Pełny Zbiór Informacji Dotyczący Dawkowania Konopi

Opublikowane przez Zbigniew Szak w dniu

Cała prawda zaczyna się od wpisu Franciszek L. Young, który powiedział – „Marihuana w swojej naturalnej postaci jest jedną z najbezpieczniejszych znanych substancji terapeutycznie czynnych” . Natomiast warto przeczytać poniższy artykuł, by poznać wszystkie zebrane dotychczas fakty, które nie oznaczają, że spożywanie dowolnej ilości marihuany jest bezpieczne. Jak również spożywanie nadmiernej ilości może spowodować szereg nieprzyjemnych i potencjalnie niebezpiecznych skutków ubocznych.

Zacznijmy zatem od pytania, czy marihuana kiedykolwiek kogoś zabiła?

Wyżej, wymienione pytanie powinniśmy raczej zastąpić pytaniem „czy ktoś kiedykolwiek zmarł z powodu przedawkowania marihuany?” Zważywszy na to ile musielibyśmy spożyć THC, aby technicznie „przedawkować”, odpowiedź na to pytanie brzmi NIE. Raporty sugerują jednak inaczej, tylko tu należy brać poprawkę, ponieważ podawane szczegóły są często mało dokładne.

Mimo wszystko błędnym jest przekonaniem jest, że marihuana nie była powodem śmierci. Na potwierdzenie tego jest podawany przykład historii z Kolorado nie jakiego studenta, Levy Thamby który to przesadził ze spożyciem marihuany co w tragicznych skutkach przyczyniło się do tragedii, śmierci. Student zjadł całe ciasteczko z konopi, gdzie według raportu zawierało 65 miligramów THC i był oznaczony jako 6,5 porcji a zalecana dawka to 10mg. W efekcie wystąpiły u niego objawy paranoidalne urojenia i halucynacje, które doprowadziły do tego, że młody człowiek wpadł w stan oszalały i wypadł z hotelowego balkonu.

Używanie zbyt dużej ilości marihuany może prowadzić do następujących efektów:
-Upośledzona koordynacja i zmieniona percepcja
-Halucynacje
-Przyspieszone tętno
-Zwiększone poczucie paniki, strachu, niepokoju lub paranoi
-Skrócony czas reakcji
-Dylatacja czasu

Niezwykle ważne jest by zrozumieć, że używanie marihuany podczas prowadzenia pojazdów lub obsługi ciężkich maszyn może doprowadzić do tragedii. Przesadnie spożywanie THC niestety może spowodować poważne zmniejszenie sprawności co grozi w konsekwencji katastrofą. Więc, dąży się do tego by wszyscy zrozumieli, dlaczego tak ważne jest dawkowanie marihuany a przede wszystkim to, jak może się zmieniać w zależności od metody konsumpcji.

Jak wiemy wszyscy to THC jest winowajcą i odurzającym kannabinoidem w marihuanie. Nie zmienia to jednak faktu, że jest także związek o wielu możliwych korzyściach terapeutycznych, gdy jest stosowany z rozwagą. Ale tak samo trzeba na niego uważać, gdyż wiąże się to z wieloma powyższymi skutkami ubocznymi jak się go nadużywa.

Pobieżne dawkowania

Warto zacząć od tego, że nie znajdziemy dwóch takich samych osób. które będą zachowywać się i odczuwać marihuanę tak samo po zastosowaniu tej samej ilości THC. Czynniki, które wpływają na to, jak reagujesz na kannabinoid to przede wszystkim:
-Poprzednie zażywanie konopi
-Waga
-Twój system endokannabinoidowy (ECS)
-Czynniki żołądkowo-jelitowe
-Sposób konsumpcji
-Stan zdrowia

Wyliczono, że 3% społeczeństwa jest niezwykle wrażliwe na THC. Dlatego też te osoby prawdopodobnie mogą odczuwać efekty już 1 mg. Poniżej znajdziesz informacje dotyczące ogólnego zarysu tego co się może wydrążyć po spożyciu określonych dawkach THC.

Do 2,5 mg: Na tym poziomie dawki możesz jedynie doświadczyć łagodnej ulgi w bólu i lepszej koncentracji która nie w zasadzie nie spowoduje znaczących skutków.

6 – 15mg: Tu mogą wystąpić takie efekty jak euforia i zaburzenia koordynacji a zwłaszcza u osób niedoświadczonych.

16 –30mg: Ta dawka zalecana jest do wysokich dla nowicjusza. Lecz ,z pewnością nie jeden doświadczony użytkownik poczuje delikatne zaburzenie percepcji. Z kolei, w przypadku osoby z niską tolerancją THC taki poziom może doprowadzić do negatywnych skutków ubocznych.

31 –50mg: Tylko bardzo doświadczeni użytkownicy konopi powinni używać tej ilości. Bo inaczej przeżyjesz niezwykle ciężki czas po wystąpieniu skutków ubocznych taki jak paranoja, pocenie się i przyspieszenie akcji serca.

51+mg: jest to niebezpieczna dawka dla nowicjuszy i każdego z niską lub umiarkowaną tolerancją THC. Jest to poziom spożycia, który może prowadzić do halucynacji i przerażających efektów. Biorąc pod uwagę, przypadek Levy Thamba który spożył 65 mg THC i źle na tym wyszedł.

Niezwykle istotna jest również metoda jej spożywania. Pamiętaj, że niektóre metody używania konopi dają wyższą biodostępność niż inne. A co to dokładnie znaczy „Biodostępność”? Oznacza to nic innego jak stopień i szybkość, z jaką dowolna substancja jest wchłaniana do krwiobiegu, gdzie jest stosowana w razie potrzeby. Na koniec podamy prosty przykład dla porównani, jeżeli używasz 10 mg THC, a twoja metoda konsumpcji ma 20% biodostępność, 2 mg THC dostaje się do krwiobiegu i wpływa. Dlatego nim zaczniesz warto się zatrzymać i pomyśleć!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl