Terpeny w Roślinach Marihuany

Opublikowane przez Katarzyna Kowalewska w dniu

Terpeny to pachnące olejki eteryczne występujące we wszystkich roślinach i odpowiedzialne za różne smaki i zapachy. Roślina konopi składa się z szerokiej gamy chemikaliów i związków. Około 140 z tych aromatycznych węglowodorów organicznych to terpeny. Terpeny wiążą się z receptorami w mózgu i wywołują różne efekty. Terpeny mogą również modulować działanie kannabinoidów, takich jak stężenia THC i CBD.

Podstawowe terpeny

1. Kariofilen to pikantny, pieprzny terpen występujący w wielu różnych roślinach jadalnych. Wiadomo, że przyprawy takie jak czarny pieprz, goździki, bazylia, rozmaryn, eukaliptus, a także konopie indyjskie wykazują wysokie stężenie kariofilenu. Ten pikantny terpen znany jest z działania przeciwlękowego, przeciwzapalnego, przeciwgrzybiczego, przeciwbólowego, przeciwutleniającego i antybiotycznego.

2. Geraniol to słodki aromatyczny terpen obecny w pelargonii. Geraniol jest powszechnie stosowany w przemyśle perfumeryjnym dzięki nutom różanym i kwiatowym. Ten monoterpenoid wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwdepresyjne i przeciwzapalne.

3. Humulen to terpen, który naturalnie występuje w goździkach, bazylii, chmielu i konopiach indyjskich. Ma subtelny ziemisty, drzewny aromat z pikantnymi ziołowymi nutami, które możesz rozpoznać w niektórych swoich ulubionych odmianach. Humulen działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.

4. Limonen jest aromatycznym dominującym terpenem w odmianach, które mają wyraźny efekt Sativa. Ma świeży cytrusowy zapach, który jest powszechnie spotykany w cytrynach, jałowcu, rozmarynie, mięty pieprzowej i skórkach owoców. Pomaga również w absorpcji innych terpenów przez skórę i błony śluzowe. Limonen jest najbardziej znany ze swoich właściwości przeciwgrzybiczych. Terpen działa również przeciwlękowo i przeciwdepresyjnie. Wraz z przeciwzapalnym, przeciwutleniającym, przeciwskurczowym, przeciwbakteryjnym i antybiotykowym.

5. Linalool to naturalnie występujący terpen występujący w wielu kwiatach i przyprawach, w tym w lawendzie, kolendrze, mięcie i brzozie. Wydziela złożony, ale delikatny aromat kwiatowy i chociaż jego działanie jest niezliczone, jest w szczególności jedną z substancji najczęściej stosowanych jako środek uspokajający. Linalol jest również stosowany w leczeniu stanów lękowych, depresji i epilepsji. A także przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwutleniające i przeciwgrzybiczne.

6. Mircen to terpen o tropikalnym, piżmowym aromacie, który często występuje w silnie pachnących roślinach i ziołach, takich jak mango, chmiel, laur, tymianek, trawa cytrynowa i bazylia. Mircen jest wytwarzany przez liczne odmiany konopi, a niektórzy sugerują, że nadaje on uspokajające, podobne do Indici działanie odmianom zawierającym więcej niż 0,5% tego terpenu. Ten monoterpen działa również przeciwbólowo, przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, antyseptycznie i przeciwskurczowo.

7. Pinen to aromatyczny związek powszechnie występujący w igłach sosny, rozmarynie, bazylii, pietruszce i koperku. Terpeny, takie jak pinen, to pachnące olejki wydzielane w włoskach marihuany i chociaż pierwotnie zostały opracowane jako adaptacyjna ochrona przed drapieżnikami, związki te oferują nam, ludziom, różnorodne korzyści. Obejmuje to środki przeciwbólowe, przeciwdepresyjne, przeciwlękowe, przeciwutleniające i antybiotyczne. Działa również przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo.

8. Terpineol jest często używany do tworzenia przyjemnych profili aromatycznych w produktach takich jak mydło, balsam i perfumy. Oprócz konopi występuje naturalnie w roślinie bzu, sosny, kwiatach lipy i soku eukaliptusowym. Charakteryzuje się zdolnością do odprężenia konsumenta. Terpineol ma kilka zalet terapeutycznych, w tym przeciwbólowe, przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i przeciwdrgawkowe.

9. Terpinolen jest węglowodorem izomerycznym, charakteryzującym się świeżym, kwiatowym, ziołowym, a czasami cytrusowym aromatem i smakiem. Występuje w różnych roślinach, w tym w gałce muszkatołowej, drzewie herbacianym, drzewach iglastych, jabłkach, kminku i bzach, a czasami jest stosowany w mydłach, perfumach i balsamach. Terpinolen ma działanie uspokajające. działa również przeciwzapalnie, przeciwutleniająco, przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl