Suplementy – Dlaczego Są Używane?

Opublikowane przez Zbigniew Szak w dniu

Dlaczego ludzie używają suplementów diety?

Może na początek wyjaśnię dlaczego na naszym trawkowym blogu będę pisał o suplementach diety. A więc dlatego że są popularne, również dlatego że CBD o którym często piszemy zalicza się również do suplementów diety.

A więc przytoczę wypowiedź dr. Jerzego Jarosza z konferencji Cannabis czyli konopia leczy, która odbyła się w czerwcu 2014 roku w Warszawie. Oto jej treść:

„Od wielu lat coraz bardziej nękają nas i nasze pociechy wszelkiego rodzaju alergie, nietolerancje pokarmowe oraz wiele innych trudnych do opanowa­nia plag cywilizacyjnych. Stąd też nasze częste wizyty u alergologów i dietetyków, poszukiwania nowości wydawniczych, aby ustrzec się przed trudnymi w leczeniu schorzeniami. Postęp cywilizacyjny i krocząca w ślad za nim technizacja produkcji rolnej i przemysłu spożywczego wskazywałaby na coraz wyższą jakość i czystość spożywanych przez nas produktów. Skąd bierze się zatem wciąż rosnąca liczba zachorowań, które szczególnie u dzieci nie sposób zrzucić na stres wywołany pracą zawodową czy też nadmiernym tempem życia? Odpowiedzią na to pytanie jest chemiczne i genetyczne skażenie żywności.”

Czy wiesz, że współcześnie żywność (przemysłowa) jest wyjałowiona i pozbawiona najważ­niejszych składników odżywczych? Długotrwały brak tych wartościowych elementów upośledza funkcje jakie przypisane są poszczególnym organom. Spożywając wyjałowione artykuły na pewno prędzej czy później odkryjesz u siebie jakąś dolegliwość.

Produkty pochodzenia naturalnego są lepszym wyborem od przemysłowej żywności, natura dała nam pełnowartościowe rośliny i zioła. Pytam więc, czemu tak świetnie prosperują markety? Pewnie zauważyłeś w sklepach półki pod tytułem „Zdrowa żywność”. Co w takim razie jest na innych półkach?

Kupujesz żywność i zaspokajasz głód

Czy zastanawiałeś się nad pochodzeniem określenia: choroby cywilizacyjne? Czy wiesz, że to ponad 80% wszystkich zgonów? Są odpowiedzialne za większość kosztów społecznych, pogorszenie jakości życia oraz skrócenie jego długości. Do głównych bezpośrednich przyczyn występowania chorób XXI wieku zalicza się nieprawidłowe żywienie i małą aktywność fizyczną. Czy wiesz, że w USA wprowadzono nowe określenie obrazują­ce ten problem – „otyłość z niedożywienia”?

Na koniec dodam:
Pamiętaj że PROFILAKTYKA ZAWSZE JEST TAŃSZA OD LECZENIA!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl