Wpływ Marihuany Na Zaparcia

Opublikowane przez Zbigniew Szak w dniu

Konopie znane są od tysięcy lat z wielu terapeutycznych zastosowań, jednym z nich jest łagodzenie zaparć. Za pomocą marihuany można często powstrzymać bolący żołądek oraz problemy z jelitami. Zostały opracowane badania pod kontem problemów jelitowych, a wpływu konopi dał znaczące spojrzenie na to, co powoduje zaparcia i jak konopie mogą być pomocne.

Rozmowa o problemach z zaparciem jest dość krępująca a leczenie tej dolegliwości jest dość problematyczna ponieważ nie jest to stan sam w sobie, ale objaw innych stanów. Najczęstszym powodem okazuje się być stres, zespół jelita drażliwego, a co gorsze stany neurologiczne przyczyniają się do pogorszenia układu trawiennego. Może to być również miesiączka lub niedobór błonnika w diecie powodujący zaparcia.

Problem z zaparciem to nie tylko utrudnienie wizyty w toalecie, ale także doprowadzają, do tego że są rzadsze. W momencie kiedy zwrócisz uwagę, że musisz się nadwyrężać podczas wypróżnień przez ponad 25% czasu, albo kiedy potrzebujesz więcej niż jednej wizyty zatem musisz rozważyć konsultacje z lekarzem pod kontem leczenia zaparcia.

Rozluźnienie zaparcia

W tym momencie bez wątpienia będzie konieczne wprowadzenie zmian w codziennej diecie, aby zapewnić sobie dobre nawodnienie a przede wszystkim błonnik przez cały dzień. Warto zasięgnąć opinii lekarza co powoduje u Nas ten stan bądź musisz wiedzieć, że alergia pokarmowa też może być powodem naszych zaparć.

Kiedy jesteś w stanie poradzić sobie z objawami zaparcia lekarz nie będzie konieczny, natomiast w Stanach Zjednoczonych służba zdrowia ma w swojej ofercie zażywania marihuany medycznej która jest skuteczna podczas tych dolegliwości. Stosuje się ją w przypadku cięższych chorób jelit, takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna, gdzie stolec jest prawie całkowicie płynny. W przypadku zaparć stolec może być na przemian szczególnie twardy i szczególnie luźny. Dzieje się to tak, że nasze jelita są przez lata zanieczyszczane pożywieniem więc zostają w jakiś sposób zajęte przez co powinny się z relaksować. Dlatego marihuana rzeczywiście jest tu pierwszym wskazaniem do walki z tym problemem.

Wpływ konopi na dolegliwości zaparć

Konopie indyjskie mogą działać jako środek przeczyszczający dla co niektórych, jednocześnie łagodząc objawy bólu i dyskomfortu. W wyniku ostrego strzału THC nasz organizm może zareagować na rozluźnienie układu trawiennego. THC i inne kannabinoidy są spożywane, docierają do mózgu przez krwiobieg i wpływają na układ neurologiczny.

Trwające badania dowodzą, że rodzaj marihuany turbo doładowuje różne neurony i przepływ ścieżek neuronowych. Wpływając w zasadzie na cały układ nerwowy, kannabinoidy mogą ułatwiać połączenia nerwowe, jednocześnie rozluźniając umysł i mięśnie. Udowodniono także, iż są przeciwwymiotne w takim stopni że są w stanie na nowo pobudzić apetyt. CBD, nawet jako wyizolowany olej, może być skutecznym leczeniem dzięki swoim właściwościom przeciwlękowym.

Podczas momentu rozluźnienia się mięśni i uspokojenia nerwów związanych właśnie z jelitami, przyjemniej przez to przejść. Marihuana posiada właściwości przeciw utleniającymi więc może okazać się to ciekawym i przyjaznym sposób na oczyszczenie organizmu i przywrócenie harmonii trawiennej.

Jak pisaliśmy na wstępie znajomość marihuany jako leku sięga tysięcy lat wstecz do najwcześniejszych dostępnych pism w Chinach. Same nasiona konopi były przepisywane w leczeniu zaparć i innych dolegliwości. Istnieją badania potwierdzające pozytywne właściwości włókna konopnym, które wydaje się mieć silne właściwości przeciwwymiotne. Skuteczność konopi w łagodzeniu zaparć została niedawno ustalona w badaniu opublikowanym w American Journal of Gastroenterology. Według tych wyników badań osoby, które niedawno używały marihuany, rzadziej cierpiały na zaparcia. Kyle Staller, wraz z kolegami napisali, że rekreacyjne używanie konopi indyjskich może potencjalnie modyfikować układ żołądkowo-jelitowy, ale obecnie istnieją sprzeczne dowody na jego wpływ.

„Obecne dowody sugerują, że kannabinoidy spowalniają tranzyt w okrężnicy poprzez działania na receptor CB1” – napisali. „Jednak niedawne badanie kliniczne wykazało, że pigułki z nasion konopi poprawiły objawy zaparć u pacjentów z zaparciami czynnościowymi, co sugeruje, że sumujący efekt poszczególnych kannabinoidów w roślinie marihuany może mieć wyjątkowy wpływ na ruchliwość jelit”.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl