Odpowiednie Przechowywanie Marihuany

Opublikowane przez Katarzyna Kowalewska w dniu

Jak przechowywać marihuanę i zachować jej świeżość?

Chociaż wielu z nas może nie postrzegać już marihuany jako czegoś, co należy trzymać w ukryciu, Twoje zapasy nadal mogą zyskać na bezpiecznym przechowywaniu. Jednak ze względu na złożoność rośliny, rodzaj przechowywania, którego potrzebujesz, będzie w dużej mierze zależał od tego, jak często ją konsumujesz, a nawet od klimatu, w którym mieszkasz.

Niezależnie od tego, czy jesteś zwykłym użytkownikiem, który chce zachować optymalną świeżość zapasów marihuany podczas długotrwałego przechowywania, czy też hodowcą zainteresowanym utrzymaniem świeżości ostatnich zbiorów przed dystrybucją, istnieje kilka bardzo podstawowych zaleceń i zakazów można stosować, aby zachować jej potencję. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak przechowywać marihuanę, ograniczyć jej zapach i zachować świeżość bez względu na to, jak często sięgasz po swoje zapasy.

Odpowiednia temperatura

Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas długotrwałego przechowywania marihuany, jest temperatura. Kannabinoidy zawarte w marihuanie są bardzo wrażliwe na ciepło. W końcu ciepło jest katalizatorem procesu dekarboksylacji, który przekształca THCA w THC i zmienną, która prowadzi do najczęstszych błędów podczas pierwszego pieczenia artykułów spożywczych.

Zastanawiając się, jak zachować świeżość marihuany, pamiętaj o uwzględnieniu potencjalnych źródeł ciepła, takich jak bezpośrednie światło słoneczne, grzejnik lub otwory wentylacyjne grzejnika. Kannabinoidy i olejki eteryczne rośliny, znane również jako terpeny, wysychają w temperaturach sięgających 30°C. Jeśli więc zamierzasz palić marihuanę, nadmierne ciepło uniemożliwi palenie.

I odwrotnie, konopie indyjskie są również wrażliwe na zimno. Długotrwałe przechowywanie marihuany w środowisku o temperaturze poniżej 50°F może spowodować uszkodzenie włosków rośliny, czyli małych, kulistych struktur na liściach rośliny, które przechowują kannabinoidy i żywicę, nadając roślinie mroźny wygląd. Oto nasze zestawienie zaleceń i zakazów dotyczących temperatury, które pozwalają zachować świeżość marihuany:

Co robić i czego nie robić w zakresie temperatury?

• NALEŻY przechowywać marihuanę w ciemnym miejscu o niskiej temperaturze.
• NIE przechowuj marihuany w ciepłym, bezpośrednim świetle słonecznym.
• Przechowuj marihuanę z dala od grzejników i urządzeń elektronicznych wydzielających ciepło.
• NIE przechowuj marihuany w zamrażarce lub lodówce, ponieważ może to spowodować uszkodzenie włosków i sprzyjać rozwojowi pleśni.

Odpowiednia wilgotność

Kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, jak zachować świeżość marihuany, jest wilgotność względna, czyli RH. Chociaż wilgotność względna może wymknąć się spod Twojej kontroli, możesz podjąć pewne kroki, aby zapobiec narażeniu na nadmierną wilgotność. Upewnij się, że marihuana jest przechowywana z dala od nawilżaczy oraz wilgotnych i ciemnych miejsc, takich jak pod zlewami lub w łazience.

W tym celu korzystne może być również trzymanie konopi indyjskich z dala od skupisk roślin doniczkowych, które również mają tendencję do wytwarzania wilgoci i mogą być siedliskiem grzybów i roztoczy. Przy wysokiej wilgotności marihuana pada ofiarą pleśni, tak jak każdy inny organizm, dlatego ważne jest, aby Twoje zapasy nie były wystawione na działanie ciepłego, wilgotnego powietrza przez dłuższy czas.

Biorąc to pod uwagę, utrzymanie świeżości marihuany wymaga pewnej wilgotności. W rzeczywistości odpowiednia wilgotność względna może poprawić kolor, utrzymać konsystencję rośliny i zachować jej złożony profil zapachowy i smakowy. Aby zachować świeżość marihuany, powinieneś starać się utrzymywać poziom wilgotności względnej pomiędzy 59% a 63% i znaleźć pojemnik, który minimalizuje ekspozycję na tlen, aby uzyskać maksymalną moc. Oto kilka innych nakazów i zakazów:

Co robić i czego nie robić w zakresie wilgotności?

• NALEŻY przechowywać marihuanę w wyznaczonym pojemniku z regulacją tlenu, takim jak słoik.
• NIE przechowuj marihuany przez dłuższy czas w młynku lub misce, gdzie może łatwo wyschnąć.
• NALEŻY przechowywać marihuanę w miejscu o stałym poziomie temperatury i wilgotności.
• NIE przechowuj marihuany w miejscu o nadmiernej wilgoci, np. pod zlewem, w łazience lub w pobliżu nawilżacza.

Odpowiedni pojemnik

Kiedy weźmiesz pod uwagę wrażliwość marihuany na temperaturę i wilgotność, nie powinno być zaskoczeniem, że wszystkie te maleńkie, organiczne struktury, które czynią tę roślinę tak cudowną, są również wrażliwe na ekspozycję na tlen. Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie świeżości marihuany jest wybranie hermetycznego lub neutralnie naładowanego pojemnika, takiego jak słoik. Szklane słoiki z hermetycznymi pokrywkami świetnie nadają się do ograniczania nadmiaru tlenu i mogą być bardzo praktyczną i opłacalną opcją dla wielu użytkowników konopi indyjskich w domu.

Najlepiej unikać plastikowych pojemników i toreb plastikowych do długotrwałego przechowywania marihuany, ponieważ mogą one zwiększać wilgotność, powodując pocenie się marihuany. Ponadto tworzywa sztuczne mają tendencję do zmiany smaku i zapachu, co pogarsza świeżość marihuany.

Co robić i czego nie robić w zakresie przechowywania?

• NALEŻY przechowywać marihuanę w szklanym pojemniku z hermetyczną pokrywką.
• NIE przechowuj marihuany w humidorze tytoniowym, ponieważ olejki cedrowe mogą zmienić profil smakowy odmiany.
• NALEŻY przechowywać różne odmiany marihuany oddzielnie, aby zachować profil smakowy każdego.
• NIE przechowuj akcesoriów ani częściowo palonej marihuany razem z zapasem, ponieważ zapach tych przedmiotów może skazić świeżą marihuanę.
• NALEŻY używać naturalnych produktów eliminujących zapach marihuany przed i po każdej sesji.
• NIE używaj produktów eliminujących nieprzyjemne zapachy ze sztucznymi substancjami zapachowymi, ponieważ może to zmienić profil smakowy i zapachowy Twoich ulubionych odmian.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl