Łączenie Marihuany z Kofeiną

Opublikowane przez Katarzyna Kowalewska w dniu

marihuana a kawa, czyli kofeina

Czy możesz mieszać marihuanę i kofeinę? Za i przeciw.

Marihuana, kawa, a może nawet kawa i ciasteczka z marihuaną – co za wspaniała kombinacja! Wiele osób, kiedy dowiaduje się, że marihuanę można mieszać z innymi produktami, stara się szukać swoich idealnych połączeń.

A więc, co z łączeniem marihuany z kofeiną? Większość ludzi uwielbia dobrą kawę … chyba że preferujesz zieloną herbatę. Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy mieszanie marihuany z kofeiną poprawia doświadczane efekty? A może kawa niweluje efekty marihuany i sprowadza cię z powrotem na ziemię?

Kawa jest stymulantem, który cię budzi, a marihuana jest depresantem lub stymulantem (w zależności od odmiany), może cię relaksować lub stymulować. Wielu z was może myśleć, że te produkty mogą sobie przeciwdziałać. Jednak tak nie jest.

Chociaż nie ma wystarczających badań na ten temat, te które istnieją wskazują, że spożywanie marihuany i kofeiny razem może powodować różne ciekawe efekty.

Efekty te zależą jednak wysoce zależą od dawkowania, odmiany i tolerancji, więc są dość subiektywne. Ponadto, w jaki sposób twoje ciało reaguje na konopie indyjskie i kofeinę, może być zupełnie inne niż ktoś inny na nią reaguje. Na przykład możesz cieszyć się mieszaniem marihuany i kawy, ale twój przyjaciel może nie przepadać za tym połączeniem.

Jakie są skutki łączenia kofeiny i marihuany?

Wiele osób na forach internetowych uwielbia dzielić się swoimi doświadczeniami z mieszania konopi z kofeiną. Twierdzą, że połączenie tych dwóch daje im zwiększenie energii, poprawia ich czujność i daje im satysfakcję.

Z drugiej strony znajdziesz tyle samo osób, które doświadczają ataków paniki podczas mieszania marihuany z kofeiną.

Spójrzmy na naukę stojącą za tymi twierdzeniami. Oto najważniejsze efekty mieszania tych dwóch – niektóre są pozytywne, inne są negatywne.

Intensywna euforia

Ludzie, którzy uwielbiają łączyć te produkty robią to dość często, ponieważ stają się euforyczni. A badanie z 2017 r. popiera to twierdzenie. Zarówno konopie indyjskie, jak i kofeina wywołują potężne reakcje psychologiczne w twoim ciele. Po pierwsze, kiedy spożywasz marihuanę, twój umysł uwalnia dużo dopaminy – hormonu, który cię uszczęśliwia. Po drugie, kofeina jako psychostymulant poprawia odpowiedź uwalniania dopaminy, wytwarzając jeszcze więcej dopaminy w twoim mózgu. Łącznie doświadczasz intensywnego szczęścia.

Lepszy haj

Z drugiej strony badanie z 2014 r. sugeruje, że połączenie kofeiny i konopi indyjskich prowadzi do lepszego haju, ale tylko do pewnego stopnia. Podczas badania małpy otrzymały możliwość kontroli nad tym, jakie dawki chcą spożywać. Następnie otrzymały dawki MSX-3, związku, który ma wpływ podobny do kofeiny. Naukowcy odkryli, że kiedy małpy dostały dawki MSX-3, konsumowały mniej THC, ale spożywali więcej THC, gdy otrzymali wysokie dawki.

Konkluzja? Kofeina w niskich ilościach ma tendencję do poprawy efektów marihuany, więc nie musisz spożywać zbyt dużych ilości. Jeśli jednak spożywasz zbyt dużo kofeiny, może to zahamować efekty psychoaktywne marihuany, co utrudnia doświadczenia. Przeciwnie, efekt ten może być zły dla niektórych użytkowników. Na przykład, jeśli spożywasz zbyt dużo kofeiny, być może będziesz musiał palić więcej marihuany, aby doświadczyć jej efektów. Z czasem może to prowadzić do zaburzenia używania substancji.

Upośledzenie pamięci

Jednym negatywnym efektem mieszania kofeiny i marihuany jest to, że może ona powodować upośledzenie pamięci. Badanie z 2012 r. przeprowadzone na szczurach sugeruje, że mieszanie kofeiny z THC powoduje zaburzenia pamięci roboczej u szczurów.

Chociaż wymagane są dalsze badania, znajomość potencjalnych skutków ubocznych mieszania tych dwóch jest dobra. Niektórzy mogą tego doświadczyć, a inni nie.

Inne możliwe skutki uboczne

Oprócz wspomnianych powyżej badań niewiele jest dostępnych danych, aby wskazać inne ryzyko związane z mieszaniem kofeiny i konopi indyjskich. Nie zgłoszono też przypadków poważnego ryzyka. Jak dotąd łączenie tych dwóch jest bezpieczne, jeśli robisz to we właściwy sposób. Jednak reakcje na mieszanie konopi z kofeiną prowadzą do bardzo subiektywnych reakcji dla każdego użytkownika.

Najpierw musisz zrozumieć, jak twoje ciało reaguje na oba indywidualnie przed ich wymieszaniem.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl