Długoterminowe Przechowywanie Marihuany

Opublikowane przez Katarzyna Kowalewska w dniu

Uprawiając własną marihuanę często możesz otrzymać większe ilości pąków niż sam potrzebujesz. Chociaż z technicznego punktu widzenia jest to dobra rzecz, musisz dowiedzieć się, jak przechowywać swoje pąki przez długi czas, jeśli chcesz, aby pozostały świeże, pełne smaku i zachowały swoją moc. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo przechowywać marihuanę, wiedząc, że nie spleśnieje ani nie wyschnie na kość.

Suszenie i konserwowanie konopi

Pąki konopi zaczynają się rozkładać, gdy tylko zostaną zebrane z rośliny. Aby hodowca mógł zachować kannabinoidy i terpeny na kwiatku, muszą zostać spełnione pewne warunki. Jeśli pąki wysychają szybko, tracą smak i moc, a jeśli wysychają zbyt wolno, istnieje ryzyko rozwoju pleśni.

Suszenie i konserwacja pąków konopi we właściwym tempie daje czas na rozkład cukrów, które w innym przypadku pozostałyby w pąkach. Optymalna wilgotność względna do suszenia wynosi 45-55% przy ustawionej temperaturze nie wyższej niż 21-22°C. Gdy marihuana się starzeje, THC zaczyna się rozkładać i zamienia w mniej pożądany CBN. Chociaż nadal możesz uzyskać efekt ze starzejącej się marihuany, może ona nie być tak mocna i aromatyczna, jak przy pierwszym wypróbowaniu. Terpeny ostatecznie wysychają i tracą witalność.

Celem suszenia i konserwacji jest wydobycie pełnego smaku i mocy rośliny, którą należy dokładnie kontrolować, aby zapobiec powstawaniu pleśni. Proces ten może zająć kilka miesięcy, ale gdy pąki zostaną odpowiednio utwardzone, będą gotowe do przechowywania przez długi czas.

Mrożenie pąków

Najważniejsze jest, aby nie dopuścić do dostania się tlenu, światła lub wilgoci do pąków, w przeciwnym razie zaczną się one szybciej rozkładać. Długotrwała ekspozycja na światło i wyższe temperatury przyspieszają ten proces. W odpowiednich warunkach marihuana może być przechowywana do 4 lat bez utraty mocy, zgodnie z poniższymi informacjami. W 2019 roku we Włoszech zakończono czteroletnie badanie, które wykazało, że konopie zachowują świeżość najdłużej w niskich temperaturach przy minimalnej ekspozycji na światło. Badanie wykazało zmianę składu chemicznego THC, CBD i CBN w 6 różnych próbkach skonfiskowanych przez organy ścigania. Te 6 próbek podzielono na 4 grupy, aby utworzyć 24 próbki, które były testowane 14 razy w okresie 4 lat.

Grupy zostały ustawione w następujący sposób:

• 6 próbek wystawionych na działanie światła w temperaturze 22°C przez 24 godziny na dobę
• 6 próbek w ciemności w temperaturze 22°C przez 24 godziny na dobę
• 6 próbek w ciemności i przechowywanych w lodówce w temperaturze 4°C przez 24 godziny na dobę
• 6 próbek w ciemności i zamrożonych w temperaturze -20°C przez 24 godziny na dobę.

Zgodnie z oczekiwaniami, wyniki pokazały, że próbki w temperaturze pokojowej rozkładały się najszybciej i wykazywały znaczną konwersję THC do CBN. Tylko w ciągu pierwszych 6 miesięcy badania dwie pierwsze grupy „straciły” od 11 do 13 procent swojego THC, przy czym ta ostatnia dotyczyła próbek wystawionych na działanie światła. Jednak nadal następował spadek THC w zamrożonej marihuanie, ale przetrwała najdłużej.

Z tego możemy śmiało wywnioskować, że zamrażanie jest najlepszym rozwiązaniem dla utrzymania świeżości pąków przez długi czas.

Istnieją różne metody, których używają hodowcy do długoterminowego przechowywania marihuany, ale i tak rzadko ludzie przechowują ją dłużej niż rok lub dwa. Możesz przechowywać ją w odpowiednio zamknięty w szklanych słoikach (w ciemnym miejscu) lub zapakować próżniowo i zamrozić. Omówimy obie te metody, ponieważ obie działają dobrze, jeśli są prawidłowo przeprowadzone.

Przechowywanie w pojemnikach

Dzięki odpowiedniemu opakowaniu, pojemnikom i przechowywaniu, marihuana może być przechowywana przez długi czas bez zamrażania. Istnieje wiele rodzajów pojemników do przechowywania naszej marihuany, od prostych drewnianych skrzynek po profesjonalne szklane słoiki z ochroną przed promieniowaniem UV i kontrolą wilgotności.

• Szczelne szklane słoiki
• Ciemne szkło z ochroną UV
• Drewniane pudełka, takie jak humidory
• Plastikowe worki próżniowe
• Zamykane pudełka ze stali nierdzewnej z pokrywkami.

Dobrym pomysłem jest dodanie pakietu nawilżającego, który utrzymuje wilgotność w pojemniku na poziomie około 60-65%. Zalecamy również uszczelnienie próżniowe marihuany, aby usunąć większość powietrza, ale bez jego całkowitego sprężania, a następnie przechowywać je w pojemnikach.

Pojemniki do przechowywania można następnie przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu, z dala od światła. Jeśli planujesz od czasu do czasu napełnić swój osobisty słoik zapasów, rozważ podzielenie zbiorów na różne paczki, abyś mógł weź więcej marihuany, kiedy jej potrzebujesz, bez konieczności otwierania i ponownego zamykania paczek.

Zamrażanie konopi

Zachowanie świeżych lub suszonych kwiatów konopi przez długi czas wymaga ich zamrożenia. Aby uniknąć uszkodzenia pąków pod wpływem próżni, możesz umieścić pąki w zamykanej na zamek błyskawiczny torbie, wycisnąć większość powietrza i szczelnie zamknąć. Zapakuj próżniowo torebki strunowe i umieść je w hermetycznym pojemniku w zamrażarce ustawionej na temperaturę poniżej 0°C. Dzięki temu będą mogły być przechowywane przez wiele lat.

Rozmrażanie marihuany powinno odbywać się ostrożnie, aby uniknąć uszkodzenia włosków, które stają się bardzo kruche, gdy są zimne. Podczas rozmrażania zapieczętowanych próżniowo paczek marihuany należy unikać dotykania ich, dopóki nie zostaną całkowicie rozmrożone. W związku z tym podczas przechowywania możesz chcieć trzymać opakowania próżniowe w pojemnikach, aby zapobiec uszkodzeniu podczas przeszukiwania zamrażarki w poszukiwaniu czegoś innego.

Wskazówka: jeśli pąki nie są wystarczająco wysuszone, a w pojemniku jest tlen, mogą pojawić się kryształki lodu.

Pakowanie próżniowe konopi

Uszczelnianie próżniowe jest przydatne do usuwania tlenu i wilgoci z otoczenia pąka. Zarówno powietrze, jak i nadmiar wilgoci mogą przyspieszyć proces degradacji, więc jeśli chcesz przechowywać marihuanę przez długi czas, najlepiej usunąć jak najwięcej powietrza, nawet jeśli oznacza to lekkie zgniecenie rośliny. Pąki mogą ponownie puchnąć po wyjęciu z próżni, ale trichomy mogły zostać uszkodzone.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl