Metody Stosowania Marihuany Medycznej

Opublikowane przez Krzysztof Paginiak w dniu

Metod przyjmowania medycznej marihuany jest wiele. Która jest najlepsza? ciężko powiedzieć, są różne opinie na ten temat.

Palenie

Jest to chyba najbardziej popularna metoda przyjmowania oraz stosowania marihuany medycznej, co za tym idzie gdy wchłaniamy w ten sposób CBD oraz THC przenikają one bardzo szybko wraz z innymi związkami do naszej krwi i mózgu. Już po kilku minutach można dostrzec pierwsze efekty, dodatkowo mijają po maksymalnie 3 godzinach, palenie marihuany medycznej ma uzasadnione podstawy w przypadku szybkiego działania i reagowania, a więc wtedy gdy zwalczamy nadmierne wymioty, skuteczne oraz nudności. Palenie to prosta metoda dawkowania, gdyż zawsze po kolejnym wdechu można sprecyzować jej dawkę.

Parowanie

Odpowiednie urządzenie, zazwyczaj vapoizer lub e-papieros pozwala nam na parowanie marihuany, podczas takiego procesu nie dochodzi do spalania oleju konopnego lub marihuany medycznej, lecz uwolnienia składników aktywnych, jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż palenie marihuany medyczne.

Ekstrakty typowo olejowe

Marihuanę medyczną jako ekstrakt olejowy możemy zażywać nie tylko doustnie, ale również pod nasz język a nawet na adekwatne do tego miejsce, są również wykorzystywane przy gotowaniu lub odparowywaniu. Dostępne w sprzedaży są zwłaszcza oleje bogate w CBD, jakie są legalne zupełnie inaczej wygląda kwestia olejów THC, uważa się iż pod tą postacią przyjmuje się marihuanę medyczną w najbardziej skuteczny oraz efektywny sposób.

Aerozol podjęzykowy

Aerozole podjęzykowe bazujące na marihuanie medycznej, pozwalają na rozpylenie ich właśnie w miejscu, gdzie szybko ulegają one wchłanianiu, pozwala to uzyskać efekt już w przeciągu 5-10 minut. Jest to dobre rozwiązanie dla tych osób, które nie lubią jej palić, nie tolerują zapachu a przy tym chcą w odpowiedni sposób dawkować marihuanę medyczną.

Nalewka

Nalewki w których marihuana medyczna staje się aktywna po rozpuszczeniu w alkoholu, to również alternatywa oraz opcja jaka znajduje coraz częstsze zastosowanie.

Kapsułki

Często olej konopny dostępny jest pod postacią specjalnych kapsułek również żelowych, co ułatwia ich przyjmowanie a nawet dawkowanie.

Maści

Postać balsamu, maści lub mleczka pozwala na zastosowanie takich produktów zawierających marihuanę medyczną bezpośrednio na samą skórę, jest ona pomocna w przypadku zwalczania zapaleń i infekcji skóry oraz dolegliwości typowo bólowych.

Ważne jest, aby zawsze przy stosowaniu marihuany medycznej bez względu na jej postać i formę, pamiętać o jej dawkowaniu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl