5 Najrzadszych Odmian Marihuany Na Świecie

Opublikowane przez Katarzyna Kowalewska w dniu

Przez lata powstało wiele silnych odmian konopi, które zniknęły z widoku publicznego z powodu nadmiernej konsumpcji lub po prostu złej hodowli. Szczepy takie jak Acapulco Gold i Panama Red, choć łatwo dostępne w latach 60., prawie zniknęły z leksykonu cannabis. Poniżej wymieniamy 5 najrzadszych odmian marihuany, które z łatwością mogą należeć do kategorii legend.

Lebanese Kush

Odmiana, która była najbardziej popularna wśród koczowniczych hippisów podróżujących na Bliski Wschód w latach 70., Lebanese Kush jest obecnie niezwykle rzadka. Firma o nazwie The Real Seed Company próbuje zachować Lebanese Kush. Jednak jest mało prawdopodobne, że w dowolnym momencie swojego życia zobaczysz go w lokalnej aptece.

Angola Roja

Może to trochę zaskoczyć ludzi, ale Afryka faktycznie produkuje jedne z najsilniejszych konopi na świecie. Nawiasem mówiąc, są to także jedni z największych konsumentów konopi na świecie. Legenda głosi, że Bob Marley wypalił trochę tej odmiany podczas swojego koncertu w Zimbabwe i stwierdził, że była to jedna z najlepszych ganji, jaką kiedykolwiek palił. Być może pan Marley palił Angola Roja, jeden z najrzadszych przedstawicieli afrykańskich szczepów na kontynencie. Angola Roja, lub Liamba, jak nazywa się ją regionalnie, została odkryta podczas okupacji portugalskiej w 1575 roku. Kiedy Angola została skolonizowana, ta konkretna odmiana została wyeksportowana do innych krajów. Istnieje wiele hipotez na temat tego, dlaczego Angola Roja znika, ale nikt nie jest tego pewien.

Oaxacan Highland

Choć brzmi bardziej jak przydomek dumnego Chicano, który nadałby ich Impala z 1976 roku, ten szczep osiągnął szczyt swojej popularności w latach 60. i 70. ze względu na pikantny, słodki aromat i paraliżujący haj. Po prawie zniknięciu z rynków amerykańskich z powodu hybrydyzacji i spazmatycznych poziomów przemocy, które opanowały region, szczep ten prawdopodobnie nigdy nie powróci do swojej pozycji primo meksykańskiej marihuany.

Roadkill Skunk

Prawdopodobnie każdy kocha mocny zapach marihuany i to właśnie powód dla którego Roadkill Skunk była tak popularna. Roadkill Skunk posiadała naprawdę mocny aromat ostrych sików i ziemisto-korzenny smak z nutą pieprzu. Jeśli znajdziesz kogoś, kto go sprzedaje, zbierz jak najwięcej tej rzadkości. To naprawdę mocny, umieszczający na kanapie każdego szczep. Uwierz mi, niewierzący przyjdą i zapukają i zaufaj mi – będą chcieli być przekonani.

Colombian Red

Zapytaj hipisa, który zachował większość komórek mózgowych, o Colombian Red, a gwarantuję, że zobaczysz, jak jego twarz rozświetla się jak płonąca choinka. Ten szczep był jednym z najpopularniejszych szczepów lat 70-tych. Każdy film z marihuaną jaki kiedykolwiek oglądałeś z tamtych czasów, zawierał Colombian Red, ponieważ Colombian Red była odmianą, którą wszyscy chcieli palić. Pojawił się nawet na okładce High Times. Niestety prawie całkowicie zniknął z upraw na całym świecie, tym samym katapultując go do kategorii jednego z najrzadszych szczepów marihuany na świecie. Grupa o nazwie Cannabiogen Seed Company próbuje ożywić Colombian Red poprzez stabilizację genetyki za pomocą terapii elektrowstrząsowej i częściowej lobotomii, ale nie osiągnięto jeszcze żadnych postępów. Innymi słowy, jeśli czekasz na palenie na Red – nie wstrzymuj oddechu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog trawka o marihuanie thc oraz konopi cbd
Copyright © trawka24.pl