Jak kiełkować nasiona konopi czę. 1

Opublikowane przez Zbigniew Szak w dniu

Kiełkowanie odnosi się do procesu wyrastania nowej rośliny z nasion. To pierwszy krok który należy podjąć podczas dodawania do ogrodu konopi. W końcu nasiona w torebce nie zaczynają spontanicznie rozwijać korzeni. Jest konieczne nabycie do tego nasion z różnych właściwych źródeł. Lecz, musisz się liczyć z tym że oznaczać to, może jakość nasion konopi, gdyż jest bardzo zróżnicowana. Zalecamy przyjrzenie się renomowanym internetowym bankom nasion, aby uzyskać pewne zaopatrzenie.

Podczas kupowania nasion, zawsze staraj się wybierać dojrzałe odmiany o ciemnobrązowym wyglądzie i jędrności. W momencie gdy je zdobędziesz, zapewnij im dużo miejsca do wzrostu i rozkwitu. Ciągłe edukowanie się pod kontem prawidłowego kiełkowania nasion konopi ma kluczowe znaczenie z zwłaszcza pod koniec naszej przygody, gdy uzyskamy zdrowe rośliny a tym bardziej gdy otrzymamy owocnych zbiorów. W tym artykule przedstawiamy doskonałe warunki kiełkowania i przedstawiamy także różne metody do wyboru.

Pełny przewodnik dotyczący kiełkowania nasion konopi

W teorii kiełkowanie nasion konopi to prosta sprawa. Niby, potrzebują tylko trzech podstawowych rzeczy: powietrza, wody i ciepła. Popularna wśród ogrodników metoda ręczników papierowych jest niezwykle łatwa, o ile robisz wszystko zgodnie z poniższymi krokami. Poniżej wymienimy także najczęstsze praktyki kiełkowania.

Woda – Nasiona twarde należy moczyć maksymalnie przez 32 godziny, chociaż zwykle wystarczają 24 godziny. Pamiętaj, trzeba pilnować by nie przesadzić z ich moczeniem.. Zbyt długie moczenie może je zepsuć. Nasiona marihuany zaczynają kiełkować, gdy otrzymują podwójne sygnały wody i ciepła. Gdy pojawią się odpowiednie warunki, korzeń palowy zaczyna kopać w skorupie nasion. Jeśli korzeń przebije się przez skorupę i nie będzie wody, sadzonka najzwyczajniej na świecie umrze. Podstawa to utrzymanie korzeni w wilgoci, gdy kiełkują nasiona i upewnij się, że przez cały czas jest wystarczająco dużo wilgoci.

Ciepło – Jest to potencjalnie najtrudniejszy punkt kiełkowania. Należy tu znaleźć równowagę między ciepłem a gorącem. Idealnym czasem są wiosenne temperatury jeśli oczywiście nam dopisze. Nie jest powiedziane, że chłodniejsze dni są bardzo złe nie…, proces ten trwa po prosu dłużej. Sadzonki kiełkują również szybciej, gdy w powietrzu jest dużo wilgoci. Jeśli martwisz się niskimi temperaturami, zainwestuj w żarówki żarowe i umieść je nad nasionami.

Opieka – W tym wypadku nie należy za często tam zaglądać, wszystkie nasiona działają lepiej, gdy są pozostawione same. Kiedy sprawdzasz, czy nie ma korzenia palowego, zachowaj ostrożność! Staraj się unikać dotykania białego korzenia palowego, ponieważ może on łatwo się odłamać. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu nie dotykać.

Sadzenie – Nie musisz sadzić kiełkujących nasion zbyt głęboko w glebie ani w jakimkolwiek innym podłożu uprawowym. Wystarczy że skierujesz biały korzeń w dół w ziemię, aby sadzonka była idealnie zorientowana w którym to kierunku ma podążać.

Zawsze powinniśmy zadać sobie pytanie czy nasze nasiona są dobre czy złe?

W momencie decyzji o kupnie nasion powinniśmy dobrze poznać jak powinny wyglądać zdrowe nasiona konopi. Niestety często zdarza się taka sytuacja, że wysłane nasiona są źle przechowywane przez co są suche i rozsypują się w rękach. Takie nasiona nie mają szans na wzrost i nie ma co się łudzić. Dlatego pamiętaj, zawsze wybieraj ciemne nasiona konopi, ponieważ mają one największe prawdopodobieństwo kiełkowania, gdy są trzymane w odpowiednich warunkach. Jeśli zobaczysz białe lub bladozielone nasiona wiedz, że mają niewielkie lub nawet żadne szanse na wzrost. Być może słyszałeś odwieczną radę dotyczącą sprawdzania żywotnych nasion. Najwyraźniej, jeśli potrafisz zmiażdżyć nasiona między palcami, są one nie dobre. Po pierwsze, śmiesznie to zabrzmi nie będą dobrymi nasionami, ponieważ je zniszczyłeś! Po drugie, doświadczeni hodowcy wiedzą, że nawet słabe nasiona mogą kiełkować pod wpływem odpowiednich warunków.

Nie ważne jest jaką podejmiesz decyzję, co planujesz czy będzie to uprawa w pomieszczeniu, czy na zewnątrz, najlepiej kiełkować nasiona w pomieszczeniu. Łatwiej jest utrzymać w ten czas odpowiednią temperaturę, ekspozycję na światło i wilgoć w środku, a także możesz chronić nasiona przed żywiołami. Kiełkowanie w pomieszczeniach, czy to przy użyciu gleby, czy ręczników papierowych, zapewni Twoim nasionom konopi największe szanse na przetrwanie. Aby wykiełkować nasiona, użyj dowolnych metod które proponujemy w drugiej części artykułu. Możesz być pewny, że w ciągu kilku dni otrzymasz nasiona gotowe do przeniesienia na podłoże. Czy musisz kiełkować nasiona przed sadzeniem? Podczas gdy wiele roślin można kiełkować w ziemi, no cóż nasiona konopi są na tyle delikatne, że koniecznie przed sadzeniem należy je wykiełkować.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl