Dlaczego Powinieneś Pozbyć się Glonów przy Uprawie Hydroponiki Konopi

Opublikowane przez Zbigniew Szak w dniu

Uprawa roślin hydroponicznych to dość nowy trend i wybór wielu hodowców w ciągu ostatnich kilku lat. Decydując się na tę metodę, nie potrzebujesz już dużej powierzchni ziemi, abyś mógł czerpać korzyści z sadzenia.

Uprawiając hydroponiczne, możesz zaoszczędzić miejsce i pieniądze, ponieważ będziesz potrzebować tylko miejsca wystarczającego na swoje plony i dużo pojemników i wody, ponieważ w uprawie hydroponicznej rośliny po prostu żyją i rozwijają się w wodzie, ale oczywiście przy pomocy dużej ilości składników odżywczych.

Istnieje wiele problemów, które mogą się pojawić podczas uprawy roślin na glebie, takiej jak szkodniki, ślimaki i inne formy chorób. W uprawie hydroponicznej są również rzeczy, o które musisz się martwić, a jednym z najczęstszych problemów lub organizmów, z którymi się spotkasz, są glony. Glony to bardzo małe organizmy, które uwielbiają żyć w miejscach o wysokiej temperaturze, gdzie jest dużo światła i mnóstwo składników odżywczych, którymi mogą się odżywiać, czyli w zasadzie to samo środowisko, w którym lubią rosnąć nasze konopie.

Wytwarzanie się glonów?

Ostatecznie glony wymagają trzech głównych czynników, aby rosnąć i dobrze się rozwijać:
Wilgoć, Lekki, Niezbędne składniki odżywcze.

Te wymagania środowiskowe są również budulcem każdego hydroponicznego i aeroponicznego systemu uprawy. Formy życia stają się szczególnie problematyczne w tych systemach, gdy otrzymują więcej światła, wolnych form składników odżywczych i dostęp do systemów korzeniowych. Jednak można je również znaleźć w innych podłożach uprawowych, takich jak włókno kokosowe i gleba. Biorąc to pod uwagę, w przypadku gęstszych mediów, takich jak ta ostatnia, glony mogą rozwijać się tylko na powierzchni.

Glony najpierw przedostają się do systemów hydroponicznych poprzez mikroskopijne zarodniki unoszące się w powietrzu. Gdy te małe pakiety DNA wylądują w kompatybilnym środowisku, zaczynają się rozwijać w w pełni uformowane komórki. Glony rozmnażają się w procesie zwanym mitozą, podczas którego jądro dzieli się i wytwarza genetycznie identyczne komórki potomne.

Jak glony mogą szkodzić uprawom marihuany?

Glony bardzo lubią przyczepiać się do powierzchni sprzętu i do korzeni roślin. Są i takie, które lubią pływać w wodzie, co może powodować zatkanie rur, których używasz. Kiedy glony przyczepią się do korzeni roślin, spowoduje to wyczerpanie się tlenu w roślinie, a glony będą teraz konkurować ze składnikami odżywczymi, które dostarczasz do swoich upraw. Glony, które swobodnie pływają, mogą również powodować obniżenie poziomu tlenu w wodzie i wszyscy wiemy, jak ważne jest to dla wzrostu roślin.

Pozbądź się glonów

Sprzęt, którego będziesz używać, powinien być nieprzejrzysty, ponieważ glony lubią to, gdy woda bogata w składniki odżywcze odbija trochę światła. Upewnij się, że nie będziesz używać czystego sprzętu – od wiadra lub pojemnika, po rurki i zbiornik na składniki odżywcze. Kiedy już widzisz glony rosnące wokół twoich roślin, oznacza to, że nadszedł czas, aby twój zbiornik został wyczyszczony i opłukany. Musisz zmieszać dziesięć części wody z jedną częścią nadtlenku wodoru, często dodawaj niewielką ilość tej mieszanki do swojego zbiornika. Pomoże to korzeniom roślin uzyskać więcej tlenu, a także może powstrzymać wzrost glonów. Ale rób to tylko w przypadku roślin marihuany, które są już starsze, ponieważ nadtlenek może być szkodliwy dla systemów korzeniowych, które są jeszcze słabe i młode. Możesz również użyć ekstraktu z pestek grejpfruta. Jest to metoda stosowana przez konserwatorów wody w jeziorach, stawach, a nawet w wodzie pitnej. Możesz również dodać światło UVC do systemu filtracji, którego używasz, aby pomóc złapać te szkodliwe mikroorganizmy. Jest to bezpieczne dla roślin, ryb a także i ludzi.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl