Uprawa Konopi Indoor, Czyli w Domu

Opublikowane przez Krzysztof Paginiak w dniu

Uprawa, Hodowla, Konopi Indyjskich, Indoor, w Domu, w Pomieszczeniu,

Konopie możemy uprawiać w zamkniętych pomieszczeniach lub na pod chmurką. Do tego potrzebne są mam oczywiście nasiona lub klony. Przeważnie w warunkach domowych możemy wykorzystać klony, a jeżeli są osoby które chciałby wysadzić konopie w ogródku, to należy użyć do tego najlepiej nasion.

Natomiast są wyjątki od których możemy odstąpić. Ponieważ nasze klony to dokładne genetyczne następstwo, które wyrosły z sadzonek danej rośliny, dobranej ze względu na najlepsze zestawienie genów danej odmiany. Rośliny o których mowa są powszechnie nazwane jako „matki”. Konopie hodowane wewnątrz pomieszczenia czy zewnątrz różni się właściwościami a mianowicie mocą i długością życia. Podkreślamy iż moc naszego suszu będzie mocniejesz jeśli będziemy hodować w pomieszczeniu zamkniętym.

Podstawowym a zarazem priorytetowym krokiem w uprawie marihuany indoor jest stworzenie im odpowiednich warunków czyli przestrzeni, w której możemy to zacząć wykonywać. Stworzona przestrzeń nie wymaga typowego pomieszczenia do uprawy. Miejsce może to znajdować się w szafie, pokoju lub piwnicy a nawet w namiocie. Jedynie o czym powinniśmy pamiętać to to, że musimy dostosować nasz sprzęt oraz rośliny, tak aby pasował do miejsca docelowego.

Uprawa indoor

Projektując przestrzeń, musisz wziąć pod uwagę, iż konopie hodowane metodą indoor rosną przeważnie do wysokości około 60-90cm, w grupach, sadzonek podczas oświetlonych promieniami lamp HPS, bądź lampami MH, czy też za pomocą diody emitującej światło LED . Lampy HPS i MH współpracują z żarówkami HID. Dlatego, że emitują one bardzo dużo ciepła i mogą nawet spalić nasze rośliny na co trzeba zwracać szczególna uwagę. Natomiast Diody LED generują chłodne światło. Oświetlenie jest przeważnie regulowane automatycznym po przez system przełączania.

Należy wiedzieć że nasza uprawa jest podzielona na dwa etapy: wegetatywny i kwitnienie. W momencie wzrostu wegetatywnego osoba zajmująca się swoimi roślinami używa tyle światła, ile sam uzna za słuszne. Niektóre osoby używają oświetlenia 24 godziny, inni natomiast 23. Są i tacy, hodowcy którzy korzystają z różnych zamiennych, nieparzystych kombinacji typu on/off, i są tacy z parzystymi. Podczas kiedy zaczyna się etap kwitnienia, rośliny są oświetlane przez 12 godzin w ciągu dnia, a przez następne 12 godzin są w ciemności.

Konopie które sobie spokojnie rosną w pomieszczeniach hoduje się w glebie lub hydroponicznie na skalistym podłożu, jakim jest wełna mineralna lub skała pochodzenia wulkanicznego. W znacznym stopniu przypadków sadzonki nawadniane są automatycznie ze zbiornika wodnego. Dlatego właśnie w ten oto sposób pobierają niezbędne składniki odżywcze pochodzenia naturalnego a nawet w postaci substancji chemicznych. W tej sytuacji nasze konopie nie tylko są karmione, ale również jak i w każdej dobrej uprawie są także nawożone czy zaprawione środkami grzybobójczymi. Obserwacja jest tu wskazana przez wzgląd na potencjalne zagrożenia których jest sporo zaczynając od ataków robali, poprzez grzyby, aż po oparzenia. Trzeba brać podówczas również ewentualne komplikacje które w rezultacie mogą przynieść nam braki.

Rośliny konopi bardzo nie lubią zbytniej wilgoci a szczególnie podczas nocy, gdy światło jest wyłączone. Musimy pamiętać iż konopie nie należy przelewać dlatego podlewajmy ja co 3 dni a naj później raz w tygodniu. Uważajmy także z przewożeniem. Podczas gdy zrobimy jej przestrzeń w doniczce będzie rosła dużo większa, zaś za mała doniczka spowoduje zmniejszenie jej wzrostu. Pamiętaj, aby dostarczać jej dużo powietrza.

Powstałe kwiaty z roślin hodowanych metodą domową są często bardzo rozłożyste oraz gęsta, mają także cierpki zapach. Z reguły marihuana hodowana w warunkach zewnętrznych śmierdzi pleśnią. Zbiory kwiatów z uprawy indoor mają też wyższą zawartość THC i zazwyczaj mocniej kopią. Wyższa zawartość THC nie oznacza to jednak większych doznań po jej spożyciu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl