Działanie Marihuany Medycznej

Opublikowane przez Krzysztof Paginiak w dniu

Na temat marihuany mówi się w Polsce bardzo dużo. Dla jednych to narkotyk dla drugich lek. Obie grupy starają się udowodnić, że mają racje i tak jest od lat. W Polsce posiadanie nasion konopi jest legalne, ale jeśli chcemy je posiać to już legalne nie jest. Tylko osoby mające odpowiednie pozwolenia mogą legalnie hodować konopie. Jest o tyle dobrze, że w polskich aptekach prowadzona została marihuana medyczna mająca bardzo dobre właściwości. Efekt wprowadzenia był taki, że pierwsze siedem kilogramów marihuany rozeszło się w bardzo szybkim tempie.

Osoby, które chcą kupić marihuanę medyczną muszą ustawić się w kolejce i czekać na następną dostawę. Z biegiem czasu ilość będzie coraz większa, dlatego każdy będzie mógł sobie takie lekarstwo kupić. Jeden gram kosztuje w graniach sześćdziesięciu do siedemdziesięciu złotych. To nie jest dużo jak na lek, który ma tak bardzo dobre właściwości. Zainteresowanie na razie jest ogromne, dlatego jeśli chcemy sprawdzić działanie marihuany wykorzystywanej w lecznictwie to trzeba cierpliwie poczekać, ale naprawdę warto. Marihuana zmniejsza bóle, powoduje zwiększenie apetytu, dlatego na całym świecie jest wprowadzana do sprzedaży i zyskuje sobie coraz więcej zwolenników.

Ryzyko uzależnienia

Wielu osobom wydaje się, że jest to jedynie narkotyk i nie ma sensu po niego sięgać. Musimy wiedzieć o tym, że to inna marihuana niż ta wykorzystywana do palenia. Tutaj zawartości THC jest o wiele mniejsza i wynosi kilkanaście procent. W przypadku CBD jest to wartość nieprzekraczająca jednego procenta. Lek jest bezpieczny i skuteczny, dlatego powinien być wykorzystywany na szerszą skalę.

Nic nie wskazuje, żeby uzależniał, a wystarczy tutaj wziąć pod uwagę wiele środków przeciwbólowych, uzależniających bardzo mocno i mało, kto zwraca na to uwagę. W przypadku ostrego nowotworowego bólu w grę wchodzi jedynie morfina, która jest bardzo silnym narkotykiem silnie uzależniającym każdego z nas. Marihuana medyczna w odpowiednich ilościach jest bezpieczna i co ważne jest skuteczna. Potwierdza to wiele osób, które z nich korzystają, na co dzień i mimo choroby ich życie jest o wiele bardziej komfortowe.

Legalność marihuany medycznej na świecie

Na obecną chwile w wielu krajach marihuana medyczna jest zabroniona, a jej posiadanie jest karane. Wyjątkiem są USA, które mają legalną marihuanę i każdy obywatel może z niej w legalny sposób korzystać. W większości krajów europejskich takich jak Polska, Niemcy czy Portugalia marihuana medyczna jest legalna.

Wszystko się zmienia, dlatego z biegiem czasu prowadzone będą wnikliwsze badania, które mają wskazać wszystkie właściwość, jakie ma marihuana i na pewno więcej krajów będzie chciał się przyłączyć do jej zalegalizowania. My w Polsce dopiero w tej dziedzinie raczkujemy, ale na pewno też się wiele zmieni i z zakupem marihuany medycznej nie będzie żadnego problemu. Gdyby marihuana w ogóle była legalna to wielu dilerów straciłoby swoich klientów, dlatego też nie jest to takie proste, bo każdy walczy o swoje.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl