Czy Jedzenie Osłabia Haj?

Opublikowane przez Katarzyna Kowalewska w dniu

Czy palenie marihuany wzmacnia twój apetyt? To nieodłączna część palenia (lub spożywania) wielu odmian konopi. Ale co, jeśli jedzenie zmniejsza twój haj — to kolejne pytanie, które zadaje sobie wiele osób, gdy dostają gastro po paleniu.

Nikt nie lubi, gdy jego haj spada zbyt szybko — to nie tylko psuje nastrój, ale może również kosztować cię sporo pieniędzy na dłuższą metę. Wiemy, jak drogie są konopie indyjskie! Ale czy jedzenie wpływa na haj? Czy to sprawia, że ​​​​ jest on mocniejszy czy też słabszy?

Odpowiedź nie jest taka prosta. Pokarmy są tak samo zróżnicowane jak odmiany konopi, a niektóre pokarmy wpływają na organizm w jeden sposób, a inne pokarmy wpływają na organizm w inny sposób. Zanurzmy się więc nieco głębiej w związek między marihuaną, jedzeniem i ludzkim ciałem.

Zanim jednak przejdziemy do jedzenie – czym jest gastro i dlaczego się pojawia?

Gastrofaza to coś, co odczuwasz po wypaleniu marihuany, a twój umysł zaczyna szukać najsmaczniejszej pizzy w mieście (lub ogólnie innego jedzenia). Mówiąc prościej, gastro sprawia, że jesteś bardzo głodny i pojawia się po spożyciu niektórych odmian konopi.

A naukowcy zaczynają zdawać sobie sprawę, dlaczego tak się dzieje.

Twoje ciało jest pełne endokannabinoidów — wewnętrznych kannabinoidów organizmu, podobnych do fitokannabinoidów w konopiach indyjskich. Te endokannabinoidy są częścią układu endokannabinoidowego (ECS) organizmu, który utrzymuje funkcje organizmu, takie jak nastrój, apetyt, sen i wiele innych. Pozwala umysłowi dowiedzieć się, czego potrzebuje twoje ciało, aby żyć zdrowo.

Jeśli jesz jedzenie na trzeźwo, w organizmie uwalniane są pewne endokannabinoidy, które sygnalizują mózgowi, że nie jest już głodny. Ale kiedy spożywasz konopie indyjskie, kannabinoidy, takie jak THC, mogą sygnalizować mózgowi, że potrzebujesz więcej jedzenia, nawet jeśli właśnie zjadłeś pięciodaniowy posiłek.

Dzieje się tak, ponieważ THC stymuluje hormon greliny, który wysyła do mózgu wiadomość sygnalizującą głód.

Ponadto niektóre kannabinoidy mogą również wpływać na opuszki węchowe – główną część mózgu zajmującą się zapachem – co wzmacnia zmysły węchu. A ten zmysł węchu jest bezpośrednio związany z głodem.

Innym powodem, dla którego może się to zdarzyć, jest to, że konopie indyjskie przyspieszają metabolizm, więc trawisz jedzenie znacznie szybciej niż wtedy, gdy jesteś trzeźwy.

Niektóre szczepy słyną z tego, że powodują gastro, akie jak Pineapple Kush i Sour Diesel, a wiedza o tym, dlaczego występuje wzmocniony apetyt jest kluczowa, aby wiedzieć, w jaki sposób jedzenie może wpływać na twój haj.

Czy każde jedzenie wpłynie na twój haj? Nie całkiem. Trudno powiedzieć, które jedzenie to zrobi, a które nie, ale wiemy, że niektóre pokarmy są bardziej podatne na wpływ na twój haj (a niektóre mają całkowicie odwrotny skutek). Wszystko zależy od tego, z czego składa się jedzenie, które jesz — od jego składu chemicznego, który może wpływać na to, jak reaguje na twoje ciało i mózg.

Kiedy spożywasz marihuanę, poziom cukru we krwi w twoim ciele spada, co wywołuje głód. To sprawi, że będziesz chciał jeść więcej, ale to nie jest to, co zabija Twój haj. Jeśli jesz żywność o wysokim poziomie cukru, poziom cukru w ​​organizmie wzrasta, dając organizmowi znać, że nie jest już głodny.

To samo jedzenie może również osłabić działanie THC obniżające poziom cukru we krwi w organizmie, zmniejszając ogólny haj.

Nie oznacza to, że produkty bezcukrowe nie wpłyną na Twój haj. Nadal będziesz czuć się nieco mniej na haju po zjedzeniu wielu innych produktów bezcukrowych, ale prawdopodobnie nie zabiją one Twojego haju.

Innym powodem, dla którego niektóre pokarmy mogą zrujnować Twój haj, jest zawartość terpenoidów. Według British Journal of Pharmacology, terpenoidy zawarte w niektórych pokarmach mogą przeciwdziałać hajowi, służąc jako antidotum.

Inne badanie wykazało, że jedzenie przed spożyciem marihuany może również wpływać na czas trwania haju. Badanie wykazało również, że spożywanie posiłków o wysokiej zawartości tłuszczu opóźniało początek haju, jednocześnie wzmacniając efekty. Ponadto stwierdza, że ​​posiłki o wysokiej zawartości tłuszczu mogą nawet zwiększyć intensywność haju.

Jednak w badaniu brakowało danych na temat tego, ile jedzenia było spożywane i czy zjedzenie określonej ilości byłoby lepsze niż jedzenie większej lub mniejszej ilości.

Wciąż jednak brakuje odpowiednich badań klinicznych, które pozwoliłyby dokładnie określić, jakie pokarmy i w jaki sposób wpływają na twój haj. Do tego czasu najlepiej słuchać swojego organizmu i unikać pokarmów, o których wiadomo, że zmniejszają haj.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl