Techniki Regulowania Wzrostu Konopi

Opublikowane przez Zbigniew Szak w dniu

Topping to technika ogrodnicza polegająca na odcięciu górnej części rośliny, aby powstrzymać jej wzrost w górę, a tym samym pobudzić wzrost boczny dolnych gałęziach.


Chociaż odcięcie i wyrzucenie dość istotnej części konopi indyjskiej (marihuany) może wydawać się nam bardzo dziwne, nie obawiaj się, ponieważ ta czynność jest niezbędnym krokiem do utrzymaniu roślin w zdrowiu a także w uzyskaniu wysokiej jakości zioła.

Zajmiemy się toppingiem, a także podobną techniką treningu roślin popularnie zwaną „fimming” a wszystko zaczęło się jako zwykły wypadek, ale przydaje się również w odpowiednich okolicznościach. Jedna i druga technika jest prosta a także dość łatwa do przeprowadzenia a co więcej będą miały ogromny wpływ na ostateczną wydajność.

Czy zabiegi topping krzewów marihuany jest konieczny?
Topping jest wykonywany w chwili cyklu wegetacyjnego,żeby im pomóc w dostarczaniu hormonów wzrostu z głównej łodygi do nowych odgałęzień i łodyg położonych dalej w dół rośliny. Topping i fimming stworzą równy baldachim, ponieważ hormony wzrostu są rozprowadzane jednakowo do wszystkich rozwijających się łodyg oraz szczytów.
Gdybyś chciał pozostać je do samodzielnego wzrostu, roślina konopi będzie rosła pionowo, skupiając swoją czałą energię na głównej łodydze. Owocem tego będzie jedna długa dominująca cola aczkolwiek z mniejszymi łodygami otaczającymi ją. Awięc wszystkie te mniejsze łodygi dadzą małe, krwiste pąki, które nie będą takie jak powinny, a rozmiar oraz wydajność rośliny nie będzie dość satysfakcjonujący.

Zatem warto poczytać dlaczego warto korzystać z metody Toppingu a mianowicie sprawia, że roślina marihuany jest bardziej krzaczasta. Po czym przystępując do czynności odcinania głównej łodygi, roślina przekieruje swoją energię na mniejsze boczne gałęzie, które wyrosną.
Po pewnym czasie boczne gałęzie mogą również zostać zwieńczone, co utworzy więcej gałęzi bocznych i sprawi, że krzewy będą jeszcze bardziej widoczne a tym samym owocne. Pojedyncza roślina może zostać zwieńczona kilka razy, po czym za każdym razem dając więcej gałęzi i sprawiając, że kształt rośliny będzie bardziej krzaczasty.

W jaki sposób roślina otrzymuje światło?
Dążenie do tego krzaczastego kształtu jest niezmiernie ważny dla naszej rośliny, aby na kilka sposobów skuteczniej odbierać światło. Dzięki czemu światło ma możliwość docierać do rośliny bardziej równomiernie ponieważ roślina jest szersza niż wysoka i wszystkie miejsca pąków otrzymają równą ilość światła.
Również w przypadku ustawienia wewnętrznego czyli dokładnie mówiąc jeśli masz jedną pionową łodygę, główna cola otrzyma dużo więcej światła, ale dolne gałęzie będą zbyt daleko od źródła światła, aby uzyskać odpowiednią ilość światła.

Topping kontra Fimming
Topping to sprawdzona metoda wybierana przez hodowców outdoor oraz dużych komercyjnych. Większa część hodowców często dopracowuje roślinę kilka razy, aby uzyskać dużą krzaczastą strukturę. Rośliny z wierzchołkami są bardziej stabilne i mają silniejszą strukturę gałęzi i wymagają mniejszego wsparcia niż rośliny trenowane przy użyciu fimmingu.

Z kolei technika fimmingu idealnie sprawdza się w przypadku hodowców na małych powierzchniach, którzy próbują zmaksymalizować swoje plony. Jednak rośliny fimmed będą wymagały większego wsparcia strukturalnego, więc zachowaj szczególną ostrożność podczas kratowania ogrodu. Mimo wszystko którą technikę wybierzesz, bez wątpienia zauważysz znaczny wzrost wydajności. Jeśli nie masz pewności, która metoda jest dla Ciebie najlepsza, wypróbuj zatem obie i zobacz, która będzie dla ciebie najbardziej odpowiednia. Podjęcie się jakiej kol wiek uprawy to eksperyment polegający na ciągłym uczeniu się, ale bez obaw rośliny konopi są naturalnie odporne, więc nie należy się aż tak bać i warto wypróbować różnych technik i uczyć się na własnych błędach.

Topping lub fimming rośliny konopi to metoda treningu o wysokim stresie (HST), która działa najlepiej, gdy roślina jest rozwinięta i może wytrzymać drastyczne zmiany.
Podczas pierwszego topienia dobrą zasadą jest przecięcie rośliny powyżej piątego węzła – w ten sposób na dnie uzyskasz wystarczającą liczbę gałęzi, aby roślina prawidłowo się zakrzewiła

W przypadku kolejnych dodatków na tej samej roślinie, odetnij każdą gałąź powyżej drugiego lub trzeciego węzła, aby roślina mogła prawidłowo rosnąć. Te dodatki są jednak bardziej subiektywne i będą zależeć od tego, jak bardzo chcesz, aby roślina wyrosła i jak duża ma być ostatnia roślina.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl