Jakich Potrzebujemy Składników Odżywczych do Uprawy Konopi?

Opublikowane przez Zbigniew Szak w dniu

Do uprawy konopi możemy wykorzystać ogrom opcji składników odżywczych. Zatem, gdy zaczynamy swoją pierwszą uprawę tejże rośliny, trudno jest się zdecydować, która jest najlepsza. Pamiętaj, gdy jednak dopiero zaczynasz dużym błędem, który możesz popełnić w przekształcenie tego procesu w zbyt skomplikowane zadanie. W ostateczności skończy się wydaniem niepotrzebnie pieniędzy a co więcej straty czasu.

Czego potrzebują konopie indyjskie do owocnego wzrostu?

Jak z pewnością wiemy ze szkoły podstawowej, wodór, tlen i węgiel są uważane za niemineralne niezbędne elementy roślinne, które pobierają je w postaci gazu lub pary. Otoczenie do idealnego wzrostu jest konieczne by świeże powietrze i woda zapewniły wystarczającą ilość wodoru, tlenu i węgla.

Dziś omówimy te podstawowe makroelementy i najczęściej stosowane mimo, że wymieniono ich aż siedemnaście. Warto wiedzieć jednak, że do wzrostu roślin składniki mineralne zostały podzielone na makro i mikroelementy lub składniki odżywcze.

Makroelementy niezbędne do wzrostu roślin to: Azot Fosfor Potas Siarka Magnez Wapń

Nie ukryje się, że trzy pierwsze pełnią największą rolę w prawidłowym rozwoju naszych roślin. Będąc w sklepie i chcąc zaopatrzyć się w odżywkę,musisz zwrócić uwagę na zapis podany na etykiecie a dokładniej stosunek N-P-K. Nieskazitelny stosunek zmienia się w trakcie cyklu wzrostu twoich roślin marihuany. Przykładowo, potrzebujesz wyższego stosunku N i K do P w fazie wegetatywnej. Powszechną zasadą jest utrzymywanie stosunku 3-1-3 (N-P-K) przez pierwsze kilka tygodni. Wskazane jest zmniejszenie azotu do fosforu i potasu podczas kwitnienia w porównaniu do stosunku stosowanego w fazie wegetatywnej. Po czym, należy zmniejszyć N. Może pojawić się utrudnienie rozwoju pąków i upowszechnić wzrost wegetatywny zamiast kwitnienia.

Fosfor i potas mają tu ogromne znaczenie, utrzymanie ich wyższych proporcji ma wpływ na kwitnienie. Przyczyna jest niezwykle prosta , ponieważ rośliny zużywają większe ilości w fazie kwitnienia niż w fazie wegetatywnej. Zatem zapamiętaj, kiedy twoje rośliny nie otrzymają wystarczającej ilości składników odżywczych bezzwłocznie to zobaczysz.

W jaki sposób rozpoznasz niedobory?

Należy pamiętać, że większość niedoborów składników odżywczych jest spowodowana zbyt wysokim lub niskim poziomem pH w wodzie. Właściwe, przy uprawianiu w glebie rośliny konopi będą miały pH 6,0-7,0. Zakres spada do 5,5-6,5, jeśli używasz włókna kokosowego jako podłoża do uprawy lub jeśli uprawiasz hydroponicznie. Kiedy pH jest na niewłaściwym poziomie, zmniejsza to zdolność rośliny do wchłaniania tych składników odżywczych.

Okazuje się, że bardzo często pomijamy w tej kwestii wapń i magnez. Natomiast, często możemy je znaleźć w połączeniu z żelazem. Warto się nimi wspierać podczas fotosyntezy, który polega na wytwarzaniu energii ze światła. Magnez jest szczególnie istotny dla fotosyntezy; jest centralnym atomem w cząsteczce chlorofilu.

Wprawdzie konopie nie odczuwają potrzeby za dużej ilości siarki w dalszym ciągu jest uznawana za niezbędny makroelement. Oprócz wspomagania tworzenia enzymów, pomaga w budowie białek. Siarka jest również kluczowa w rozwoju cząsteczek chlorofilu. Jeśli twoja roślina ma niedobór siarki, wapnia, magnezu lub żelaza, może wykazywać objawy, takie jak żółknięcie lub obumieranie liści.

Co znaczy mobilne i niemobilne składniki odżywcze?

Pierwsze co nasuwa mi się namyśl to pytanie czy wiedziałeś o istnieniu mobilnych i niemobilnych składnikach odżywczych. Znane są również pierwiastki pierwotne, wtórne i mikroelementy. A różnica polega tylko na tym, że mogą być przeniesione, gdy roślina marihuany je przyswoi.

Czy wiedziałeś że mobilna odżywka może się przemieszczać w razie potrzeby rośliny, czyli z jednej części w drugą. A dokładnie mówiąc, kiedy nasza roślina ma niedobór tych składników, ich jakaś część nagromadzona w starych liściach przenosi się na nowe liście, aby uzupełnić niedobór.
By poznać niedobór mobilnych składników odżywczych zwracaj szczególną uwagę na najstarsze liście u podstawy rośliny.

Z kolei niemobilne składniki odżywcze pozostają w tym samym miejscu, gdy roślina je przyswoi. Zauważysz oznaki nieruchomego niedoboru składników odżywczych na młodych liściach w pobliżu wierzchołków i zewnętrznych gałęzi rośliny.

Podsumowanie

Do uprawy konopi możemy zastosować wiele sposobów. Są takie które wymagają sprzętu i co gorsza umiejętności i wprawy. A drugiej strony jak wiesz im więcej metod to nie wszystko musi pójść jak trzeba. Używanie niewiele więcej niż wody jak przed laty nasi przodkowie i jakiejkolwiek opcji organicznej pomoże twojej glebie. Biorąc to wszystko pod uwagę, pamiętaj by zwracać szczególna uwagę na wszelkie oznaki niedoboru składników odżywczych po czym szybko reaguj.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl