Rady Dotyczące Uprawy Konopi Blueberry Kush

Opublikowane przez Zbigniew Szak w dniu

Dzisiaj mamy zaszczyt opisać niesamowicie wyrafinowaną odmianę konopi indyjskiej, Blueberry Kush. A mianowicie jest to szczep wyhodowany w Oregonie, będący krzyżówką OG Kush i Blueberry. Nie jest tajemnicą, że odmiana Blueberry Kush była postawiona pod ścianą, aby z tak sławnymi rodzicami konkurować i sprostać wszelkie oczekiwania.

W zasadzie jest to prawie w całości odmiana indica z zawartością THC wzrastającą do 24%. Hodowcy z wieloletnim stażem i osoby spożywające wiedzą że te rośliny wytwarzają gęste topy, a haj jest nieprawdopodobnie uspokajający.

Owa odmiana charakteryzuje się niezwykle pięknym zapachem w Blueberry, widoczny jest zapach cytrusów i winogron. Unoszący się aromat Blueberry Kush idealnie pokazuje, jak pysznie smakuje. W chwili, kiedy decydujesz się na odmianę, która zapewni Ci czysty relaks, tejże szczep to jest to.

Uprawiać Blueberry Kush w pomieszczeniu czy na zewnątrz?

Z całą pewnością musisz wiedzieć, że jest to trudna odmiana do uprawy, bez różnicy czy hodujesz ją w pomieszczeniu, czy na zewnątrz. Decydując się jednak na tą odmianę i uprawę na zewnątrz musisz mieć wcześniej zdobyte doświadczenie w uprawie konopi. Ponieważ ta odmiana jest stosunkowo wymagająca w utrzymaniu, będziesz potrzebować również dużo wolnego czasu. Rośliny Blueberry Kush wymagają mnóstwa słońca, oraz bezwzględne kontrole, gdyż jest to roślina ciągle wymagająca. Jeśli uprawiasz outdoor, plony mogą być gotowe do zbiorów pod koniec września. Natomiast może zdarzyć się tak i jest to nawet bardzo prawdopodobne, że zbierasz plony bliżej końca października. Satysfakcjonującą wiadomością jest że uprawa outdoor Blueberry Kush zazwyczaj daje około 652 grama pąków na roślinę.

W przypadku hodowców wewnętrznych najlepiej sprawdzi się konfiguracja hydroponiczna. Te rośliny kwitną od 8 do 10 tygodni; lecz należy wiedzieć, że wydajność w pomieszczeniach wynosi znacznie mniej niż na zewnątrz co może być mało interesujące, dla co niektórych hodowców.

Uważaj na pleśń

Ze względu na to, że Blueberry Kush to prawie 100% indica,wygląd jej jest dość znaczący czyli typowa kuleczka – krótka i krzaczasta. Konieczne będzie regularne podcinanie rośliny. Służyć ma to temu by zapewnić jak najlepszy przepływ powietrza we wszystkich obszarach. Jeżeli tego nie zrobisz czy choćby nieprawidłowo wykonasz to bardzo możliwe jest że rozwinie się pleśń na roślinach. Najczęściej można spotkać mączniak prawdziwy i zgnilizna pąków, znana również jako Botrytis.

Unikaj wilgotności jak ognia

Podczas uprawy Blueberry Kush, konieczna jest kontrola temperatury w pomieszczeniu, gdyż powinna być utrzymywana mniej więcej w 26,7°C. Natomiast jeżeli chodzi o wilgotność jego gęste ulistnienie oraz skład genetyczny oznaczają, że preferuje niską wilgotność. Sadzonki lub klony Blueberry Kush powinno się przechowywać w pomieszczeniu o wilgotności 70%.

Hydroponika

Blueberry Kush nie ma problemu by rozwinąć się prawidło w warunkach hydroponicznych, w których zamiast gleby używa się obojętnego podłoża, takiego jak wełna mineralna. Jeśli z kolei zdecydujesz się pójść tą drogą, przeanalizuj dokładnie, czy kupujesz zestaw, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz. Wielu hodowców widzi świetne rezultaty umieszczając pojedyncze doniczki w większym systemie wodnym.

Jakie pH

W zasadzie powinno utrzymać pH gleby między 6,0 a 6,8 żeby rośliny dobrze się rozwijały. Korzystając z systemu hydroponiczny, kontrolowanie pH jest o wiele ważniejsze. Będziesz musiał trzymać go w zakresie od 5,5 do 6,5. Choć co nie którzy specjaliści twierdzą, iż zakres pH od 5,5 do 5,8 jest najbardziej odpowiedni dla hydroponiki.

Odpowiednie oświetlenia

Oświetlenie można wybrać sobie od wyboru do koloru, ale czy to będzie właśnie to właściwe do twojej hodowli? Na przykład oświetlenie wyładowcze o wysokiej intensywności (HID) jest dość popularne wśród osób z konfiguracją hydroponiczną. Inne powszechnie stosowane systemy obejmują wysokociśnieniowy sód (HPS), metalohalogenkowy (MH) i diody elektroluminescencyjne (LED).

A co z nasionami i klonami?

Nasiona samo kwitnące podbiły światowy rynek, tym samym skradając serca niezwykle wielu hodowców. Wspomnie rośliny kwitną, gdy tylko osiągną odpowiedni poziom dojrzałości. Co pozwala im swobodnie rosnąc w swoim tempie nie zmuszając ich do światła, aby nastąpiło prawidłowo kwitnienie. Lecz, ta odmiana ma zazwyczaj krótszy etap wegetatywny, który utrzymuje się do trzech tygodni.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl