Marihuana Rekreacyjna, a Marihuana Lecznicza?

Opublikowane przez Krzysztof Paginiak w dniu

Wielu osobom wydaje się, że pomiędzy jednym i drugim rodzajem można postawić znak równości? To nie do końca jest tak. Marihuana rekrutacyjna wykorzystywana do palenia ma powodować euforię, halucynacje i całkowite odprężenie. Jej działanie jest dobre na organizm człowieka, ale trzeba uważać, bo od bardzo dużych ilości substancji psychoaktywnych można się uzależnić. W przypadku marihuany leczniczej sytuacja jest inna, bo tutaj stawia się na mniejszą ilość tych substytucji powodujących euforię.

Nie o to przecież w leczeniu chodzi. Zawartość THC jest o wiele mniejsza. Można powiedzieć, że jest to mniej niż dwadzieścia procenty THC w porównaniu z marihuaną rekreacyjną. Nie oznacza to, że nie działa to na nasz organizm w odpowiedni sposób. Oczywiście, że działa, bo według badań nie potrzebne jest wiele THC, żeby były z tego same pozytywne efekty. Na tym nam właśnie zależy, żeby ukoić ból i uspokoić się, warto również wspomnieć o tym, że wykryto wiele przypadków, gdzie marihuana medyczna działała pozytywnie na zmniejszenie ilości ataków padaczki. Według zapewnień specjalistów wprowadzających na nasz rynek marihuanę leczniczą z biegiem czasu będą jej dwie odmiany, które będą posiadały o wiele więcej THC.

Kto decyduje o tym czy mamy korzystać z marihuany?

Tutaj chodzi o to, że trzeba wiedzieć jak dobrać rodzaj marihuany dla nas. Zawartość THC dobiera się stosownie do problemów zdrowotnych. Inaczej to wygląda w przypadku osób mających stwardnienie rozsiane, a inaczej, jeśli ktoś choruje na AIDS. Każdy organizm jest inny, dlatego trzeba sprawdzić, jakie działanie ma marihuana lecznica na te osoby. Bez testów nie da się tego określić, dlatego lekarz mówi zapoznać się z naszą chorobą i dopiero wtedy będziemy wiedzieć, co należy stosować.

Może to będą tabletki? Może czopki albo olej? Jest tego całkiem sporo, dlatego im więcej dowiadujemy się na temat medycznej marihuany tym lepiej. Dla osób dorosłych poleca się również susz, który jest dostępny w sprzedaży. Susz jest wtedy podgrzewany do temperatury nawet 200 stopni Celsjusza i wdychany przez pacjenta. Ilość, częstotliwość to wszystko ustalane będzie przez osobę znającą się na tym. To bardzo ważne, bo to wpłynie na skuteczność terapii, ale i na bezpieczeństwo, dlatego jest to tak bardzo ważne.

Jakość produktu?

W przypadku marihuany medycznej, jakość jest o wiele wyższa niż w przypadku marihuany rekreacyjnej. Ta druga kupowana jest nielegalnie z bardzo różnych źródeł, dlatego nie zawsze jest bezpieczna. W przypadku medycznej marihuany wszystko jest podyktowane normami, które musi susz spełnić zanim zostanie dopuszczony do obrotu.

To naprawdę jest bardzo ważne i bardzo dokładnie sprawdzane. Kupując marihuanę medyczną wiemy, że to działa i że jest to czysty produkt bez żadnych domieszek. Marihuana do celów lecznicy hodowana jest na specjalnej glebie i wszystko jest bardzo dokładnie sprawdzane. Wtedy jest to lek, który na pewno będzie działał pozytywnie na nasz organizm, a taki cel mają wszyscy sięgający po marihuanę medyczną.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl