Jakie Znaczenie Mają Terpeny?

Opublikowane przez Katarzyna Kowalewska w dniu

Czym są terpeny i dlaczego mają znaczenie w konopiach?

Terpeny to pachnące związki organiczne, które nadają każdemu szczepowi konopi charakterystyczny smak i zapach. Możesz myśleć o nich jak o olejkach eterycznych, tak jak o innych roślinach.

Eksperci od konopi zdali sobie niedawno sprawę, że terpeny z konopi mają wpływ na znacznie więcej niż tylko na smak. Zaczynamy rozumieć, że terpeny zawarte w konopiach indyjskich mogą wpływać na sposób, w jaki organizm przetwarza kannabinoidy, takie jak THC i CBD.

Efekt otoczenia

Różne odmiany konopi mają różne efekty. Niektóre są bardziej kojące i sprawiają, że ludzie czują się zrelaksowani i senni. Inne odmiany sprawiają, że ludzie czują się pobudzeni i kreatywni. Nawet szczepy o tej samej mocy THC mogą mieć zupełnie inne efekty.

Kiedyś uważano to za tajemnicę, ale zaczynamy dopracowywać przyczynę różnych efektów różnych szczepów: efekt otoczenia.

Mówiąc najprościej, THC będzie zachowywać się inaczej w zależności od tego, jakie otoczenie terpenów ma ze sobą. Niektóre terpeny mogą wpływać na sposób, w jaki organizm przetwarza kannabinoidy, nawet ułatwiając THC przenikanie przez barierę krew-mózg, co zwiększa jego działanie.

Tak jak niektórzy ludzie używają olejków eterycznych, aby uzyskać określone efekty, ludzie, którzy chcą odczuwać określone właściwości marihuany, mogą szukać odmiany z określonymi terpenami.

W odmianach konopi zidentyfikowano ponad 100 różnych terpenów, więc możliwości różnych kombinacji są prawie nieograniczone. Jest to szczególnie widoczne, gdy weźmiesz pod uwagę, że wszystkie odmiany mają różne ilości terpenów. Dwa szczepy mogą zawierać dokładnie te same terpeny i nadal być bardzo różne ze względu na ich specyficzne proporcje tych terpenów.

Aby lepiej zrozumieć, czym są terpeny i jak działają, rozważ niektóre z najczęstszych typów:

Limonen: występujący również w cytrusach, jałowcu i mięcie pieprzowej, ten cytrynowy terpen ma właściwości uspokajające. Jest to powszechne w wielu odmianach, o których ludzie mówią, że sprawiają, że czują się najbardziej euforycznie.

Humulen: ten terpen występuje również naturalnie w chmielu i kolendrze – możesz go rozpoznać, gdy poczujesz zapach drzewnej ziemistości. Ludzie zwykle mówią, że jest to terpen przeciwbólowy i wiąże się to również ze zmniejszonym apetytem.

Terpinolen: niezwykle powszechny w konopiach terpinolen ma kwiatowy, ziołowy zapach, który może przypominać sosny. Występuje również w drzewie herbacianym, gałki muszkatołowej i bzu, wiąże się ze spokojnymi uczuciami.

Mircen: złożone piżmo z goździków, ziół i cytrusów jest wizytówką mircenu, można je również znaleźć w tymianku, trawie cytrynowej i liściu laurowym. Ten terpen może nasilać psychoaktywność THC.

Linalool: Pomyśl o lawendzie, drzewach różanych i cytrusach, a być może wyobrażasz sobie pikantne nuty kwiatu cytrusowego linalolu. Uważa się, że pomaga uspokoić zarówno ciało, jak i umysł.

Ocimen: występujący również w pieprzu, pietruszce i orchideach, ten terpen ma drzewno-ziołowy zapach z nutą słodyczy. Główne zalety to działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne.

Pinen: zgadłeś – pinen ma ostry zapach sosny i występuje w drzewach iglastych. Słodko pachnący terpen jest również powiązany z uczuciem czujności.

Kariofilen: goździki, chmiel i bazylia zawierają ten pieprzny terpen, który jest związany z głębokim relaksem


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl