, jeśli o to chodzi, przybierają na wadze, gdy są przekarmione. Jednak rośliny i ich potrzeby są różne.

Zamiast urosnąć do ogromnych rozmiarów, gdy je przekarmisz, zamiast tego będą wykazywać oznaki niepokoju. Przestrzegają również określonego harmonogramu, w tym sadzonki, fazy wegetatywnej lub wzrostu, a na końcu fazy kwitnienia. Każda faza wymaga składników odżywczych w różnych proporcjach. Kiedy na którymkolwiek z tych etapów nakarmisz nieodpowiednimi proporcjami, rośliny zaczną cierpieć.

Nazywane również w społecznościach konopnych „oparzeniami składnikami odżywczymi”, występuje, gdy korzenie konopi wchłaniają więcej składników odżywczych, niż są w stanie zużyć. Nadmiar składników odżywczych blokuje przepływ wody w roślinie, co prowadzi do brązowych końcówek, które wyglądają prawie na spalone.

Dobrą wiadomością jest to, że oznaki są tak wyraźne, że możesz odzyskać większość plonów, zanim będzie za późno. Jeśli jednak będziesz nieuważny i nie zajmiesz się tym na czas, problem rozprzestrzeni się do wewnątrz i spowoduje, że liście będą skręcać się i kruszyć. Jeśli wymknie się to spod kontroli, skończysz z niewielkimi lub zerowymi plonami.

Objawy spalania składników odżywczych

Jak już wspomnieliśmy, roślina wykazuje wyraźne oznaki spalania składników odżywczych. Na początku liście rośliny będą ciemnozielone. Większość początkujących zakłada, że jest to oznaka zdrowego wzrostu, ale rozróżnienie zdrowych i niezdrowych liści konopi zajmie trochę doświadczenia. Ciemniejsze zielone liście zwykle oznaczają kłopoty.

Następnie końcówki liści stają się jaśniejsze, a czasem nawet przezroczyste. Możesz rozwiązać większość przypadków oparzeń składników odżywczych, zwracając uwagę na końcówki liści. Ponadto końcówki zwijają się w dół.

Oprócz patrzenia na liście wachlarzowe, należy również zwrócić uwagę na nowsze liście. Nie tylko będą rosły bardzo powoli, ale także zaczną żółknąć i kruszyć się. Końcówki liści cukrowych staną się brązowe, żółte lub brązowe, a liście ostatecznie umrą.

W miarę postępu problemu zauważysz również plamienie na liściach. Zazwyczaj plamy będą brązowe, żółte lub brązowe. Ponadto zwykle zobaczysz plamy na krawędziach liści i ich ząbkach. Inną oznaką spalania składników odżywczych jest to, że łodygi mogą czasami wydawać się fioletowe lub czerwone.

Jak wspomniano wcześniej, możesz zadbać o spalanie składników odżywczych i zapobiec dalszemu postępowi i zniszczeniu rośliny. Ale dotknięte części pozostaną takie same, co oznacza, że spalone liście będą wyglądać tak samo, nawet jeśli roślina w końcu wydobrzeje. Kolejną rzeczą, o której powinieneś pamiętać, jest to, że spalanie składników odżywczych może być poważne w zależności od tego, na jakim etapie znajduje się roślina. Wiesz już, że konopie indyjskie przechodzą przez kilka faz, w tym fazę sadzonek, fazę wegetatywną i fazę kwitnienia.

Jak spalanie składników odżywczych wpływa na roślinę na każdym z tych etapów?

Etap sadzonki

Nigdy nie należy karmić rośliny substancjami odżywczymi przez co najmniej dwa tygodnie od wykiełkowania. Ale jeśli musisz, możesz użyć składników odżywczych przeznaczonych specjalnie dla sadzonek i użyć tylko jednej czwartej składników odżywczych, aby zapewnić, że roślina nie zostanie przytłoczona.

Roślina jest bardzo delikatna na etapie sadzonki i powinieneś pozwolić jej robić swoje, zamiast karmić ją składnikami odżywczymi. Jeśli w jakiś sposób uda ci się przekarmić roślinę na etapie sadzonki, regeneracja rośliny zajmie bardzo dużo czasu. W niektórych przypadkach roślina może w ogóle się nie zregenerować.

Ponadto szanse na wyzdrowienie są większe, jeśli uprawiasz rośliny fotoperiodyczne niż rośliny automatycznie kwitnące. Rośliny fotoperiodyczne mogą sobie poradzić pomimo kilku wyzwań, ale rośliny automatycznie kwitnące mogą wykazywać zahamowanie wzrostu i nic nie dawać.

Podsumowując, nigdy nie wolno zadzierać z roślinami konopi, gdy są one jeszcze w fazie siewek, niezależnie od tego, czy uprawiasz rośliny fotoperiodyczne, czy automatycznie kwitnące.

Etap wegetatywny

Roślina koncentruje się przede wszystkim na wyhodowaniu większej ilości liści i zdrowych łodyg w fazie wegetatywnej. Kiedy karmisz je składnikami odżywczymi, roślina wypuszcza więcej liści i całą swoją energię, aby była wystarczająco silna, aby później wypuścić pąki.

Składniki odżywcze, które podajesz podczas fazy wegetatywnej, różnią się w zależności od tego, co kupujesz; jednak zwykle zawierają dużo azotu. W ten sposób zobaczysz wyższe N w stosunkach NPK. Niektórzy hodowcy stosują stosunek 3:3:3 lub 4:4:4, co jest całkowicie w porządku.

Jeśli przekarmisz roślinę w fazie wegetatywnej, liście zmienią kolor na ciemniejszy odcień zieleni. Sytuacja nie jest jednak na tyle zła, by odbiła się na zbiorach. Nadal możesz uratować sytuację, będąc uważnym i ograniczając składniki odżywcze.

Dobrym pomysłem jest wypłukanie wszystkich składników odżywczych z systemu i rozpoczęcie od nowa. Oczywiście roślina będzie potrzebowała co najmniej kilku tygodni na regenerację, w zależności od jej genetyki i zdrowia, ale to nie koniec świata.

Ponownie mówimy tutaj ściśle o roślinach fotoperiodycznych. Rośliny automatycznie kwitnące przyniosą plony, jeśli namieszasz nawet w fazie wegetatywnej.

Faza kwitnienia

Faza kwitnienia to jednak inna sprawa. W przeciwieństwie do fazy wegetatywnej, w której roślina wciąż ma szansę na regenerację, faza kwitnienia może nie być tak wyrozumiała.

Faza kwitnienia to czas, w którym roślina jest najbardziej wrażliwa, ponieważ ma bardzo małe szanse na regenerację. Roślina przestaje koncentrować się na liściach i łodygach i wkłada całą swoją energię w tworzenie pąków.

Ponadto, jeśli przekarmisz roślinę we wczesnej fazie kwitnienia, kiedy jest tylko kilka słupków, roślina może się jeszcze zregenerować. Ale jeśli przekarmisz ją, gdy jest zbyt daleko w fazie kwitnienia, roślina będzie miała trudności z regeneracją i może również umrzeć. Oznacza to, że gdy roślina zbliża się do okresu zbiorów, nie podejmuje wysiłków, aby odzyskać siły po uszkodzeniach.

Dlatego należy uważać z podawaniem składników odżywczych w fazie kwitnienia. To powiedziawszy, lekkie spalanie składników odżywczych nawet podczas fazy kwitnienia może być w porządku, ale jeśli liście zostaną spalone lub skręcone, nie masz szczęścia. Ponadto różne rodzaje odmian konopi mają różne zapotrzebowanie na składniki odżywcze, dlatego przed karmieniem należy uważnie przeczytać te instrukcje.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl