Coraz Więcej Kobiet w Ciąży Używa Marihuanę

Opublikowane przez Katarzyna Kowalewska w dniu

Według wyników ostatnich badań, coraz więcej kobiet w ciąży używa marihuanę.

Przeprowadzono wiele badań wraz z niepotwierdzonymi dowodami na poparcie i obalenie twierdzenia, że ​​palenie marihuany w czasie ciąży jest stosunkowo nieszkodliwe. W 2014 r. prawie 4 procent kobiet w ciąży przyznało, że niedawno używało marihuany, w porównaniu z 2,4 procent w 2002 r., wynika z analizy rocznych badań dotyczących używania narkotyków.

Teraz, nowy raport stwierdza, że ​​kobiety w USA coraz częściej używają marihuany podczas ciąży. Czasami stosowana jako sposób na zapobieganie porannym mdłościom, konopie indyjskie są coraz częściej stosowane przez niektóre kobiety w ciąży jako sposób na zmniejszenie stresu związanego z ciążą.

Oddzielne badanie opublikowane w Journal of the American Medical Association wykazało, że prawie 10 procent dorosłych użytkowników marihuany w Stanach Zjednoczonych – czyli około 3 milionów ludzi – używało marihuany przynajmniej częściowo z powodów medycznych; 20 procent tych użytkowników mieszka w krajach, w których medyczna marihuana nie jest legalna.

Chociaż rzeczywista liczba kobiet w ciąży zażywających konopie indyjskie jest niewielka, tendencja ta budzi obawy niektórych z powodu dowodów łączących ten narkotyk z niską masą urodzeniową i innymi problemami. Jednak na tym etapie takie dowody nadal wymagałyby dalszej analizy w celu ustalenia bezpośredniej korelacji.

Dr Nora Volkow, dyrektor National Institute on Drug Abuse, skomentowała w artykule wstępnym Journal of the American Medical Association, że „wyniki budzą obawy” i wezwała lekarzy i innych pracowników służby zdrowia, aby unikali zalecania leku kobietom w ciąży.

Volkow zauważył, że przepisy legalizujące marihuanę medyczną w 29 stanach i Waszyngtonie nie wymieniają stanów związanych z ciążą wśród dozwolonych zastosowań. Jednak przepisy nie zabraniają tego używania i nie zawierają ostrzeżeń o możliwych szkodach dla płodu, powiedziała.

Mocne dowody na szkodliwość są ograniczone, ale poza niską wagą urodzeniową, noworodki, których matki stosowały marihuanę podczas ciąży, mogą być narażone na zwiększone ryzyko anemii i innych problemów wymagających intensywnej opieki. Volkow zauważył, że problemy z pamięcią i uwagą wykryto również u starszych dzieci, których matki stosowały marihuanę w ciąży.

Jak sam przyznaje Volkow, bezpośrednia przyczyna lub związek marihuany z tymi problemami jest niejasny. Jednak Volkow powiedział, że jedna z teorii głosi, że może to zakłócać tworzenie komórek nerwowych i obwodów w mózgu podczas rozwoju płodu.

Oba te badania przeanalizowały dane z corocznych badań rządowych USA dotyczących używania narkotyków, które opierają się na samoocenie uczestników.

Jedno z badań skoncentrowało się na 200 510 kobietach w wieku rozrodczym, które wzięły udział we wspomnianych ankietach 2002-2014. Ostatnie użycie – w ciągu ostatniego miesiąca – wśród kobiet niebędących w ciąży również wzrosło w tych latach, z około 6% do 9%, podali naukowcy z Columbia University Medical Center.

Drugie badanie, prowadzone przez dr Wilsona Comptona z agencji narkotykowej, skupiało się na używaniu marihuany w ubiegłym roku przez prawie 100 000 dorosłych w wieku 18 lat i starszych, którzy wzięli udział w ankiecie narkotykowej 2013-14.

Około 13 procent stwierdziło, że używało marihuany; co przekłada się na około 30 milionów dorosłych. W sumie 90 procent używało go wyłącznie z powodów niemedycznych, a 6% używało go tylko z powodów medycznych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl