Marihuana i Dieta Ketogeniczna

Opublikowane przez Katarzyna Kowalewska w dniu

Entuzjaści zdrowia, fitnessu i marihuany wychwalają połączenie marihuany z dietą ketonową. Ale… czy można palić trawkę będąc na keto?

Oczywiście odpowiedź brzmi: tak!

Wdychanie trawki niczego nie zmieni, jeśli chodzi o liczbę węglowodanów i pozostania a diecie. Jednak jeśli chodzi o konopie indyjskie i dietę ketonową, wiele osób twierdzi, że faktycznie wzmacniają wzajemne korzyści zdrowotne. Czy jest coś w tych twierdzeniach? Czy stosowanie marihuany na diecie ketonowej może wzmocnić działanie jednego lub obu? Czy dieta ketonowa zmienia działanie marihuany? Jaki jest wpływ marihuany na dietę ketonową?

To wszystko są często zadawane pytania. Niestety, podobnie jak w przypadku wielu kwestii związanych z konopiami indyjskimi, w tym momencie niewiele jest rzeczywistych badań naukowych. Ale z tego, co mamy, w połączeniu z tym, co wiemy zarówno o marihuanie, jak i diecie ketonowej, sprawy wyglądają obiecująco. Jednak ważne jest, aby zawsze pamiętać, że wiele z tego, co obecnie wiemy o konopiach indyjskich i diecie ketonowej, opiera się wyłącznie na anegdotycznych dowodach i wykształconych spekulacjach.

Czym jest dieta ketonowa?

Zanim przejdziemy dalej, zdefiniujmy, o czym mówimy. Dieta ketonowa lub ketogeniczna to wysokotłuszczowy, niskowęglowodanowy sposób odżywiania. Zwykle jest to ciężkie mięso, chociaż nie musi to być (tak, znam wegan, którzy przestrzegają diety ketonowej, ale wymaga to dużo dyscypliny). Podczas stosowania właściwej diety ketonowej organizm przechodzi w stan metaboliczny zwany ketozą. Oznacza to, że poziom glukozy, który organizm może wykorzystać jako paliwo, jest tak niski, że zaczyna spalać tłuszcz.

Co mają wspólnego marihuana i keto?

Istnieje uderzające podobieństwo między dolegliwościami powszechnie leczonymi dietą ketonową a tymi leczonymi medyczną marihuaną. W rzeczywistości wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że dieta ketonowa została pierwotnie zaprojektowana do leczenia napadów padaczkowych u dzieci cierpiących na padaczkę oporną na leczenie. Konopie indyjskie również słyną z pomocy w zmniejszaniu napadów padaczkowych.

• Zarówno keto, jak i konopie indyjskie mogą pomóc ustabilizować poziom cukru we krwi, insulinę i poziom energii.
• Oba są związane z niższym poziomem stanu zapalnego.
• Zarówno keto, jak i konopie indyjskie mają głęboki wpływ na układ endokannabinoidowy (ECS) organizmu, system regulacyjny występujący u wszystkich ssaków, który pomaga utrzymać homeostazę we wszystkich układach organizmu.

Tłuszcz i jelita

System endokannabinoidowy wytwarza swoje efekty poprzez coś, co nazywa się sygnalizacją lipidową. Oznacza to, że jest zasilany przez tłuszcz; zarówno tłuszcz przechowywany w organizmie, jak i tłuszcz, który jemy. Wiemy, że kannabinoidy, takie jak THC i CBD, rozpuszczają się w tłuszczach. Wiemy również, że dieta ketonowa opiera się na tłuszczach w większości kalorii.

Kiedy weźmiemy pod uwagę te czynniki, nie jest odległą rzeczą stwierdzenie, że konopie indyjskie i keto mogą wzajemnie wzmacniać swoje efekty. Nieliczne badania naukowe, które mamy, badanie z 1998 roku na myszach, wykazały, że regulatory CBI i CB2 w jelitach były regulowane w górę. Innymi słowy, ketogeneza wydawała się zwiększać reaktywność ECS i ogólną liczbę receptorów kannabinoidowych w jelitach.

Podobnie, istnieje teoria, że dieta ketogeniczna zmienia układ endokannabinoidowy w jelitach.

Konopie indyjskie i grypa ketonowa

Konopie indyjskie mogą również pomóc w przypadku jednego ze słynnych skutków ubocznych diety ketonowej, znanego jako „grypa ketonowa”. Nie każdy napotyka ten irytujący stan, ale wiele osób rozpoczynających dietę ketonową tak. Keto grypa nie jest wirusem, ale jej objawy naśladują objawy zwykłej grypy, stąd nazwa. Należą do nich nudności, skurcze mięśni, drażliwość i problemy żołądkowo-jelitowe, wszystkie objawy, z których marihuana skutecznie leczy.

Włączenie marihuany do swojej rutyny może być po prostu sposobem na pokonanie grypy ketonowej, która ma miejsce, zanim ciała wielu ludzi wejdą w stan ketozy.

Czy dieta ketonowa wpływa na działanie konopi?

Anegdotycznie internet jest pełen osób z grup dyskusyjnych, które wychwalają połączenie diety ketonowej z konopiami indyjskimi. Jeśli chodzi o rzeczywistą naukę, to prawda, że nie wiemy zbyt wiele. Ale ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że wiele z tego, czego dowiedzieliśmy się o marihuanie, pochodzi z osobistych doświadczeń ludzi. Dzieje się tak głównie dlatego, że z powodów politycznych rząd od dziesięcioleci stoi na drodze do sensownych badań. To temat na inną dyskusję, ale chodzi o to, że anegdotycznych dowodów nie należy od razu odrzucać. Kannabinoidy i ich metabolity są magazynowane głównie w komórkach tłuszczowych. Teoretycznie, gdy organizm przechodzi w stan ketozy i zaczyna spalać tłuszcze, szybciej mobilizuje metabolity THC. Podobnie możesz szybciej odczuć efekty produktów spożywczych z konopi indyjskich.

Zjawisko to może również pomóc w oczyszczeniu organizmu z kannabinoidów, na przykład jeśli chcesz zrobić sobie przerwę na tolerancję. Teoretycznie może to również pomóc podczas wykonywania testu narkotykowego. Jeśli wiesz, że coś się zbliża, zacznij stosować dietę ketonową już teraz, ponieważ stan ketozy pomoże szybciej spalić te metabolity THC. Jak zawsze potrzeba więcej badań i więcej danych, aby wiedzieć na pewno.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl