Czy Powinieneś się Dręczyć jak Zobaczysz Pestycydy na Swojej Konopi? Część 2

Opublikowane przez Zbigniew Szak w dniu

Z części pierwszej możemy wyciągnąć wnioski z błędów, podczas hodowli konopi dodając niebezpieczne pestycydy. Wszelkie opisane informacje pomogą Ci w podjęciu decyzji, kiedy zechcesz kupić susz w 100% pewny.

W kolejnej części mamy na celu przedstawić konieczne wskazówki dotyczące postępowania podczas uprawy. Warto zastanowić się nad naturalnymi sposobami odstraszenie szkodników, by cieszyć się piękną a także zdrową konopiom.
Omówienie naturalnych alternatyw

Pestycydy chemiczne na całe szczęście możemy zamienić ją na naturalną bo jak już wiemy nie jest to jedyna opcja. Poniżej, znajdują się inne alternatywy na zdrowe wyhodowanie roślin tak by konopi była wolna od pestycydów szkodliwych dla naszego zdrowia.

Pierwsze co powinniśmy zrobić to rozważenie uprawy w pomieszczeniu, ponieważ zawsze łatwiej jest sprawować kontrolę nad szkodnikami. Operacji uprawy w pomieszczeniach jest kilka na przykład takie jak szklarnie, bez problemu pozwolą kontrolować i dokładnie obserwować każdego dnia postępy. Jeżeli Twoim głównym celem jest uprawa w pełni ekologiczna, pamiętaj zawsze zwracać uwagę na zużycie energii. Po mimo wszystko szklarnie uważa się za najlepsze miejsce do kontroli i zwalczanie szkodników. Najgorsze jest to, że jeżeli do szklarni dostaną się szkodniki może zniszczyć całą Toją uprawę do cna.

Drugie co możesz zrobić to zaopatrzyć się w ziemię okrzemkowa ponieważ wyłożenie jej na wierzch gleby uważa się za idealny i tym samym naturalny środek odstraszający szkodniki. Jest wykonany ze skamieniałych materiałów i kamienia. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać centymetr lub dwa do czubka gleby. Ostra jakość ziemi szkodzi owadom, niszcząc wszelkie skrzydła. Śmie powiedzieć więcej, ziemia okrzemkowa posiada taką moc że kiedy owady złożą jakimś cude jaja spowoduje odwodni je i zabije. Niestety jest jeden problem a mianowicie ziemia okrzemkowa nie działa, gdy jest mokra co jest bardzo ciężko zrobić.

Trzecia podpowiedzią jest coś o czym wspominaliśmy w części 1 czyli olejek neem jest prawdopodobnie najpopularniejszym naturalnym środkiem owadobójczym na roślinę konopi. Olej jest pozyskiwany z nasion neem, który jest bardzo łatwy w zastosowaniu, bo wystarczy go tylko rozpylić na uprawę w razie konieczności. Pomocny niezwykle jest w walce z owadami, grzybami i pleśnią. Stosowany jest głównie przeciwko mszycom, konikom polnym, gąsienicom, przędziorkom ale z tego co twierdzą hodowcy jest tego znacznie więcej.

Czwartym a jakże idealnym rozwiązanie, okazuje się być zwyczajny czosnek. Okazuje się ze, czosnek i pieprz mogą być również używane jako istotne środki odstraszające. Takie naturalny nawóz możesz zrobić w prosty sposób w domu, poza tym jest stosunkowo tanią opcją. Silny zapach odstrasza owady, a kapsaicyna w papryce sprawia, że rośliny nie smakują owadom. Ciekawe jest to że im więcej kapsaicyny, tym skuteczniejsza, dlatego alternatywą jest ostra papryka. Postaw na porządzenie czosnku i papryki wystarczy, że pokroisz po około 250g i litr wody kolenie, zmiksuj. Spryskaj miksturą jeden liść, a następnie odczekaj 24 godziny. Jeśli mieszanka jest zbyt mocna, może uszkodzić roślinę, co całkowicie zrujnuje punkt. Gdy wiesz, że jest to bezpieczne, możesz zakryć swoje plony. Zaleca się wykonywać zabieg nocą bo wtedy wyłażą szkodniki.

Piątym są przyjazne owady, wbrew ogólnemu przekonaniu nie wszystkie owady są szkodliwe dla upraw. Paradoks, dodanie pożytecznych owadów przyczynia się do usunięcia innych owadów które właśnie szkodzą by chronić Twoją uprawę. Pożyteczne pełzające pełzaki to biedronki, pirackie robaki i zielone skrzydła. Pomyśl o tym jak o posiadaniu własnego bramkarza biedronki!

Sprawdź zioło nim je kupisz

Niestety kupienie marihuany wolnej od pestycydów jest bardzo trudne. W zasadzie ustalenie tego jest niemożliwe no chyba że skorzystałbyś z laboratorium. Ale i to nie jest takie proste ponieważ wiele firm nie zapewnia jeszcze testów na pestycydy. Liczymy na to, że w najbliższej przyszłości zajdą konkretne zmiany. Jeśli wspólnie zaczniemy protestować i prowadzić więcej rozmów, możemy inspirować lepszą przyszłość konopi.

W takim wypadku pozostaje nam trzymać się tych którzy są w stanie przedstawić dokument z laboratorium. Najważniejsze jest zaufanie do sprzedawcy. Ciekawostką jest, że medycznie legalnych stanach konsumenci mogą również uprawiać własne rośliny konopi. Dlatego takie osoby mogą uniknąć skażonej marihuany. Ale pamiętaj możesz to zrobić tylko w miejscach gdzie jest to dozwolone.

Podsumowanie

Dochodzą do konsumentów informacje pochodzące z przeprowadzonych badań, które wykazały obecność pestycydów w suszu. Co gorsza, przerażające jest stosowanie w dalszym ciągu świadome używanie zakazanych substancji. W tym wszystkim złym na szczęście są hodowcy ceniący sobie ekologiczne praktyki.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl