Pleśń i Trichomy Konopi jak je Rozróżnić?

Opublikowane przez Zbigniew Szak w dniu

Dużo się porusza tematu o spleśniałej marihuanie, głównie jej wpływu na nasze zdrowie. Jedni mówią, że nic nam nie grozi a drudzy z kolei uważają inaczej, choćby raport opublikowany w The Sacramento Bee w lutym 2017 r., który podkreślił wagę problemu. Pomimo, że nie doprowadza do śmierci człowieka nie zmienia to faktu, że osoby cierpiące na choroby przewlekłe takie jak AIDS lub białaczka, u których może rozwinąć się infekcje płuc.

Niezależni,e czy jesteś zdrowy, czy chory spleśniała marihuana może wywołać poważne choroby. Dlatego, bardzo ważne jest żebyś umiał rozpoznać zdrową marihuanę od zainfekowanej pleśnią. Pomysł na ten artykuł wziął się z powodu tego, że bardzo wiele początkujących użytkowników konopi nie potrafi odróżnić pleśń od włosków bogatych w kannabinoidy. Wszystko co robimy to w trosce o to, żebyś ochronił płuca przed szkodliwymi bakteriami.

Na czym polega problem z pleśnią na marihuanie?

Problemów jest tak naprawdę wiele, ale pierwszym i podstawowym to to, że spleśniała marihuana i wysokiej jakości marihuana mogą wyglądać prawie że identycznie. Podejrzewam jednak, że jeśli miałeś już styczność ze spleśniałą marihuaną, nie dasz się nabrać drugi raz. Ale pąki najwyższej jakości konopi są obficie oblepione, lśniącymi mlecznobiałymi włoskami, odwdzięczając się niepowtarzalnym hajem.

No cóż, tak pięknie wyglądające konopie, mogą nas zmylić, niestety problem pojawia się w momencie, kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że spleśniała marihuana na pierwszy rzut oka jest również biała. Podając prosty przykład, infekcja mączniakiem powoduje, że liście i pąki pokrywają się białymi plamkami.

Sytuacja jest niebezpieczna na tyle, że niektóre pleśnie atakujące marihuanę i uwalniają mikotoksyny, znane czasami jako czynniki rakotwórcze. Jako główny przykład podaje się patogen Aspergillus uwalnia aflatoksynę i ochratoksynę. Przewlekłe narażenie na te toksyny może skutkować problemami zdrowotnymi, takimi jak wymioty, nudności, kaszel, stany zapalne, astma i podrażnienie płuc.

Wiedząc, co nieco o wpływie pleśni na nasze zdrowie i tym, że bardzo łatwo możemy popełnić błąd nie rozpoznając trichomów od pleśni. Ale niezwykłe jest to, że jesteś w stanie rozróżnić je korzystając ze swoich pięciu zmysłów?

Wzrok a dokładnie mówiąc wystarczy, że zaopatrzysz się w lupę by mieć 100% pewność, gdyż spleśniałe konopi, jak i wysokiej jakości mogą tworzyć powłokę białych plamek. Kiedy przyjrzysz się pączkowi z bliska, możesz dostrzec trichomy, ponieważ są one kryształowe lub mlecznobiałe z główkami przypominającymi grzyby. W przeciwieństwie do tego, spleśniałe konopie będą miały wygląd futerka. Zresztą podobnie wyglądającą pleśń możemy zobaczyć na owocach i warzywach, które się zepsuły.

Zapach, terpeny zawarte w ziołach nadają mu wyrazisty aromat. Odmiany marihuany mają wiele różnych zapachów, w tym przypraw, pieprzu, cytrusów, sosny lub owoców. Do czasu, kiedy twój zmysł węchu będzie porządku nie powinieneś mieć problemu z rozpoznaniem stęchłego zapachu pleśni na konopi.

Dotyk to sposób sprawdzenia na odpowiednio wysuszoną marihuanę, czyli każda próba rozerwania pąków powinna odbyć się bezproblemowo. Pomimo, że kupujesz zioło z dobrego źródła zachowaj w tej kwestii ostrożność. Jeśli zioło wydaje się kruche i ma skompresowane pąki, jest to marihuana niskiej jakości.

Dźwięk ciekawostką jest, że wykorzystując swój słych również możesz określenia jakości marihuany a mianowicie wystarczy że skupisz się na określeniu dźwięku podczas jej łamaniu. W momencie tej czynności jesteś w stanie określić jej dokładność wyschnięcia. Określa to niską zawartości wilgoci.

Smak to już ostateczna próba rozpoznania czy konopie zawierają pleśń czy trichomy, ale jeżeli jednak zdarzy się taka sytuacja, powinno być ci łatwo odróżnić wysokiej jakości pąki gdyż dobrej jakości marihuana zapewnia gładkie i łatwe uczucie a zła smakuje szorstko i uderza w napady kaszlu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl