Pineapple – Egzotyczna Odmiana Konopi Indyjskich

Opublikowane przez Krzysztof Paginiak w dniu

Pineapple to egzotyczna sativa legendarnie pochodząca z Karaibów, której na pewno brakuje w twoim własnym ogrodzie. Oldschoolowi jamajscy rolnicy, którzy starali się utrzymać cenną genetykę lokalnych odmian, zaczęli krzyżować górskie rośliny z ich nizinnymi odpowiednikami uprawnymi. Selekcja skupiała się na odkryciu najszybciej kwitnących i najbardziej owocnych fenotypów miejscowego i legendarnego „Longtimeweed”. Jak sama nazwa wskazuje, był to typowy, wolno kwitnący szczep sativy, ale co jakiś czas pojawiały się jego fenotypy, które następnie stawały się lokalnymi hitami wśród jamajskich palaczy cannabis.

Przez hodowców Pineapple został wzbogacony o Skunk #1 i był udoskonalany przez wiele pokoleń. W rezultacie powstała hybryda, w której dominuje sativa, a która daje obfite plony. Pineapple rośnie szybko, jednak może potrzebować dodatkowego wsparcia ze względu na ilość i gęstość pąków jakie wytwarza. Idealnie pasuje do ScrOG i zdecydowanie preferuje ekologiczną glebę, ale nadal dobrze współpracować będzie w hydroponice. Przy tej odmianie zaleca się uprawę indoor, ale z pewnością musisz upewnić się, czy masz wystarczająco dużo przestrzeni i prywatności, ponieważ Pineapple rośnie jak prawdziwe drzewo. Jeśli chodzi o uprawę outdoor, zanotowano wielkości roślin dochodzące do 4 metrów.

Pineapple nie wymaga wielkiej opieki, jest stosunkowo łatwa w utrzymaniu. Spodziewać się możesz smakowitych, aromatycznych owoców w zaledwie 10 tygodni. Zaleca się wczesne uprawianie roślin w dużych pojemnikach. Kiełkowanie może być nieco wolniejsze niż w przypadku większości współczesnych hybryd.

Jeśli chodzi o tropikalny smak i niesamowity haj, nie gódź się na żadne substytuty. Pineapple to idealne połączenie zarówno mocy jak i smaku. Zawartość CBD w tej odmianie jest dosyć niska, a THC wynosi około 17 procent, co tym samym powoduje, że efekty umysłowe nie są przytłaczające. Niektóre odmiany sativa mogą mieć zbyt mocne efekty, a nawet sprawiać, że użytkownik doświadczy okresowej paranoi. Pineapple jest doskonałym wyjątkiem od reguły i świetnie nadaje się do stosowania w ciągu dnia. Efekty tej odmiany są energiczne, kreatywne i pozytywne.

Oczywiście hodowcy nie mogli oprzeć się pokusie nadania tropikalnego smaku innej legendarnej odmianie; OG Kush. Łącząc najsmaczniejszą oldschoolową sativę, czyli właśnie Pineapple z potęgą jaką jest OG Kush. Wynikiem tej krzyżówki jest Pineapple Express, która jest odmianą znaną na całym świecie. Pineapple Express daje około 550 g/m2 w uprawie indoor. Czas jej kwitnienia wynosi zaledwie 55 dni, a THC plasuje się na poziomie około 189 procent.

Pineapple nie jest przeciętną odmianą i jest praktycznie lekko zagrożonym gatunkiem cannabis. Wydanie Pineapple w nasionach to dar, który hodowcy chcą przekazać nowej generacji użytkownikom pokazując im tym samym przeszłość oldschoolowych hippisów.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl