Konserwowanie Topów Konopi Indyjskiej

Opublikowane przez Zbigniew Szak w dniu

Nadchodzi czas kiedy należy przygotować nasze rośliny do zbiorów po długiej pielęgnacji i po wielu poświęceniach by wyrosła piękna i zdrowa. Większości wszyscy wyczekują końca by już cieszyć się swoimi roślinami lecz same zbiory to nie wszystko i nie wystarczy je tak zwyczajnie wysuszyć. Jak należy zrobić to poprawnie? Niżej opiszemy po kolei jak trzeba to zrobić…

W pierwszej kolejności należy je poddać procesowi „curing” czyli dokładnie mówiąc kurowaniu, który ma za zadanie wydobyć to co najlepsze z naszych roślin. W chwili kiedy zakończyliśmy dopieszczanie naszych zbiorów i chcemy wydobyć z nich najlepszy smak i aromat. Jednym ze sposobów suszenia naszych roślin i przygotowaniem szczytów może być mikrofalówka natomiast nie jest to moim zdaniem najlepszy sposób mimo że jednym z najszybszych. Można wymienić kilka sposobów kurowania, lecz musimy nadmienić że każdy musi wybrać sobie indywidualnie ten najbardziej odpowiedni, by osiągnąć to czego chcesz. Bez względu na wszystko należy unikać światła a zwłaszcza świtał słonecznego po zebraniu zbiorów.

W zależności od wielkości zbiorów przydatny będzie karton oraz małe pomieszczenie. Jeżeli będziemy korzystać z pudełka należy usunąć liście by topy swobodniej oraz równomiernie schły. Pokój w którym będziemy dokonywać procesu curingu powinny mieć dobrą cyrkulacje powietrza jeśli nie to trzeba przygotować odpowiedni wentylator i codziennie doglądać zbiorów i kontrolować czy nie wdała się pleśń. Gdyby tak się stało może to doprowadzić do zniszczenia całego naszego zbioru jeśli zobaczysz jaką kol wiek część z pleśnią musisz natychmiast ją usunąć.

Z uwagi na to że suszone rośliny konopi indyjskiej w pierwszych dniach wydają mocy zapach którego nie sposób pominąć więc pamiętaj że wścibski sąsiad może coś podejrzewać. Nawet otwarcie okna i wydobycie się zapach może przyciągnąć uwagę niechcianych gości. Są takie sposoby banalnie proste by odwrócić uwagę wścibskich sąsiadów na przykład wykorzystują ten czas na porządki generalne, żeby zapach chemikaliów i środków czyszczących bądź są i tacy co w tym czasie malują farbą różnego rodzaju przedmioty by zamaskować zapach suszącego się zioła. Na szczęście po upływie kilku dni intensywność zapachu ustaje. Kiedy widoczna jest łamliwość gałązki oznacza to że szczyty są gotowe do kurowania.

W pierwszej kolejności procesu curingu duża część osobników stosuje torebki w brązowym kolorze lecz w chwili kiedy klimat w którym mieszkasz jest suchy możesz tą czynność pominąć. Z kolei bardzo istotną czynnością której musisz unikać to woreczki foliowe oraz białych torebek papierowych. Plastik spowoduje że topy zaczną pleśnieć a białe torebki mają w sobie pozostałości wybielacza, który może sprawić że, pąki staną się cierpkie, choć mogą być także toksyczne. Poleca się umieszczenie w torebkach na głębokość kilku centymetrów tak by można było swobodnie nimi pomieszać pamiętając o tym że tą czynność należy powtarzać przynajmniej raz dziennie sprawdzając oczywiście czy nie pojawiła się pleśń.

Warto odłożyć sobie kilka szklanych słoików które z powodzeniem przydadzą się podczas curingu towaru. W chwili kiedy upewnimy się, że gałązki się dobrze łamią, odrywaj je od rośliny i luźno powkładaj do wcześniej przygotowanych słoików. Po wypełnieniu słoika nałóż nakrętkę luźno ponieważ w dalszym ciągu powietrze będzie dobrze jak dostanie się do środka. A wszystko w trosce o nasz susz powietrze jest koniecznie potrzebne by wspomóc dalszy, naturalny rozkład cukrów i chlorofilu. Rozłożenie się cukrów zagwarantuje, że palenie będzie bardziej płynne i łagodne, a redukcja ilości chlorofilu w pąkach skutkuje mniejszą surowością i brakiem posmaku zieleniny.
Pamiętajmy by przez pierwszy tydzień bądź dwa bynajmniej raz dziennie sprawdzać słoik, sprawdzaj czy nie wdała się pleśń. Im dłużej przebiega cały proces, tym gładsze jest później palenie. Zresztą dla sprawdzenia zawsze możesz wypalić jeden pąk, żeby zobaczyć, czy reszta zbiorów też jest już gotowa. Uwaga trzeba pamiętać że dłuższy okres curingu nie jest szkodliwy, pod warunkiem że kilka razy w tygodniu będziesz kontrolować swoje zbiory.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl