Czy Powinieneś się Dręczyć jak Zobaczysz Pestycydy na Swojej Konopi? Część 1

Opublikowane przez Zbigniew Szak w dniu

Obecnie w USA większość stanów wprowadziła legalizację marihuany i ewidentnie widać wzrost zainteresowania marihuaną. Wszystko dzieje się bez względu czy używają jej do celów medycznych, czy rekreacyjnych, ta roślina totalnie opanowała serca ludzi swoimi niesamowitymi właściwościami.

Stany Zjednoczone mają o tyle szczęścia, że marihuana jest legalna w odróżnieniu do innych krajów i zwykle w stanach, których jest zalegalizowana znajdują się regulowane przychodnie. Potencjalnie, takie miejsca oferują bezpieczniejszą alternatywę dla czarnego rynku, z regulowanymi cenami i bardziej niezawodnymi produktami. Natomiast, nasuwają się produkty czy są najwyższej jakości i czy są naprawdę bezpieczne dla zdrowia?

A więc niestety pojawiły się niepokojące doniesienia że w próbkach konopi indyjskich z aptek zawierających pestycydy, herbicydy i wszelkiego rodzaju odrażające rzeczy. Sytuacja niestety stała się nieciekawa ponieważ tak niepokojące naruszenia wpływają na konsumentów, którzy szczerze zaczęli wątpić „przepisy”, które rzekomo obowiązują. Zatem nasuwa się kolejne pytanie jaka jest logika w legalizacji skoro nie są w pełni bezpieczne?! Jak wiadomo w Polsce nie mamy takiego problemu, gdyż regulacje prawne nie pozwalają na tak swobodne korzystanie z marihuany. Oczywiście cały szereg konsumentów sprzeciwia się obecności pestycydów w konopiach, mówiąc że jest to niezwykle dużym problemem i zakładają, że pestycydy są niebezpieczne a także mogą być toksyczne.

Usiądź wygodnie i przeczytaj poniższy artykuł, by dowiedzieć się co możesz zrobić z pestycydami w swoim marihuanie jeżeli już na taką natrafisz.

Czy faktycznie w konopi mogą znajdować się pestycydy?

Na świecie znajduje się niezliczona ilość roślin które podobnie jak i konopie indyjskie mogą przyciągać zwierzęta. Psychoaktywny składnik rośliny, THC, mógł ewoluować jako środek odstraszający drapieżniki. Lecz, bez zmiennie konopie w dalszym ciągu są kuszące dla co niektórych owadów. I mimo, że występują naturalne metody na

Jednak konopie nadal są atrakcyjne dla owadów. Chociaż istnieją naturalne metody na prowadzenie hodowli wolnej od owadów, grawerzy za szybko się decydują na używanie najprościej mówiąc trucizny (insektycydów). W każdym razie stosowanie insektycydów jest zakazane w określonych miejscach przede wszystkim w miejscach, gdzie produkty są do spożywania lecz niestety zdarzają się hodowcy, którzy oszukują i dodają pestycydów do konopi.

Zawsze istnieją teorie spiskowe, zwłaszcza w świecie marihuany. Protestującym przeciwko konopiom bardzo łatwo jest rozpowszechniać pogłoski o pestycydach w konopiach, żeby odstraszyć jej zwolenników.

W Kanadzie raport potwierdził, że kilka próbek konopi zawierało zakazane pestycydy. Zresztą okazje się, że Health Canada poparło te informacje, ujawniając jednoznacznie, że próbki zawierały bifenazat i myklobutanil. Chociaż ten ostatni jest dozwolony w niewielkich ilościach, nigdy nie jest dozwolony w przypadku produktów palnych – np. konopi. Trudno w to uwierzyć, ale w momencie kiedy podgrzeje się myklobutanil staje się bardziej toksyczny niż cyjanek. Kilka kanadyjskich prowincji błyskawicznie wycofało produkty z konopi indyjskich po wyjawieniu tych informacji.

Pomimo ostrzeżeń o ograniczeniach ne stosuje się do tego a produkty skażone powinny być usunięte w pierwszej kolejności. Ale jak wiemy z życia codziennego presja może nas zgubić tak też jest podczas produkcji większej ilości konopi oznacza, że do branży wchodzą niedoświadczeni hodowcy, a organy regulacyjne nie przeprowadzają odpowiednich testów. Więc nie ma co się dziwić popełnionych błędów. W testach pod kątem pleśni, grzybów i robaków, odpowiedzialna jest firma Washington’s Liquor and Cannabis Board natomiast na obecną chwilę nie testuje pod kątem pozostałości pestycydów. To samo dzieje się w wielu innych stanach.

Stosowane rutynowo pestycydów w konopiach

Bez obaw nie wszystkie pestycydy są szkodliwe dla zdrowia człowieka. Z pewnością nie należy, się obawiać spożycia małej ilości choć, powinno się ich unikać na tyle, ile jest to możliwe. Bynajmniej tak powinno być, lecz niestety przemysł konopny bezustannie używa wielu nielegalnych pestycydów. Lista obejmuje:

Myklobutanil, Abamektyna, Etoksazol, Imidaklopryd, Spiromesifen, Azadirachtin

Patrząc w skupieniu na tą listę zobaczysz pestycyd który jest sprzedawany jako bezpieczny dla zdrowia bo pochodzi z z oleju neem a jest nim – Azadirachtin. Aczkolwiek doszły słuch, że ten pestycyd wywołuje choroby u konsumentów zażywających konopie indyjskie.

Niebezpieczeństwa pestycydów

Są daw główne sposoby zażywania marihuany czyli palenie i połykanie ją doustnie. Samo palenie to tradycyjny metoda stosowana od wieków, wszak pestycydy znajdujące się w twoim suszu, dostają się bezpośrednio do Twojego układu oddechowego. Po czym owe chemikalia mogą bez problemu dostać się do krwiobiegu i ostatecznie dotrzeć do komórek i tkanek.

Zdarzają się osoby które uważają, że pestycydy powodują zespół przekrwienia kannabinoidów (CHS). Ten zespół objawów, jest niezwykle nieprzyjemnym doświadczeniem, które pojawia się po użyciu marihuany, powodując takie objawy jak nudności i wymioty oraz ból brzucha. Może nawet istnieć związek między CHS a azadirachtyną.

Ale, jak to bywa z konopiom indyjską, badania naukowe są niewystarczające, żeby powiązać CHS i pestycydy, ale w tej teorii widzi się potencjał. W ostateczności opublikowano badanie w Journal of Toxicology, zatytułowane Determination of Pesticide Residues in Cannabis Smoke, wskazuje, że użytkownicy konopi są potencjalnie narażeni na bardzo wysoki poziom pozostałości pestycydów, sięgający nawet 69,5%.

Pestycydy są zakazane w rolnictwie spożywczym,ten fakt powinien być wystarczający by zrozumieć, że pestycydy są niebezpieczne w konsumpcji. Jeśli jest to tylko możliwe pamiętaj, aby unikać konopi narażonej na uszkodzenia pestycydami. Ale jak to jest możliwe? By się tego dowiedzieć zapraszamy do kolejnej części w której przedstawimy kilka bardzo cennych wskazówek dla osób prowadzących hodowle a także dla kupujących, jeśli chcemy uniknąć pestycydów w konopi indyjskiej.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl