Odpowiednie Podłoże do Uprawy Konopi
Ziemia jest to najbardziej tradycyjna metoda uprawy jakichkolwiek roślin na naszej ziemi, jak i również marihuany. Nawiasem mówiąc, jak mogłoby być inaczej kiedy jeszcze do niedawna było to jedyne znane ludziom podłoże służące do uprawy roli. Ta alternatywa jest ewidentnie najtańsza i w zasadzie najprostsze w użyciu. Dlatego możemy uznać że odpowiednie podłoże do marihuany to jedna z najważniejszych rzeczy przy uprawie. Gleba powinna być lekka i przewiewna gdzie pH powinno wynosić od 5,5 do 6,5. Zazwyczaj podłoże takie składa się z ziemi kwiatowej, torfu i perlitu, który ma na celu zapewnić natlenienie ziemi.
Podłoże, które najchętniej wybieramy medium nadal pozostaje gleba ze względu na łatwość sprawować kontrolę uprawy a także dostępność. Lecz posada ona kilka wad, przez które powoli traci swoją popularność. W growshopach i sklepach ogrodniczych bez trudu można nabyć glebę świetnej jakości do uprawy różnorodnych roślin. W swej charakterystyce wyróżnia się ona dość głęboką czarną barwą co świadczy o dużej zawartości próchnicy i związków organicznych. Dodatkowo jest odpowiednio spulchniona i napowietrzona przez dodatek perlitu czy włókna kokosowego wykorzystanego do tego celu, aby zapewniały odpowiednią ilość tlenu korzeniom. Ziemia do sadzonek konopi w krajach gdzie uprawa jest legalna, posiada również takie właściwości. Gleba wyjałowiona to gleba w której brakuje dwóch podstawowych składników próchnicy i mikroorganizmów. Wśród mikroorganizmów poza bakteriami glebowymi obecne są również grzyby i bezkręgowce takie jak dżdżownice które mocno mogą uszkodzić korzenie.
Aby wspomóc prawidłowy rozwój, oprócz ziemi potrzebujemy jeszcze keramzyt, który należy wsypać na dno, aby swobodnie mogła zbierać się tam woda, a także możemy wysypać nim powierzchnię donicy po to, aby zatrzymać parowanie. Jak i w jednym tak i w drugim przypadku około 2 centymetry keramzytu. Keramzyt, kruszywo coraz częściej stosowane w ogrodnictwie, to materiał wspomagający hodowlę roślin. Możemy go kupić w każdym markecie, opakowanie kosztuje około 10 złotych. Natomiast jeżeli chcemy zmniejszyć koszty na ziemi to możesz nasiona posiać najpierw w mniejszych donicach w pełni wypełnionych specjalistyczną mieszanką podłoża, a po około 2 tygodniach należy przesadzasz do doniczek. Następnym krokiem będzie wypełnienie resztę doniczek zwykłą ziemią kwiatową. Nasze roślinki powinny sobie śmiało w takiej glebie poradzić. Ciekawostka jest taka, że w tej samej doniczce i ziemi możesz nawet trzykrotnie posadzić roślinki co więcej po trzykrotnym korzystaniu tej samej ziemi, możemy odstawić ją na miesiąc na bok i spulchnić ją za pomocą dżdżownic, sprawią że będzie ona jak nowa.
Hydroponika jest jedną z metod uprawy, ale medycznej marihuany. Podłożem w tym przypadku jest mieszanka a mianowicie bezglebowa taka jak na przykład żwir czy keramzyt. Medium umieszczamy w jednej ze specjalnej doniczce po to by kolejny etap spowodował by mieszanka specjalnych nawozów została przelana przez medium lub koryto zostawało nią napełniane kilka razy w ciągu dnia. Ogromną różnicą pomiędzy tą konkretną uprawą, a innymi jest różnica w wyglądzie korzeni. Ponieważ są zdecydowanie mniejsze jednak będą składać się z ogromnej ilości małych włosków, co w konsekwencji wchłania lepiej składniki odżywcze. Zatem korzyścią tej metody jest znacząco podniesiony plon I również czystość całej uprawy. Naturalnie, wymaga ona przy tym większych nakładów z jasnych przyczyn, wielość elementów całego sprzętu, więcej miejsca oraz pracy ponieważ w takiej uprawie podstawowym wymaganiem jest monitorowanie pH i poziomu składników odżywczych. Dlaczego? Po to, aby upewnić się czy są one na odpowiednim poziomie. Nie jest to teraz żadnym problemem ponieważ na rynku można zaopatrzyć w taki sprzęt.
Z kolei aeroponice to metoda której korzenie rośliny rosną w powietrzu dzięki umieszczeniu jej w siatkowej doniczce zawieszonej w powietrzu. Po to, aby woda wraz z nawozem były ciągle spryskiwane bezpośrednio na korzenie. Podczas tego sposobu rozwój korzeni jest jeszcze lepszy niż w przypadku hydroponiki. Ta metoda daje o wiele lepsze rezultaty lecz nie jest o wiele bardziej wymagająca, wymaga dokładniejszego i oczywiście cena także jest wyższa.
Możemy wykorzystać wełnę którą pozyskuję się ze skał bazaltowych przetapianych w bardzo wysokiej temperaturze, a następnie rozdrabnianych i prasowanych w wygodne do uprawy kostki. To podłoże najczęściej stosowane do upraw hydroponicznych w szklarniach i pod lampami. Wełna mineralna ma niesamowite właściwości do podtrzymania wilgotności i inne do uprawy roślin, kiełkowania i klonowania. Ważną informacją jest to że sadzonki wyprodukowane w kostkach wełny mineralnej możemy przesadzić do każdego wymienionego rodzaju podłoża.
0 komentarzy