Główne Objawy Odstawienia Konopi Indyjskiej

Opublikowane przez Zbigniew Szak w dniu

Obwinianie marihuany za ciągłe jej używanie, czy choćby za zwykłe zaniedbanie było by co najmniej nie na miejscu. Ludzie, sięgając po marihuanę mają głównie na celu uzyskania przerwy od ciągłych dolegliwości, lecz może to doprowadzić do tego, że kończymy jako zwyczajny użytkownik. Kontynuacja stosowania przez dłuższy czas może w pewnym momencie prowadzić do objawów odstawienia po abstynencji. Kiedy poczujesz, że musisz zrobić przerwę, czy zostawić to za sobą na zawsze poniżej znajdziesz konkretne informacje, dotyczące radzenia sobie z tym problemem.

Najważniejsze objawy odstawienia marihuany

Przypadkowi konsumenci nie muszą się obawiać problemu z objawami odstawienia marihuany niestety czego nie można powiedzieć o regularnych użytkownikach. Szacuje się, że około 47% może doświadczyć objawów odstawienia konopi indyjskich, dowodem jest wynik 47 badań z udziałem ponad 23 tysięcy uczestników.

Emily Feinstein, wiceprezes zarządu Centrum Uzależnień w Nowym Jorku wypowiedziała takie słowa: „Wyniki sugerują, że wycofanie jest prawdopodobne lub możliwe dla znacznej większości użytkowników, szczególnie ciężkich”.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że większość przypadków zaprzestania korzystania z marihuany po długim czasie może spowodować lekkie lub umiarkowane objawy nastroju i zachowania. Natomiast, zdarzają się osoby, które mogą odczuwać poważniejsze objawy.

Pokazano na świetle dziennym bardzo wiarygodne badania dotyczące objawy odstawienia konopi indyjskich (CWS), Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne, co lepsze dodano go do klasyfikacji DSM-5 w ramach sekcji „Zaburzenia związane z substancjami i uzależnieniami

Sugerując się zaistniałą definicją w DSM-5,wszelkie powstałe objawy odstawienia konopi indyjskiej, które pojawią się w ciągu tygodnia trzeźwości wystąpią 3 lub więcej z tych objawów: Drażliwość, złość i agresja Nerwowość lub niepokój Problemy ze snem Zmiany apetytu lub wagi Niepokój Depresyjny nastrój Bóle głowy, pocenie się, nudności lub ból brzucha

Powody powstawania objawów odstawienia marihuany

Gdybyśmy chcieli porównać wiele innych narkotyków czy substancji uzależniających do marihuany a zwłaszcza ich odstawienie wiedz że z pewnością nie są tak dotkliwe jak inne. Określa się że większa część osób korzystająca nałogowo nie odczuwa ani jednego z wymienionych objawów. Lecz, podamy niżej kilka przykładów dla osób, które są zainteresowane poznania tejże wiedzy.

Całym winowajcą zdaje się być substancja THC i ma to coś wspólnego z budowaniem tolerancji na ten związek. Normalni konsumenci, którzy przyzwyczaili się do pewnego poziomu, poczują, że efekty są zmniejszone. Natomiast by osiągnąć pożądane doznania bardzo często popełniają podstawowy błąd i uciekają się do zwiększenia dawki lub łapią z mocniejsze odmiany. Jak wiemy ludzki umysł bardzo szybko przyzwyczaja się do dobrego i zatem do obecności THC. Czyli jest to nic innego jak rodzaj uzależnienia. Po pozbawieniu, prawie połowa chronicznych użytkowników może doświadczać fizycznych, psychologicznych i emocjonalnych objawów, i ma jasną linię czasową. Objawy mogą się zacząć około tygodnia po odstawieniu, z kolei szczyt osiąga po około dziesięciu dni dni po zaprzestaniu stosowania. Na szczęście czas odstawienia nie jest długo trwały gdyż po szczycie objawy znacznie się zmniejszają bo gdzieś około następnych 10 do 20 dni.

W poniższych podpunktach kolejno opiszemy zachowanie po odstawieniu marihuany:

Pierwsze 3 do 5 dni
Prawdopodobnie przejdziesz ten czas bez jakichkolwiek objawów. Śmiało możesz iść do przodu przez życie nie oglądając się za siebie jakbyś mógł żyć bez żadnych zachcianek.

Następne 6 do 7
Po przekroczeniu tygodnia bywają osoby które mogą odczuwać delikatne objawy występowania gorączki, aczkolwiek te dolegliwości zależą od organizmu. Zatem nie wszyscy mogą przez to przejść.

Ciężkie 7 dni do 2 tygodni po
W tym okresie efekty znacznie się nasilają i może nie być tak łatwo gdyż osiągną szczytu. Należy się spodziewać że co najmniej trzy z wymienionych objawów dadzą o sobie znać. Bądź przygotowany na test swojej cierpliwości i odporności na narastający głód.

Kolejne 2 tygodnie później
Natężenie objawów odstawienia zaczyna się znacznie obniżać z mijającymi dniami. Jak długo potrwają wszystkie dolegliwości zależy od wielu czynników, oraz od siły rośliny oraz częstotliwości zażywania zioła.

Walka ze sobą o lepsze siebie

Niezależnie od tego, jaką zdecydowałeś się zastosować technikę do odstawienia używania marihuany, czy robisz to sam czy skontaktowałeś się ze specjalistą od uzależnień, wiedza to podstawa do osiągnięcia sukcesu. Musisz być przygotowany by wiedzieć czego się możesz spodziewać. Zapoznanie się ze wszystkim możliwymi taktykami, bez wątpienia pomaga w przygotowaniu mechanizmów radzenia sobie i praktykowaniu strategii zalecanych przez lekarza.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl