Czy Światła LED Są Warte Swojej Ceny? 

Opublikowane przez Katarzyna Kowalewska w dniu

Czy światła LED do uprawy marihuany są warte swojej ceny?

Teraz, gdy konopie indyjskie są legalne w Kalifornii, coraz więcej osób decyduje się na uprawę własnych konopi. To pozwala im nie tylko zaoszczędzić na wysokich cenach w aptece, ale także daje możliwość robienia własnych produktów z konopi w domu.

Zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych hodowców konopi, oświetlenie LED do uprawy marihuany stało się główną alternatywą podczas zakładania ich pomieszczeń do uprawy. Dlaczego więc hodowcy konopi zmierzają w kierunku oświetlenia LED? Czy lampy LED do uprawy są tego warte? W tym artykule przeanalizujemy, dlaczego te światła LED do uprawy konopi stały się popularne.

#1 Oświetlenie LED do uprawy znacznie redukuje poziom ciepła w pomieszczeniach do uprawy

W porównaniu ze zwykłymi żarówkami HPS, technologia LED zmniejsza wytwarzanie ciepła w pomieszczeniach do uprawy. Badania pokazują, że tradycyjna żarówka HPS o mocy 600 watów zmarnuje do 75% energii elektrycznej poprzez generowane ciepło.

Oznacza to, że jednostki energii elektrycznej zużywanej przez żarówkę HPS, tylko 25% trafia na oświetlenie, a 75% marnuje się jako ciepło. Wracając do diod LED, żarówka o mocy 400 watów wytworzy 200 watów światła, mimo że ma podobną wydajność do oświetlenia HPS. To pokazuje, że korzystając z lamp LED do uprawy, nie musisz zużywać więcej energii na kondycjonowanie pomieszczenia. Użytkownicy lamp HPS częściej korzystają z klimatyzacji w pomieszczeniu do uprawy, co jest dodatkowym kosztem. Dzieje się tak z powodu wysokich temperatur w pomieszczeniach do uprawy.

#2 Niedobór wapnia i magnezu dla roślin

Wiemy już, że lampy LED do uprawy będą wytwarzać mniej ciepła w porównaniu do lamp HPS. Niski poziom ciepła będzie z kolei oznaczać mniejszą transpirację liści rośliny cannabis.

Oznacza to, że liście rośliny opuszczają mniej wilgoci. Mniejsze odparowywanie pod diodą LED w porównaniu z tradycyjnymi lampami stosowanymi w pokojach do uprawy skutkuje niedoborem wapnia i magnezu w roślinie. Można to jednak skorygować poprzez dodawanie składników odżywczych podczas karmienia roślin. Niedobór występuje z powodu mniejszej ruchliwości jonów wapnia i magnezu. Suplementy wapnia i magnezu można kupić w każdym sklepie hydrotechnicznym.

#3 Oświetlenie LED do uprawy oszczędza koszty

Jak przekona się wielu hodowców domowych, świecenie diod LED przez 12 godzin oznacza mniejsze zużycie energii w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem. Dlatego korzystając ze świateł LED oszczędzasz energię i koszty eksploatacji swojego pokoju do uprawy. Dla komercyjnych hodowców konopi oznacza to większe zyski w porównaniu, ponieważ masz energooszczędną alternatywę w postaci lamp LED.

Dzieje się tak, ponieważ płacisz mniej rachunków za energię elektryczną w porównaniu z żarówkami HPS oświetlającymi pokój do uprawy. Koszt jest również zmniejszony, ponieważ nie masz działającego sprzętu chłodzącego przez długi czas.

#4 Światła LED do uprawy zapewniają lepszy smak i aromat

Podczas korzystania z lamp LED w pomieszczeniu do uprawy jest mniej ciepła. Przekłada się to na niskie parowanie z liści rośliny. W rezultacie światła LED pozwalają delikatnym terpenom i flawonoidom pozostać w tkankach roślin. Nie są one tracone do atmosfery przez nadmiar wilgoci. Dzięki temu uzyskasz lepszej jakości zbiory.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl