Czym Jest Wykres Paszowy? I Jak Może Pomóc w Uprawie Konopi.

Opublikowane przez Zbigniew Szak w dniu

Jeśli zdecydujesz się uprawiać marihuanę w domu, wykres paszowy może umożliwić ci doprowadzenie procesu uprawy do fantastycznych rezultatów. Owa tabela żywieniowa, posiada docelowe zalecenia oraz dokładne wskazówki konieczne do otrzymania wręcz idealnych zbiorów konopi. Pamiętajmy jednak, by zająć się uprawą konopi, należy znajdować się w miejscu gdzie marihuana jest uregulowana prawnie by zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa.

Składniki

W naszym artykule dowiesz się wszystkiego co musisz wiedzieć na temat wykresu paszowego, który ma nam służyć w uprawie konopi.

Co to jest wykres paszowy?

Jeżeli już wcześniej miałeś do czynienia z uprawą konopi z pewnością już wiesz, ile potrzebnych jest składników odżywczych do prawidłowego wzrostu roślin. Co więcej w tej sprawie? Każda z nich powoduje unikalną reakcję twojej uprawy co jest niezwykle istotne, czyli dokładnie mówiąc – jeden składnik odżywczy może zwiększyć pH gleby, podczas gdy inny je obniży.

Z takiego wykresu jesteśmy w stanie dokładnie dowiedzieć się, jakich produktów użyć i kiedy. Jesteśmy również w stanie wyciągnąć z niej, ile dokładnie każdego składnika odżywczego potrzebuje dany szczep marihuany. Hodowcy używający systemu hydroponicznych mają szczególna potrzebę korzystania z tabeli paszy. Głównym tego powodem jest pełna i świadoma kontrola nad spożyciem składników odżywczych przez swoje rośliny.

W sytuacji, kiedy jesteś Świeżakiem i dopiero zaczynasz swoja przygodę z uprawą konopi, możesz być na początku przerażony, co więcej doświadczysz na swojej drodze wiele zagadek dla ciebie nie jasnych. Dlatego pierwsze co musisz wiedzieć to to, że stężenie składników odżywczych, które musisz podawać swoim roślinom, zależą od odmiany, środowiska uprawy i etapu wzrostu rośliny. Natomiast ta druga to jak wiemy z życia codziennego u roślin występuje duża różnica między zapotrzebowaniem na składniki odżywcze w fazie wegetatywnej i kwitnienia.

Więc, nim zaczniesz idealnym narzędzie przysłowiowego kultywatora do uprawy przyda ci się wykres paszowy. W chwili, kiedy już rozwiniesz swoje umiejętności rozpoznawania, będziesz mógł dostosować wykres paszy do potrzeby wybranej przez ciebie uprawy. Zacząć możesz od opracowania niestandardowego wykresu, uwzględniając oczywiście kilka czynników. Zaliczają się do nich trzy główne których musisz się trzymać czyli cechy konkretnego szczepu, jakość wody i klimat.

Jak czytać wykres paszowy?

Należy zacząć od tego że wszystko zależy od twoich własnych skłonności, ale myślę że najlepiej będzie jeśli twój wykres paszowy mierzy spożycie składników odżywczych w formacie „na galon”. Na przykład z wykresu wynika, że rośliny potrzebują 5 ml odżywki w 7 tygodniu. Mieszasz 5 ml odżywki na galon wody i dodajesz ją do swojej uprawy. Jeśli robisz 20 galonów roztworu, dodaj w sumie 100 ml odżywki, ponieważ 20 x 5 = 100.

Dodając składniki odżywcze do roztworu, najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie czytnika części na milion (PPM). Bo inaczej może zaistnieć taka sytuacja, że dodasz za dużo składników odżywczych. Problemem początkujących ogrodników jest przekarmianie a zwłaszcza jednym składnikiem – azotem. Spokojnie i dokładni przemyślana tabela żywienia podpowie ci również, jak dodać określone składniki odżywcze przed innymi.

Zarządzanie wykresem paszowego

Początkujący muszą się trzymać ściśle zaleceń wykresu paszowego by nie popełnić jakiegoś błędu, który może uszkodzić rośliny. Po osiągnięciu sukcesu w postaci udanych zbiorów i oczywiście nabrania wprawy będziesz mógł dostosować wykres do konkretnych potrzeb uprawy. Po tym jak stwierdzisz ze w pełni rozumiesz tabelę żywienia i podtrawisz określić jak twoje rośliny reagują po karmieniu,poznasz również ich punkt odniesienia. Będziesz świadomym tego co się wydarzy, gdy zwiększysz lub zmniejszysz spożycie określonego składnika odżywczego.

Wykres paszowy wymaga tego by raz w tygodniu przeprowadzać analizę, dlatego zaleca się prowadzenia dziennika, który pozwoli inwentaryzować każde karmienie. Wszystko co zapiszesz na przykład, ile składnika odżywczego podałeś roślinie i czas jej karmienia pomoże dalszej pracy. Czas jest naszym sprzymierzeńcem. Czy wiedziałeś, że karmienie roślin na początku dnia zwiększy wilgotność w pomieszczeniu do uprawy?

Korzyści z prowadzenia tabeli żywieniowej?

Prowadzenie notatnika pozwoli ci na dokładną analizę i ujawnić postępy. A może także odkryć że nie dostarczasz roślinom wystarczającej ilości składników odżywczych na etapie wegetatywnego wzrostu. Gdy wnikliwie przejrzysz notatki, dowiesz się na przykład, że wczesne dodanie dodatkowych składników odżywczych jest konieczne dla większego wzrostu pąków.

W tym systemie jest po równo, niedokarmiań rośliny marihuany, jak przekarmiać. Blokada składników odżywczych występuje, gdy dodajesz roślinom zbyt wiele składników odżywczych. Gromadzą się w podłożu i uniemożliwiają roślinom spożywanie składników odżywczych. W końcu przekarmienie może spowodować śmierć głodową twoich roślin.

Niedobór składników odżywczych wiąże się z niedostarczaniem wystarczającej ilości składników odżywczych do upraw, ale powoduje te same objawy, co blokada składników odżywczych! Kiedy będziesz uważnie przyglądać się swojemu harmonogramowi karmienia, będziesz w stanie odróżnić. Jednym słowem dojdziesz do perfekcji!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl