Maksymalizacja Plonów Marihuany 

Opublikowane przez Katarzyna Kowalewska w dniu

Wydajność konopi to więcej niż ilość. Ważną rolę odgrywa również wigor roślin i pożądane znaczenie kannabinoidów, takich jak THC i CBD. Jeśli chcesz zmaksymalizować plony konopi, powinieneś również wziąć pod uwagę obecność pewnych terpenów i flawonoidów, które zasadniczo odróżniają od siebie poszczególne szczepy.

Jeśli chodzi o rośliny konopi, wyniki uprawy mogą się znacznie różnić. Aby uprawiać komercyjnie, musisz dążyć do wysokiego stopnia spójności – i higieny – w swoim produkcie. Wiele państw związanych z konopiami indyjskimi przyjęło mozaikę rygorystycznych wymagań testowych dotyczących takich rzeczy, jak moc, poziom nawilżenia i zanieczyszczenia.

Nie chcesz pielęgnować roślin, które nie mogą przejść przez linię mety fotosyntezy — ani zdać quizu w laboratorium testowym. Chociaż uprawa konopi może nie być nauką ścisłą, niemniej jednak jest nauką. Im więcej się o tym dowiesz, tym większe prawdopodobieństwo, że odniesiesz sukces jako hodowca na wysoce konkurencyjnym rynku konopi.

Mając to na uwadze, ogólne zrozumienie nasion i genetyki jest niezbędne dla każdego hodowcy konopi.

Nasiona konopi pochodzą od dwóch „rodziców” roślin — jednego męskiego i jednego żeńskiego. Rośliny rodzicielskie dają zbiór genów (lub genotyp) wytwarzanym przez siebie nasionom, które pewnego dnia mogą same wyrosnąć na rośliny.

Genotyp rośliny zapewnia jej szereg potencjalnych cech. Fenotyp rośliny to fizyczna ekspresja cech, która pojawia się, gdy jej genotyp wchodzi w interakcję z otoczeniem. Tak jak żadna osoba nie jest dokładną repliką któregokolwiek z ich rodziców, to samo dotyczy potomstwa konopi.

Każdy szczep konopi ma odrębną charakterystykę, nasyconą genetyką jego dwóch roślinnych rodziców. Mimo to każda roślina jest do pewnego stopnia wyjątkowa. Rośliny tego samego szczepu mogą różnić się kształtem, kolorem, mocą, aromatem i nie tylko.

Równie ważne jak geny, zmienne w środowisku wzrostu rośliny, takie jak pożywka wzrostowa, suplementy i oświetlenie, mogą wydobyć wrodzony potencjał, jak pożądany profil terpenowy. Z drugiej strony, warunki, takie jak niestała temperatura lub zbyt duża wilgotność, mogą wydobyć słabości lub całkowicie zaszkodzić uprawom.

Istnieją trzy uznane gatunki konopi: sativa, indica i ruderalis — chociaż niektórzy uważają podgatunki sativa i indica tej samej rośliny. Mniej znany ruderalis ma naturalnie niską zawartość THC i wysoką zawartość CBD. Hodowcy mogą używać ruderalis do tworzenia odmian hybrydowych o wysokiej zawartości THC, które wykazują cechę ruderalis automatycznego kwitnienia w okresie od 21 do 30 dni.

THC, CBD i ponad sto innych kannabinoidów – wraz z ogromną różnorodnością aromatycznych terpenów – wpływają na efekty, jakich doświadczają ludzie podczas spożywania marihuany. Każdy użytkownik marihuany spożywa z różnych powodów, w tym złagodzenia bólu, nudności, stanów zapalnych, bezsenności, a nawet napadów padaczkowych.

Podczas gdy niektórzy szukają marihuany głównie w celu leczenia dolegliwości, inni użytkownicy należą do kategorii rekreacyjnych. Użytkownicy rekreacyjni poszukują również własnego spektrum doznań zmysłowych i/lub efektów leczniczych. Jako hodowca możesz zmaksymalizować plony konopi dzięki roślinom hybrydowym, które posiadają jedne z najbardziej poszukiwanych cech.

Żeńskie rośliny marihuany wytwarzają kwiaty z żywicznymi włoskami. Trichomy to maleńkie krystaliczne struktury, które wytwarzają terpeny, kannabinoidy i flawonoidy, dzięki którym każdy szczep jest wyjątkowy. Kiedy zapylamy samicę pyłkiem od samca innego szczepu, samica wytwarza nasiona nowego szczepu hybrydowego. Tworzy to nową mieszankę mocy, zapachu i smaku. Jednym z przykładów popularnej hybrydy jest Banana Kush.

Jeśli chodzi o uprawę, istnieją różnice specyficzne dla gatunku. Na przykład rośliny określane jako indica są znane z żywicznych pąków i krótkich czasów kwitnienia, co jest pożądanymi cechami w produkcji komercyjnej. Sativy rosną wykładniczo w fazie pączkowania i mogą lepiej tolerować wilgoć. Ponadto dojrzewają dłużej.

Jako hodowca możliwe jest eksperymentowanie i tworzenie odmian o nowych „osobowościach”. Jednak Twoje wyniki będą tylko tak dobre, jak Twoja hipoteza, a nieudane eksperymenty mogą być czasochłonne i kosztowne. Dobrym pomysłem jest pełne zrozumienie nauki o hodowli konopi, zanim rozpoczniesz eksperymenty.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl