Marihuana Dla Dorosłych w Argentynie

Opublikowane przez Katarzyna Kowalewska w dniu

Legalizacja marihuany dla dorosłych w Argentynie.

Podczas sesji pytań i odpowiedzi na Federalnym Kongresie Prawa Alberto Fernandez, prezydent Argentyny, odniósł się do legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych.

Według Infobae student z Wydziału Nauk Prawnych Narodowego Uniwersytetu Patagonii zapytał prezydenta, jakie są jego poglądy na rekreacyjną marihuanę i czy spodziewa się ją zalegalizować podczas jego administracji.

Prezydent Fernandez twierdził, że „to pytanie ma związek z hipokryzją”, jednocześnie przekonując, że marihuana jest „toksyczna”.

„Musimy przedyskutować kwestię związaną z hipokryzją społeczną, w której żyjemy i z którą musimy się mierzyć. Jest w nas część, która popiera pewną hipokryzję. Toksyczność marihuany nie jest kwestionowana. Ale tytoń i alkohol są również toksyczne. A jednak istnieje cały przemysł związany z tytoniem i alkoholem, w którym aspekt toksyczny zajmuje tylne miejsce” – powiedział argentyński prezydent.

I kontynuował: „Największym problemem naszej młodzieży w zakresie uzależnień nie jest właśnie marihuana, ale alkohol. Nasi młodzi ludzie szkodzą sobie i swojemu zdrowiu fizycznemu przede wszystkim przez alkohol. Istnieje cała branża, którą bardzo trudno zakwestionować. Istnieje również społeczna akceptacja sprzedaży i konsumpcji alkoholu. Akceptacja społeczna, która nie istnieje w odniesieniu do innych narkotyków”.

Jeśli chodzi o rzekomą „toksyczność” marihuany, Fernandez powiedział, że jest to „miękki narkotyk” i że szkody, które powoduje, są „mniejsze lub równoważne tytoniu”.

Podobnie, odnosząc się do roli państwa, prezydent stwierdził: „To, co państwo musi robić, to nie prześladowanie osoby, która pali jointa, ale prześladowanie handlarza, który jest tym, który robi prawdziwy interes”.

Ponadto Fernandez określił użytkowników konopi jako „ofiarę”.

„Musimy być ostrożni, ponieważ jasne jest, że jest to substancja, która powoduje szkody. Nie jestem przekonany, że rozwiązaniem jest zakazanie marihuany. Jestem przekonany, że konsument jest w każdym razie ofiarą, nie można go za nic winić.”

Fernandez, prawnik, który ukończył UBA, przyznał, że „prawo zawsze pozostaje w tyle za kulturą” i dlatego legalizacja rekreacyjnej marihuany jest „debatą, która będzie musiała się odbyć”.

Poprosił jednak o rozważne zajęcie się tą kwestią i unikanie promocji zażywania jakichkolwiek środków odurzających.

Dwa tygodnie temu Senat uchwalił ustawę, która reguluje produkcję przemysłową i komercjalizację marihuany leczniczej, w tym konopi, inicjatywę promowaną przez Wydział Wykonawczy.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl